Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lodówka ZANUSSI ZFK 20/8 R przestała chłodzić

07 Maj 2007 18:26 3421 5
 • Poziom 2  
  Witam,
  Mam problem z lodówką zanussi ZFK 20/8 R - przestała chłodzić - temp wewnątrz jest pokojowa. Pracuje tylko zamrażalnik - tam temp jest ujemna. Co może być przyczyną takiej usterki?Dodam, ze termostat był sprawdzany i działa.
  Z góry dziękuję za pomoc.
 • Poziom 22  
  Jak nic z chłodziarki uleciał czynnik chłodniczy, czyli gdzieś się rozszczelniła. Ponieważ jest to chłodziarka na jednej sprężarce możliwości techniczne naprawy są niewielkie, gdyż z reguły takie rozszczelnienie powstaje gdzieś wewnątrz obudowy. Można ją napełnić ale efekt poprawy może być na krótki okres czasu.
  Pozdr. Andrzej
 • Poziom 18  
  Witam
  Jeżeli zamrażarce jest ok -18 st. a w chłodziarce ciepło to masz zatkany układ chłodniczy chłodziarki, natomiast jeśli masz w zamrażarce powyżej -12 st. to brak czynnika.
 • Poziom 2  
  W zamrażarce temperatura dochodzi do -30 st (termostat ustawiony w pozycji 4, skala od 0 do 6). Czy istnieje możliwość odblokowania układu w sposób "domowy"? Jeżeli nie, to ile może kosztować taka usługa u fachowca?
 • Poziom 18  
  Niestety nie da się wyczyścić w domowy sposób. Powiem więcej, serwis może tylko spróbować ją przetkać bez gwarancji powodzenia, poza tym jeżeli sprężarka raz zarzuciła olej to może to powtórzyć ponownie a to oznacza wymianę sprężarki.
  Próba czyszczenia myślę, że co najmniej 120 zł
 • Poziom 28  
  Przy niedoborze czynnika w normalnych układach( najpierw zamrażarka -następnie chłodziarka) WŁASNIE SPADA TEMPERATURA W ZAMRAŻARCE!!
  Rozejrzyj się za innym"eksponatem"- z tego raczej pociechy niewiele- ale poszukac możesz jak masz dużo czasu- chyba że nieszczelność jest pod ręką i widoczna- co się rzadko zdarza, ale... .