Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

naprawa napędu supramatic hormann

07 Maj 2007 21:10 5054 2
  • Poziom 2  
    Mam problem z napędem bramy garazowej hormann supramatic. Przy próbie włączenia pilotem lub przyciskiem napęd się nie porusza - zapalają się lampki czerwona i żółta. Czy może mi ktoś pomóc. Elektronika czy jakieś regulacje ?
  • Poziom 24  
    Witam.Domyślam się iż jest to napęd starego typu.W tych napędach czerwona kontrolka oznacza awarię napędu różnego pochodzenia.Były dwa modele napędów tego rodzaju które różniły się budową szyny ,więc proponuję sprawdzić najpierw na górze napędu czy znajdują się tam dwa małe czarne wałeczki do których podłączone są po dwa kabelki ,jak tak to proszę je przeczyścić i obrócić wokół własnej osi o ok.90 stopni.Można jeszcze wyłączyć napięcie i załączyć je ponownie i odpalić napęd z klawiatury lokalnej ,najpierw do dołu a jak nie pójdzie to do góry jeżeli i to nie pomoże to podejrzewam że centralka jest do naprawy.Pozdrawiam.A tak w nawiasie to w jakich okolicznościach wystąpiła ta usterka?
  • Poziom 17  
    witajcie koledzy mam podobny problem nie można zaprogramować bramy podświetla sie przy próbie programowania światełko jednak nic sie nie dzieje jakiś przekaźnik słychać czy tam stycznik , ale nic poza tym pilot sie z radiem komunikuje .

Proszę o podpowiedz co zrobic jak wyresetować do zera jak zaprogramować.