Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

transoptor szczelinowy a sygnal cyfrowy

06 Maj 2007 13:04 1941 3
  • Poziom 15  
    witam wszystkich.... mam problem z uzyskaniem sygnalu cyfrowego z transoptora szczelinowego.... przedstawiam schemat ukladu wszystko jest ok do momentu gdy na wyjscie bramki shmitta podlaczam licznik wtedy napiecie wyjsciowe bramki zmienia sie z 5V na 2,7V i licznik nie potrafi tego odczytac tzn stanu niskiego co zrobic zeby zejsc z 2,7 na cos kolo 0V? za wszelka pomoc bede wdzieczny
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    może 2 diody w szereg przed licznikiem, to obniży napięcia stanów H i L o jakieś 1,4V i może wtedy będzie licznik rozpoznawał. Albo ten licznik ma wejście podciągane do +Vcc (6V) rezystorem o zbyt małej rezystancji, wtedy w stanie niskim do bramki schmitta wpływają za duże prądy powodując wzrost napięcia stanu niskiego do tych 2,7V -- zwiększyć rezystor podciągający
  • Poziom 15  
    rezystor ma 300 ohm, ale czsami jak kombinowalem to od czasu do czasu zliczyl cos...

Dodano po 21 [minuty]:

no ma niskim rezystorem 300R.... myslisz ze to moze byc przyczyna?

Dodano po 19 [minuty]:

juz jest ok ten rezystor podciagajacy w liczniku byl za malej wartosci wstawilem 10K i jest cacy Smile
    dzieki wielkie za pomoc
  • Poziom 24  
    To spoko, te 300 Om to mało, zwykle podciągające dawałem w okolicy 4,7k Om (co miałem pod ręką powyżej 1k Om) :)