Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio do PC-ta , czyli coś z niczego

mgiers 05 Maj 2007 21:17 10522 12
  • Witam, chciałbym przedstawić konstrukcję która powstała z bezużytecznego tunera satelitarnego , uszkodzonego radia
    samochodowego i wolnego czasu.
    Często pracując przy komputerze, brakowało mi cichej muzyki w tle, a nie chciałem inwestować w kolejny sprzęt grający ani też obciążać internetu. Do obudowy po tunerze sat. SONY wmontowałem nie do końca sprawne radio sam. XR-C650RDS (uszkodzona dość droga końcówka mocy) Sygnał wyprowadziłem z miejsca tuż przed "końcówką" aby zachować możliwość regulacji audio.Dalej sygnał ten idzie na przekaźnik przełączający (sterowany napięciem z radia "automatyczna-antena")do
    wejścia głośników komputerowych 2+1. Gdy radio jest włączone w głośnikach słychać audycję, a gdy jest wyłączone - słychać dźwięk z komputera.Proste prawda :) Oczywiście dorobiłem prosty zasilacz, niestabilizowany około 13V. Samo radio zamontowałem za pomocą perforowanej taśmy montażowej.
    Z tyłu obudowy wykorzystałem oryginalne gniazda, zamontowałem tylko gniazdo mini jack do podłączenia głośników od komputera. Chodzi bez zakłóceń (RDS bez przekłamań), komputer mu nie przeszkadza.
    Mieszkam w dużym mieście więc radio odbiera na kawałku przewodu.

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    mgiers
    Poziom 14  
    Specjalizuje się w: automatyka grzewcza, rtv
    mgiers napisał 158 postów o ocenie 8, pomógł 14 razy. Mieszka w mieście Jelenia Góra. Jest z nami od 2003 roku.
  • Relpol przekaźniki
    drakon3
    Poziom 14  
    Bardzo, bardzo ciekawy pomysł. Za pomysłowość daję 10/10, ale........ troche wykonanie mi sie nie podoba, nierówno wiciąłeś tą dziurę na czołówkę radia.
    NeooeN
    Poziom 13  
    A nie łatwiej było poprowadzić z gniazda słuchawkowego albo innego wyjścia, połączenia do gniazda LineIN karty muzycznej? ;)
    mgiers
    Poziom 14  
    Witam ponownie, tak wycięcie na panel ,na zdjęciu nie wygląda zbyt estetycznie, lecz w rzeczywistości nie wygląda to tak źle.Nie chciałem robić otworu idealnie spasowanego z panelem, aby mieć możliwość opuszczania panela.Oczywiście kto dzisiaj słucha kaset :) Nie chciałem też, aby panel wystawał zbytnio przed przednią część, nie wyglądało by to najlepiej.
    Oczywiście prościej byłoby podłączyć się pod karte muzyczną, ale wtedy nie mógłbym słuchać radia przy wyłączonym komputerze.
    Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    lukas_sa
    Poziom 16  
    Cytat:
    idea jest troche lipna gdyż w internecie jest multum radiów internetowych

przecież kolega mgiers napisał, że nie chce obciążać Internetu.

A co do konstrukcji to fajna; -5/6
    Jacqbus
    Poziom 12  
    rafi_03 napisał:
    konstrukcja spoko tylko sama idea jest troche lipna gdyż w internecie jest multum radiów internetowych.

Autor wyraźnie napisał, że nie chce obciążać internetu...
    rafi_03 napisał:
    radiów internetowych

Czy to poprawny zwrot "radiów" ? :D Może lepiej stacji radiowych.
    Lord_Wejder
    Poziom 14  
    Hmmmm a nie lepiej bylo sprobowac podpiac pod zasilacz komputerowy a nie kombinowac z nowym zasilaczem do radyjka?? moze sie myle ale chyba by lepiej bylo... A radyjko zalacza sie tym przyciskiem POWER po lewej stronie obudowy czy standardowo guzikiem na panelu??:)
    mgiers
    Poziom 14  
    O rany......., a co by było gdyby.....Przycisk power rozłącza zasilanie przed zasilaczem, przy codziennym użytkowaniu jest stale załączony.
    Gdybym chciał prościej, to poszedłbym do sklepu i kupił radio.
    Pozdrawiam
    lacu14
    Poziom 14  
    ej a mógł byś dokładniej opisać to połączenie z komputera?? Tak się składa że mam taki zasilacz do radia może sie o coś takiego pokuszę. Tylko niewiem jak ty masz to dokladnie połaczone z kompem namaluj mi najlepiej w pancie oki??
    serwisor
    Poziom 29  
    lacu14 napisał:
    ... namaluj mi najlepiej w pancie oki??

po 1 to PAINT sie odmnienia nie na pancie.

a pytanie z mojej strony czy wykorzystałeś jakieś elementy z tunera satelitarnego czy wszystko wyrzuciłeś??
    mgiers
    Poziom 14  
    Prościej się nie da :)
    Z tunera do tego konkretnego urządzenia wykorzystałem tylko obudowę, ale tuner miał też slot do kart dostępu. Zrobiłem z niego programator do kart chipowych :)