Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop czy stacjonarny komputer?

06 Maj 2007 11:52 7938 15
  • Poziom 10  
    Witam Wszystkich i jeśli to możliwe, prosiłbym o pomoc w wyborze sprzętu ale "pod kątem zdrowotnym". Mam na myśli co bardziej jest szkodliwe - praca przy laptopie czy stacjonarnym kompie? Które z tych dwóch rodzajów urządzeń wydziela większe promieniowanie i pole elektromagnetyczne?
  • Poziom 23  
    Wiecej Ci zaszkodzi komórka noszona przy ciele niz ktorykolwiek z rodzajow kompa.
    No chyba, ze spadnie na noge :)
  • Poziom 18  
    Ha na to pytanie nie ma chyba jednoznacznej odpowiedzi.Wszystko zależy od monitora itp. ale stacjonarny komp.będzie lekko bardziej szkodliwy jeśli chodzi o pole magnetyczne itp. sprawy ale jest jedna podstawowa sprawa jak masz laptopa to kładziesz gdzie popadnie i będziesz siedzieć powyginany siedzieć a to się napewno bardziej odbije na Twoim zdrowiu niż pole magnetyczne.Wiem coś o tym bo mam teraz problemy z nogami i kręgosłupem.Więc lepiej stacjonarny komp biureczko krzesło i prawidłowa postawa.Polecam.
  • Poziom 24  
    No w sumie ja czasem przyjmuje takie pozycje przy laptopie że ledwo mogę pisać i to jedną ręką... :D

Ale to już od ciebie zależy bo laptopa te możesz na biurku postawić na stałe, podpiąć klawiature i szczura i używać go prawie jak zwykłego pc.

Laptop ma jeszcze jedną zalete która bije na łeb nowe pc z media marktu: nie pracjue jak odkurzacz, jest cichy
  • Spec od komputerów
    ducker1 - a czemu zywkly PC "bardziej promieniuje"?
    Bo ma stalowa obudowe i stoi pod stołem, a laptop ma obudowe plastykowa i pracuje w zasiegu reki?

Troche nieprzekonywaujace te twoje wywody, tak samo jak uogolnienie wszystkich pc'tów do tych z marketów.
  • Poziom 24  
    Bo chociaż by zwykły pc ma więcej elementów indukcyjnych które generują pole elektromagnetyczne a właśnie o nie pytał carolco26, może nie tyle sam komp co monitor (kineskopowy) zresztą moze nie spierajmy sie już i takie pierdoły co gdzie stoi i jaką ma obudowę bo niektórzy mają obudowy plastikowe z pleksą i neonikami i stoją na biurku zaraz obok monitora itp.

Nie uogólniałem wszystkich pc do tych z marketów tylko napisałem ze te marketowe są głośne, czytaj dokładniej i staraj się zrozumieć a potem komentuj...
    Moderowany przez TONI_2003:

Napisałeś trochę że tak powiem niespójnie więc kolego proszę o zachowanie spokoju.
    Polemiki proszę na PW (Regulamin Forum) !

• Poziom 10  
    A jeszcze mam jedno pytanie a właściwie dwa - pracuje na leciwym już kompie z monitorem CRT 15 cali - o ile Waszym zdaniem mniejsze promieniowanie wytwarza monitor LCD 19 cali?

Do serfowania po necie, do zabawy z fotoshopem i oglądania filmów polecacie LCD 17 czy 19 cali?

Te dwa pytania są dla mnie baaardzo ważne - proszę o wyrozumiałość ;)
  • Moderator Samochody
    Jakie promieniowanie? Jaki monitor? Jeśli chodzi o promieniowanie EM to "budżetowy" LCD może go wytwarzać więcej nić markowy CRT, ale jest to jedyne promieniowanie jakie wytwarza LCD, promieniowania rentgenowskiego (promieni katodowych) monitor LCD nie wytwarza.

LCD 17" w ogóle do niczego nie polecam - mają zwykle taką samą rozdzielczość jak 19" a mniejszą powierzchnię a więc i mniejszy rozmiar piksela - wyższą rozdzielczość (gęstość) DPI - przez co obraz jest mało czytelny.
  • Poziom 10  
    Czyli względem Ciebie korzystniejszy dla zdrowia pod względem pola elektromagnetycznego i promieniowania jest monitor LCD czy CRT?
  • Moderator Samochody
    Markowy LCD... bo najtańszy LCD może się okazać bardziej szkodliwy od topowego modelu CRT Sony czy Philipsa.
  • Poziom 19  
    sa jeszcze urzadzenia klasy tempest ktore nie promieniuja wogole w polsce moze je robic jedna czy dwie firmy i uzywaja takie komputery wszelkie ABW i inne tego typu organizacje
    http://www.erikyyy.de/tempest/ - tutaj malutki programik linuxowy ktory potrafi przy pomocy monitora nadawac dzwiek do odebrania na kazdym radiu ktore umie AM z bliskiej odleglosci
    widzialem rowniez gdzies projekt urzadzenia ktore potrafi odczytywac obraz z monitora zza sciany na zasadzie takiej samej jak poprzedni program nadaje dzwiek
    http://www.iniejawna.pl/pomoce/tempest.html
    co do promieniowania przez monitory crt to do przodu taki monitor nie promieniuje niczym poza EM w ograniczonych ilosciach za to z tylu to zalezy od monitora CRT iiyamy cz IBM maja metalowe klatki ktore zatrzymuja wiekszosc promieniowania
    a LCD ze wzgledu na oszczednosci na rozmiarze/cenie/wadze nie maja takich klatek
    LCD starsze majace podswietlenie na swietlowkach rowniez produkowaly w nieznacznych ilosciach promienie X
    w srodku komputera jest praktycznie tylko WCZ ktore ma to do siebie ze nie wnika do organizmow zywych bardzo wiekszosc traci sie na powierzchni
    no i jak ktos zauwazyl metalowa obudowa
    laptop moze miec jeszcze wbudowane wifi i/lub bluetooth ktory dodatkowo tez troche robi promieniowania EM
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    michna3 nie do konca - wszystko przez co przeplywa prad prorodukuje pole EM - oled ciagnie malo pradu wiec i male pole EM robi
  • Poziom 10  
    Za moim monitorem CRT znajduje się ścianka segmentu a za nią ściana - czy to "tylne" promieniowanie przez CRT może w pewnych ilościach odbijać się od ściany i powracać do mnie czy raczej przenika ścianę "na wylot"? jestem zupełnym laikiem jeżeli chodzi o fizykę ;)