Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przekaznik 561+swiatla dzienne wesem problem

05 May 2007 23:20 17534 10
  • Level 2  
    Witam
    starałem się wmontować światła do jazdy dziennej firmy WESEM z przekaznikiem 561 wszytsko byłoby fajnie całość działała lecz nie chciała się wyłączać po włączeniu świateł mijania, zastosowalem kabel z diodą by doprowadzić prąd z mijania do przekaźnika, czy ktoś dysponuje może schematem jak to wszytsko powpinać w ten przekaźnik, proszę o pomoc.
  • Level 21  
    Witam.
    Dioda jest nie potrzebna.
    Potrzebny jest przekaznik co rozlacza kiedy wlaczysz swiatla mijania .
  • Level 2  
    witam
    ja kupilem caly zestaw od producenta juz z tym przekaznikiem 561zestaw firmy WESEM do samochodu fiat punto 2 i zostalem zapewniony ze te swiatla sie wylacza po wlaczeniu swiatel mijania. doszłem do tego ze przekaznik ma 2 wejscia sterujace tyko nie wiem jak to powpinac a wedlug instrukcji nie dziala. moze ma ktos schemat.
    pozdrawiam
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    daj ten schemat na forum (zeskanuj, przerysuj...)
  • Level 21  
    Witam.
    Ma dwie nozki gdzie podpinasz plus i minus .(to jest sterowanie)
    jutro jak bede mial taki w recach to napisze pod co masz podlaczyc.
  • Level 2  
    będę wdzięczny za pomoc
  • Level 12  
    Witam. Zainstalowałem w swoim punto światła dzienne Wesem, kupione wysyłkowo. Użyłem przekaźnika R 15, który jest w skrzynce bezpieczników pod deską. Dwa styki zasilają odcięte tylne pozycje, a trzeci dzienne z przodu. Cewka jest włączona: jeden do + zapłon i drugi do + świateł pozycyjnych przednich, oświetlenia deski, oświetlenia tablicy. Przez przypadek udało mi się uzyskać efekt zapalania świateł dziennych dopiero po uruchomieniu silnika i dodaniu gazu bo przez pomyłkę wstawiłem przekaźnik na 24 V, który łapie gdy w instalacji jest pow. 13 V. Światła działają następująco: po uruchomieniu silnika świecą tylko dzienne i pozycje tył, gasną gdy włączę pozycyjne albo mijania albo drogowe, gdy jadę na dziennych i chcę mignąć długimi te zapalają się nie gasząc dziennych. Pobiera mi to 42 W, bo wstawiłem w pozycje LED.

EDIT Zainstalowałem dzienne także w Renault Scenic zamiast przeciwmgielnych przednich. Podłączyłem pin 6 gniazda R15 do pinu we wtyce przeciwmgielnych w tablicy rozdzielczej. + ZAPŁON z zasilania stopu. Dzienne działają także jako słabsze przeciwmgielne, ich kontrolka sygnalizuje działanie dziennych. Regulacja napięcia zadziałania przekaźnika R15 odbywa się przez regulację naciągu sprężyny.
  • Level 15  
    Gdzie moge kupic przekaznik 561 ???
  • Level 9  
    zrób tak i napewno będzie działać

Dodano po 50 [minuty]:

to jest fajny schemat przy takim podłączeniu nie swieci się oświetlenie zegarów ani pokręteł od ogrzewania czy wętylacji świecą się tylko światła do jazdy dziennej z przodu i 2 żaróweczki 5W z tyłu w reflektorach tylnych.
  • Level 9  
    Witam
    Czy był by ktoś w stanie podopwiedziec jak podłączyć swiatła do jazdy dziennej by zapalały sie po zapłonie wraz z pozycją a gasły po przekreceniu przełącznika na switała pozycyjne?