Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

XP - resetuje się przy końcu ładowania systemu

LUCOM 13 Paź 2003 19:47 1841 5
  • #1 13 Paź 2003 19:47
    LUCOM
    VIP Zasłużony dla elektroda

i tak w koło macieju.

Płyta SOLTEK SL-85MIV3-L

W panelu sterowania wyświetla brak sterownika USB 2.0

Podpięty jest również scaner UMAX Astra 2000P do którego brak oficjalnych sterów do XP-ka.

Próbuję wersję VS3.55 i nici..... będę próbował VS3.52 !!!

0 5
  • #2 13 Paź 2003 20:31
    PCMAN
    Poziom 16  

Spróbuj zainstalować sterowniki do płyty głownej i ewentualnie zaktualizować stery do grafiki.

Przyjżyj się także ustawieniom BIOS'u (czy jakiś składnik płyty głownej nie został wyłączony itp.).

Jeśli nie pomorze to pewnie czeka Cie reinstalka systemu.

0
  • #3 13 Paź 2003 22:33
    draakul
    Poziom 20  

A spróbuj uruchomić Windowsa bez zbędnych sterowników.

Przy starcie kompa naciśniej F8 i wybierz odpowiednią opcję. Masz kilka możliwości. Albo tryb VGA (wykluczasz grafę) albo z rejestrowanym uruchamianiem lub też inny. Możesz nawet spróbować tryb awaryjny. Jeżeli będzie ok to winne są sterowniki. Jeżeli nie to trzeba będzie szukać dalej.

0
  • #4 13 Paź 2003 22:41
    p1szcz3k
    Poziom 21  

Takie same objawy mial Wirus Blaster zdaje sie........Zobacz to. Pozdrawiam

0
  • #5 14 Paź 2003 09:14
    LUCOM
    VIP Zasłużony dla elektroda

Znam wszystkie prawie Windosowe sztuczki na ożywianie systemu bez reinstalacji, w tym przypadku winę za to zachowanie systemu ponosi skaner UMAX Astra 2000P, a raczej jego sterowniki.

Sterowniki skanera wgrywają się OK, ale po restarcie systemu i ponownym załadowaniu na samym końcu system wykrywa Port USB 2.0 po czym XP-ek produkuje czarny ekran i następuje restart.

Po wejściu w tryb awaryjny aby uniknąć następnego restartu na samym końcu system pokazuje poważny błąd systemu który udało mu się naprawić i prosi o przesłanie raportu do Microsoftu :-)

Dodam że upgrade biosa do tej płyty jest 10 z Października 2003 i jest on tylko na chińskiej stronie, i jest to plik S85miv3l.g21, wersja AG2.1L
    a więc nie wiem jakie błędy ona poprawia, intuicyjnie podejrzewam poprawkę do zintegrowanej grafiki, która pożycza sobie pamięć 0d 4-32MB z RAM-u.

Martwi mnie jakiś konflikt USB 2.0, sterownik z płytki od płyty głównej SOLTEK-a nic nie wnosi, chmm może nie obsługuje XP.

Dodam iż płyta jest formatu micro ATX, i ma zintegrowany dźwięk, grafikę i kartę sieciową.
    Pamięć 128MB 266MHz
    HDD WD 40GB 7200
    Procesor Celeron 1,7GHz
    Wersja biosa AG2L

Jak odepnę skaner i odinstaluję sterowniki to przy następnym załadowaniu system znów wykrywa nie podpięty skaner !!! i szuka sterów -> rany MICRO SYF TU !!!

Jest to 3-cie moje spotkanie z XP-kiem, a ponieważ nie jest nudny :D to będę go męczył.

Przy Waszej pomocy oczywiście, i tutaj moje pytanie:
    jak się pozbyć sterowników na zawsze, JAK może system wykrywać scaner który nie jest podpięty, sterownik do niego z panelu sterowania jest wyrzucony, oprogramowanie VistScan odinstalowane !!!

Może ktoś podrzuci gotowy schemat zanim sam do tego dojdę...

0
  • #6 14 Paź 2003 18:49
    draakul
    Poziom 20  

Cześć LUCOM.

Może to coś Ci pomoże.

1. Instalacja sterownika do skanera - a następnie z poziomu 'menedżera urządzeń' dasz właściwości sprzętu a następnie użyj opcji 'odinstaluj sterownik'.

2. Wejść do rejestru i spróbopwać wyszukać wszystkie wpisy mogące być powiązane w jakiś sposób z nazwą skanera, nazwą firmy produkującej skaner itd...

3. Spróbować zainstalować sterowniki przy włączonym programie np. Norton Cleansweep a potem z jego pomocą odinstalować.

Wiem, że metody są trochę chałupnicze ;) ale mam nadzieję, że coś pomogą :)

0