Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SEO Concerto + Micra

xoxer 06 May 2007 17:46 2540 15
    xoxer
    Level 11  
    Mam problem. Po wlaczeniu alarmu SEO Concerto (instalowanego w serwisie) po okolo 20minutach wlacza mi sie alarm. Zawsze jest to okolo 20 minut. Sprawdzilem wszystkie czujki i wyjdaje mi sie ze wszystko dziala. Z diagnostyki dostaje info ze alarm pochodzi ze strefy drzwi. Wiem, ze alarm byl montowany pod oswietlenie.
    A tak przy okazji, czy SEO Perfect bedzie dzialal z Nissanem Micra? Moze od razu bym wymienil to na ten model, bo zona czesto sie myli ktorym pilotem zamknac drzwi. Nissan ma tez ciekawa funkcje - otwieranie drzwi jest dwu etapowe, raz otwiera drzwi kierowcy, drugi raz otwiera reszte. Czy z SEO Perfect ta funkcja bedzie zachowana?

Pozdrawiam
    solecki.m
    Level 26  
    Perfect będzie działał i działa...
    Instalator źle się wpiął, trzeba się wpiąć bezpośrednio pod krańcówki w BCMie i po sprawie.
    Jakby co, służę pomocą.
    andreeas7
    Level 14  
    Seo perfect obsługuje Micre -zreszta inne nowe Nissany z 2006 i 2007r roku również.Funkcje bedziesz miał wszystkie z orginalnego pilota zachowane .
    Tak na marginesie który rok tej Micry ?
    solecki.m
    Level 26  
    andreeas7 wrote:

Tak na marginesie który rok tej Micry ?

Nowa Micra, bo ma sterowanie zamkiem w kluczyku.
    xoxer
    Level 11  
    Model z 2006 roku (modelowego). Poprosze instalatora na wymiane na perfecta z concerto. Mam nadzieje ze nie bedzie robil trudnosci. Co do naprawy zlej instalacji (nie jestem znawca w tych sprawach) rozumiem ze zamiast wpiac sie pod lampke powinien wpiac sie w kabelki od drzwi. Mam nadzieje ze nie rozpruje mi auta za duzo ;)
    Pomijajac fakt zlego polaczenia ciekawi mnie natomiast co wywoluje alarm akurat po 20 minutach.
    Wracajac do Perfecta.. to czy duzo bedzie roboty z zamiana cenralki z concerto na perfecta, chodzi mi o to czy na nowo trzeba bedzie prowadzic przewody. No i oczywiscie czy tez nie wolno podlaczac sie pod lampke tylko pod same drzwi.
    Tak przy okazji, jak testowalem alarm zauwazylem ze centralka daje cichy sygnal (kilka razy cicho pika) jak sie otwiera drzwi ale nie dla drzwi kierowcy.

Pozdrawiam
    pkhenr
    Level 32  
    ciekawe co to za serwis że nie wie ,a włącza się bo są testowane obwody i coś poniewiera sie po przewodach , dla pocieszenia nie tylko w tym aucie tak jest
    xoxer
    Level 11  
    Zle sie wyrazilem. Jest to zaklad w ktorym montuja alarmy, elektryke itp. Nie jest to servis nissana. Nie bede sie wypowiadal na jego temat bo chce by naprawili to co zrobili ;) a w koncu kazdemu moze sie przytrafic wpadka (wydaje mi sie ze po raz pierwszy mieli Micre). Mimo wszystko nie mam do nich zaufania i wole sam wiedziec co i jak ma byc zamontowane by tego przypilnowac. Jakby ktos mnie nakierowal na wlasciwe materialy pomocne przy montazu to bylbym wdzieczny. Troche posciaglaem opisow ale tam byla tylko Primera.

Dodano po 7 [minuty]:

