Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

czy wiemienić akumulator??

05 May 2007 22:45 1031 8
  • Level 19  
    witam.
    Zaczynam rozbudowywać nagłośnienie w autku, prawie wszystkie elementy mam już przemyślane, zastanawiam się tylko nad wymianą akumulatora, posiadam standardowy 44Ah. Wzmacniacze to najprawdopodobniej HPB 602+HPB1502 lub Wanted 4/320. Wydaje mi się, że wymiana aku będzie konieczna, żebu nie brakło prądu:D
    Jeżeli wymiana jest konieczna to jaki polecacie (model/firma)?? Myślę, że ok 80Ah powinno wystarczyć.
    pozdrawiam
  • Helpful post
    Level 25  
    hmmm wymiana aku a pomyslales nad wstawieniem kondensatora ktory pomoze ci odciazyc aku ??
  • Helpful post
    Level 15  
    akumulator jest dostosowany do rozrusznika i alternatora, musi się zgadzać z fabrycznymi parametrami, jeśli zastosujesz większy, musisz liczyć się z niedoładowaniem akumulatora, lepiej zainwestować w porządne kable oraz kondensator, jak napisał wyżej kolega
  • Level 19  
    kable mam 35mm², kondensator 1 lub 1,5F myślę, że powinien wystarczyc
  • Level 25  
    1F przyjmuje sie na 500RMS. Jesli chcesz sie bawic w duze pojemnosci aku musisz wiedziec ze wymiana alternatora na wiekszy jest wskazana bo poprostu nie doladuje ci tego co zabrales z niego.
  • Level 35  
    nie przesadzajmy,standardowy aku i antek starczy do tego zestawu spokojnie dorzucil bym tylko ajk radza koledzy kondek 1F i kabelki 35mm2
  • Level 27  
    zależy jaki tam altek siedzi
    aku też jest ważny bo liczy się również ile prądu może oddać w rozruchu i w niektórych przypadkach ani grube kable ani kondek nie uchroni przed spadkami napięcia
    pozdrawiam
  • Level 30  
    No właśnie jakie to jest auto ??
    jeśli wymienia sie aku to alternator też powinien być mocniejszy.
    Najlepiej altrenator wziąć z najlepiej wyposażonego (klima, ele szyby itp) takiego samego auta (lub diesla ;) ) i aku dać jakieś 5Ah większy niż w serii dawali to takiego wyposażenia.
    A pojemnością aku nie ma co przesadzać, bo jak wspomieli już koledzy bedzie kłopot z doładowaniem go, zbyt mała pojemnośc bedzie skutkowala za przeładowaniem akumulatora i szybkiego wygazowania go.
  • Level 28  
    Do takiego zestawu wzmacniaczy nie potrzebujesz wymieniac akumulatora. Co najwyżej na nowy jesli ten juz utracil swoja pojemnosc.

HPB-1502 nie ma 500RMS/4Ohm lecz poniżej 400RMS/4Ohm.

Napisz jakie masz auto ?
    sadzac po pojemnosci akumulatora to alternator ma wydajnosc pradowa w granichach 55-70A.

70A x 13,8V = 966W.
    Taka jest max wydajnosc pradowa alternatora osiagana przy obrotach max mocy silnika czyli w granicach 5-6tys. obr./min.

Mozesz zastosowac akumulator +-10% od wartosci fabrycznej pojemnosci akumulatora.

Mozesz takze zastosowac dodatkowe zabiegi jak poprowadzenia masy z obudowy alternatora od razu do karoseri przewodem spawalniczym przekroju 35mm2. Tak samo 35mm2 plus z alternatora na plus akumulatora najkrótszą drogą.

Tymi zabiegami latwo osiagnac wzrotst napiecia w instalacji o 0,3V.

Przede wszystkim wyzej napisanym napisz jakie masz auto, czy do alternatora ktos juz kiedys zagladal. czy aku byl wymieniany?

Pozdr