Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pytania: preamp lampowy, diody, głośniki. pomocy...

06 Maj 2007 14:18 983 2
  • Poziom 17  
    witam wszystkich i proszę o pomoc :)

pytanie 1
    zamierzam zbudować malutki preampik na ECC83 ze strony http://www.tonepad.com/getFile.asp?id=43 i mam problem... trafo 230 - 12 kosztuje 14 zł i jest dostępne, natomiast 120 - 12 dostać nie moge... co z tym zrobić? skąd wziąć te 120v?

pytanie 2
    mam membrany phillipsa AD12100/M4 i skopany miernik... model M4 ma impedancje 4 Ω, prawda? znalazłem opis AD12100 ale po holendersku a nie władam tym językiem za dobrze... :P

przy okazji, ile mogą takie membrany kosztować? na zagranicznych aukcjach widziałem, że ponad 100 euro za sztuke sobie wołają a mi potrzebne są głośniki bardziej gitarowe...

pytanie 3
    czy w projektach typu ibanez tube screamer i innych podobnych moge użyć diod 1N4148 zamiast 1N914? sprzedawca w moim sklepie uważa że te diody są nie do zdobycia, choć na sklepach interenetowych je znalazłem, ale bez sensu kupować kilka diod za kase poniżej 1 zł i zapłacić za przesyłkę 10 zł... obie diody mają z tego co widze podobne właściwości... więc, czy można je zastępować 1N4148? chodzi mi o brzmienie... próbował ktoś?

pytanie 4

można gdzieś dostać przełącznik DPDT taki jak w footswitch'ach?

z góry dzieki za pomoc!
    ---
    jest tu ktoś? nie wierze, że niekt nie wie co z tym zrobić... ludzie, pomocy...
    ---
    udzie, pomocy!!! nikt się na tym nie zna?

Scalono...
    [_P_]
  • Poziom 17  
    1. nie potrafie, jestem nowy
    2. zamiast narzekać, może by mi ktoś odpisał?

Ludzie, no co jest? nikt nie potrafi mi odpowiedzieć?
    ---
    może jednak ktoś pomoże?

Moderowany przez _PREDATOR_:

Scalono...
    Proszę przeczytać regulamin, złamałeś go w wielu punktach, zamykam, jak zapoanasz się z nim to pogadamy....