Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzony zasilacz w HP

13 Paź 2003 20:19 1644 5
 • Poziom 10  
  Witam. Mam problem z monitorem Hewlett Packard "Pavilion".
  A mianowicie uszkodzeniu uległ zasilacz: rozerwało elektrolit, oraz dwie diody prostownicze, bezpiecznik uległ przepaleniu. Problem mam z identyfikacją jednego komponentu. Jest on połączony z w/w elemantami z niewyraźnym oznaczeniem SC.... (czy jest to warystor?). Pozostałe elementy wydają się być wporządku. Czy ma ktoś schemat tego monitora. Chassis 3592.1 (WK 9520.1). Z góry wielkie dzięki. Pozdrawiam.
 • Poziom 19  
  a czy ten przepalony element ma kształt małego "DROPSA" ?
  w monitorach przeważnie stosuje sie zas. impuls. tak więc może to być i pewnie jest Warystor (kolor czarny-grafit, lub niebieski ?)
 • Poziom 10  
  Ma on wygląd "dropsa" może nieco większego i jest koloru zielonego. Udało mi się rozszyfrować oznaczenie SCK I 04 (lub coś podobnego) ale nadal nie jestem pewien co do tego elementu.
  Czy jest ktoś w posiadaniu schematu do tego monitorka???
 • Poziom 19  
  sa dwie mozliwosci wykonania "dropsa" gladki jak plastik lub szorstki jak rezystory typu RAT(termiczne )ale jedno jest pewne , problem z glowy to warystor, ale zanim włączysz po wymianie sprawdz dokladnie elementy obciazenia zasilania - tranzystory itp bo bedzie powtorka z rozrywki
  co do schematu to zarzuc haslo na google.pl lub na elektrodzie SZUKAJ
  pozdrawiam
 • Poziom 23  
  Mnie to bardziej pasuje na termistor. Wszystko rozstrzygnie sposób podłączenia. Jeśli jest podłączony szeregowo z zasilaniem (najczęściej zaraz za bezpiecznikiem sieciowym) i przez niego zasilana jest przetwornica - to jest to termistor. Jak jest dołączony równolegle do gniazda zasilającago - to warystor.
  Możesz też zobaczyć jak się sprzęt zachowuje bez niego. Jeśli był to warystor, to przetwornica będzie zasilana. Jak termistor, to napięcia miał nie będziesz :) Uruchomić monitor możesz i bez tego elementu. Ew. trzeba będzie zamiast niego wstawić zworę. Docelowo jednak koniecznie go wstaw!
 • Poziom 13  
  z pewnością jest to pozystor , jeżeli nie masz takiego to możesz zamiast nigo wstawić opornik ok. 4,7 om do 6,8om ok 5W i będzie OK.