Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pytanie dot. Pioneer KEH-1960

13 Paź 2003 18:27 2053 12
  • Poziom 17  
    Witam, mam pytanie, ponieważ niegdyś pamiętam (nie byłem pijany !!!) że w moim radiu Pioneer KEH-1960 podświetlenie było zielone :)
    Jednak, mój ojciec zaczął się bawić tym radyjkiem, no i zrobił podświetlenie pomarańczowe (czy bursztynowe - jak kto woli).

Zasadnicze pytanie, bo nie mam instrukcji do radia, w jaki sposób (kombinacja przycisków na radiu) zmieniać podświetlanie????
  • Poziom 22  
    KEH-1940 jest zielony, KEH-1960 bursztynowy :D Kolor można zmienić zamieniając panele lub gumki na żarówkach :D
  • Poziom 17  
    Wiem, że ten 1940 jest zielony, a 1960 bursztynowy.
    PODKREŚLAM nie byłem pijany, a głowe daje że 1960 (ten który ja mam) był zielony !!!
    Czy jest jakiś sposób wciskając kombinacje przycisków aby to zmienić??

Apropo jakie gumki i gdzie one są dokładnie???
    Czy mogło te podświetlenie zmienić zasilanie (tzn. poprowadzenie innego kabelka +12V)???
  • Poziom 22  
    Panel podświetlają żarówki z założonymi gumowymi osłonkami w kolorze bursztynowym lub zielonym. Gumka nie zmieni koloru z bursztunowego na zielony albo jakikolwiek inny 8)
  • Poziom 17  
    Witam, ale czy są szanse na to aby to podświetlenie zmienić przy pomocy przycisków na panelu??
    Napisał mi gość na innym forum, że u niego zmienia się podświetlenie (ale on ma innego Pioneera) gdy radio jest wyłączone, wciska się przycisk DISPLAY na ok. 3 sek., wówczas radio wchodzi do wewnętrznego menu i zmienia kolor podświetlenia.
    U mnie nie ma takiego przycisku, są natomiast:
    - SHIFT/LOUD
    - CLOCK
    - BSM
    - LOCAL (do czego służy ten przycisk - po aktywowaniu tego przycisku na
    wyświetlaczy pokazuje się napis LOC)
    - BAND
    - TUNER
    - EJECT I PRZEWIJANIE KASETY PRZÓD/TYŁ
    - NO I JESZCZE SĄ 4 PRZYCISKI (2 pionowe od głośności, 2 poziome do szukania stacji)

Pytanie, nad przyciskiem od pierwszej stacji radia jest napis R1 (nie wiem
    co to znaczy)
    Głowe bym dał, że kiedyś to podświetlenie było zielone, pamiętam
    że mówiłem że fajnie się kolor radia zlewa z kolorem podświetlenie deski,
    teraz już tak nie jest.
  • Poziom 17  
    Apropo gdzie można kupić takie gumki i czy ciężko się je zmienia?? Pytam z ciekawośći, gdy okaże się że to jedyna droga to zielonego oświecenia.
  • Poziom 43  
    A nie prościej rozkręcić 4 śrubki, rozebrac panel i zobaczyć czy są tam zielone żaróweczki ? A przy okazji zobaczysz jak wyglądają te gumki. Ostrożnie z wyświetlaczem by go nie uszkodzić, jeśli jest pod nim filtr pomarańczowy to z jego kolorem będzie trudniej.

SławeK
  • Poziom 17  
    Dzięki i za to, narazie przeglądając te manuale, nie znalazłem rozwiązania na mój post, tzn. w jaki sposób zmienić podświetlenie z bursztynowego na zielone.
  • Poziom 17  
    Nic w specyfikacji nie pisze (nawet ile kolorów ma wyświetlacz)
  • Poziom 43  
    I dziwisz się że nie piszą jak przerobić radio w instrukcji obsługi. Możliwe żę były wersje z zielonym i bursztynowym, czort jeden wie co przyszło do głowy skośnookim. Ale tyle gadania o nic. Ja już dawno bym go rozkręcił i wiedział co mam. A jeśli chciałbym zminić to w półgodziny było by wymienione. W sumie robi się z tego próżny temat. A małe rady przy wymianie. Jak rozkręcisz panel i do wstaw do radia z tylną scianką panela i pomierz napięcie na żarówkach. Potem jeśli wymieniasz żarówki sprawdź czy świecą podobnie. Jak będą za jasne to albo się szybko przepalą albo wytopią Ci plastiki. Zwykle dobieram żarówki bo zdarza się ze na kilka z partii roznie świeci albo sprzedający czasem domiesza kilka innych sztuk.

Proponuję następne pytania dopiero gdy będziesz wiedział co masz, inaczej zrobi się gadanie o D Maryni której nikt nie widział jeszcze.

SławeK