Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przekaznik 561+swiatla dzienne wesem problem

05 Maj 2007 23:20 17123 10
  • Poziom 2  
    Witam
    starałem się wmontować światła do jazdy dziennej firmy WESEM z przekaznikiem 561 wszytsko byłoby fajnie całość działała lecz nie chciała się wyłączać po włączeniu świateł mijania, zastosowalem kabel z diodą by doprowadzić prąd z mijania do przekaźnika, czy ktoś dysponuje może schematem jak to wszytsko powpinać w ten przekaźnik, proszę o pomoc.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 20  
    Witam.
    Dioda jest nie potrzebna.
    Potrzebny jest przekaznik co rozlacza kiedy wlaczysz swiatla mijania .
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 2  
    witam
    ja kupilem caly zestaw od producenta juz z tym przekaznikiem 561zestaw firmy WESEM do samochodu fiat punto 2 i zostalem zapewniony ze te swiatla sie wylacza po wlaczeniu swiatel mijania. doszłem do tego ze przekaznik ma 2 wejscia sterujace tyko nie wiem jak to powpinac a wedlug instrukcji nie dziala. moze ma ktos schemat.
    pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    daj ten schemat na forum (zeskanuj, przerysuj...)
  • Poziom 20  
    Witam.
    Ma dwie nozki gdzie podpinasz plus i minus .(to jest sterowanie)
    jutro jak bede mial taki w recach to napisze pod co masz podlaczyc.
  • Poziom 2  
    będę wdzięczny za pomoc
  • Poziom 11  
    Witam. Zainstalowałem w swoim punto światła dzienne Wesem, kupione wysyłkowo. Użyłem przekaźnika R 15, który jest w skrzynce bezpieczników pod deską. Dwa styki zasilają odcięte tylne pozycje, a trzeci dzienne z przodu. Cewka jest włączona: jeden do + zapłon i drugi do + świateł pozycyjnych przednich, oświetlenia deski, oświetlenia tablicy. Przez przypadek udało mi się uzyskać efekt zapalania świateł dziennych dopiero po uruchomieniu silnika i dodaniu gazu bo przez pomyłkę wstawiłem przekaźnik na 24 V, który łapie gdy w instalacji jest pow. 13 V. Światła działają następująco: po uruchomieniu silnika świecą tylko dzienne i pozycje tył, gasną gdy włączę pozycyjne albo mijania albo drogowe, gdy jadę na dziennych i chcę mignąć długimi te zapalają się nie gasząc dziennych. Pobiera mi to 42 W, bo wstawiłem w pozycje LED.

EDIT Zainstalowałem dzienne także w Renault Scenic zamiast przeciwmgielnych przednich. Podłączyłem pin 6 gniazda R15 do pinu we wtyce przeciwmgielnych w tablicy rozdzielczej. + ZAPŁON z zasilania stopu. Dzienne działają także jako słabsze przeciwmgielne, ich kontrolka sygnalizuje działanie dziennych. Regulacja napięcia zadziałania przekaźnika R15 odbywa się przez regulację naciągu sprężyny.
  • Poziom 15  
    Gdzie moge kupic przekaznik 561 ???
  • Poziom 9  
    zrób tak i napewno będzie działać

Dodano po 50 [minuty]:

to jest fajny schemat przy takim podłączeniu nie swieci się oświetlenie zegarów ani pokręteł od ogrzewania czy wętylacji świecą się tylko światła do jazdy dziennej z przodu i 2 żaróweczki 5W z tyłu w reflektorach tylnych.
  • Poziom 8  
    Witam
    Czy był by ktoś w stanie podopwiedziec jak podłączyć swiatła do jazdy dziennej by zapalały sie po zapłonie wraz z pozycją a gasły po przekreceniu przełącznika na switała pozycyjne?