A.. jeszcze jedno.. sa dwa modele Perfect i Perfect CAN. Ten ostatnio jest sporo drozszy a na liscie aut nie ma nissana. W czym tkwi roznica? i czy powinienem zalozyc Perfect bez CAN?
    andreeas7
    Level 14  
    Bedziesz miał Nissany w specyfikacji montazowej Seo a do modeli z 2006/2007r może być wymagany modół Can ,ale i tak mozna załozyc zarówno zwykłego Perfecta jak i Perfecta Can .Szczególowe dane obsługi i montazu i lista obsługiwanych pojazdów jest niestety dla montazystów i przecietny uzytkownik nie ma wgladu do wszystkich danych.
    pkhenr
    Level 32  
    raczej Ci nie zamienią tylko poprawią podłączenie jest to wiecej roboty niż podłączenie pod lampkę
    andreeas7
    Level 14  
    Pkhenr - orientujesz sie była modyfikacja instalacji po 2004r rzadko sie trafia Micra na warsztacie zazwyczaj wszystkie obsługuje na gwarancji serwis , a ostanie montażówki uwzględniaja zmiany z 2003/2004r
    solecki.m
    Level 26  
    Panowie żadne Cany. Nie róbcie z Micry Vectry C. Podjedź do tego instalatora i niech przewód od wyłącznika drzwiowego od alarmu podepnie bezpośrednio pod wyłączniki drzwiowe w BCM oczywiście przez diody.
    Drzwi kierowcy- szeroka wtyczka pin29 niebieski
    Drzwi pasażera z przodu ta sama wtyczka pin 30 jasnozielony
    Jeśli Micra ma z tyłu drzwi to jeszcze w wąskiej wtyczce zielony i niebieski pin 59 i 60.
    Bagażnik pomarańczowy w szerokiej wtyczce pin 10
    Ahaaa, jeszcze jedno BCM jest nad schowkiem pasażera.
    Powiedz instalatorowi niech tak to podepnie i będzie dobrze. Robię te Micry często, czasami wydaje mi się ze za często.
    Regards.
    andreeas7
    Level 14  
    Nikt nie pisał ze Micra ma Can , ale Nissan w modelach : Qashai, Navara,Pathfinder wprowadził Can i Seo je uwzględnia w montazach
    pkhenr
    Level 32  
    tez tego nie śledzę ale nawet jak jest coś inaczej to wychodze z założenia że nie zmienią 100 procent wzoruje sie na innych opisach ,modelach albo robię doktorat.Zajmuje się tym już długo i fakt że te autka< nówki>i to jest troche stresu ale zawsze gdzieś coś można się dowiedzieć .
    xoxer
    Level 11  
    Dzieki Panie Solecki za wskazowki. Tylko czy to byla mowa o Concerto czy o Perfecie? Wydrukowalem to co Pan napisal i jutro to pokaze instalatorowi. Mam nadzieje ze sie nie obraz ze go klient nawraca na wlasciwa droge ;) Bardzo bym chcial by gdzies w Gdansku byl jakis profesjonalny instalator od Micry.. jak szukalem u kogo by tu instalowac (poza przypadkami gdzie sobie zyczyli 1000zl) nikt nie proponowal mi alarmu dzialajacego z oryginalnym pilotem. Ceny srednio 400-550 z montazem. Mam szwagra elektryka (naprawia polautomaty spawalnicze) ale on sie nie chce tykac aut bo nie wie jak bezpiecznie zdejmowac oslonki itp wiec jestem skazany na warsztaty.

Z tego co mowicie to jest wiecej zabawy ze zmiana na Perfecta.. wiec raczej tego mi nie zrobia (chyba ze duzo bedzie mnie to kosztowac).
    Bardzo dziekuje za wszelkie uwagi. Gdyby nie to forum to bym nie wiedzial o co chodzi.

Pozdrawiam
    User removed account
    Level 1  
    solecki.m
    Level 26  
    xoxer wrote:
    Dzieki Panie Solecki za wskazowki. Tylko czy to byla mowa o Concerto czy o Perfecie?

Pozdrawiam

Ja to myślę o Perfekcie czyli bezpioltówce. Zgódź się na wymianę Concerto na Perfect, on też jest dobry, ale w tym aucie lepszy jest Perfect. Kod 3351 i pasi.
    Tam trzeba tylko poprawki zrobić i będzie hulać jak fabryczny, a nawet lepiej.
    Walnij do mnie na PW udzielę więcej wskazówek. To tylko kwestia mojego wolnego czasu. Możliwe że pomogę tym biednym instalatorom. Trzeba sobie pomagać.

Dodano po 23 [minuty]:

xoxer wrote:
    od Micry.. jak szukalem u kogo by tu instalowac (poza przypadkami gdzie sobie zyczyli 1000zl) nikt nie proponowal mi alarmu dzialajacego z oryginalnym pilotem.

O Jezuuuu, za 1000 PLN założyłbym Ci alarm, dał gwarancję dłuuugą, i jeszcze w tych pieniądzach zatankowałbym Twój zbiornik paliwa do pełna, a do mnie masz tylko 445 km.
    O kanapkach na drogę czy gorących napojach to już nie wspomnę.