Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Różnice pomp wtryskowych Bosch

mcgregory 07 May 2007 23:38 3360 3
    mcgregory
    Level 12  
    Muszę kupić pompę wtryskową do Fokusa 1.8TDDI z 2002.Moja ma szmbol 0470004006 , moge kupic ale z koncowka 8 czym one sie roznia .W internecie znalazlem na stronie http://www.hella.com/produktion/HellaAT/WebSi.../Download/Handel/Delphi_Diesel/Katalog_06.pdf rozne modele ale nie wiem o co chodzi czy mozna zamienic 06na 08 .Czy nie bedzie problemow z wgraniem softu .Zastanawia mnie jeszcze to ze na stronie tej ta sama pomopa co jest w moim modelu moze przyczynic sie do tego ze ten sam silnik ma moc nie 55 a 66kw.Czy wgranie tylko innego softu moze to zrobic i czy nie spowoduje to zniszczenia silnika.[/code]
    mcgregory
    Level 12  
    ponawiam zapytanie
    snou
    Level 12  
    zasada jest ze zmienia sie na to samo co bylo w autku wiec ;) lepiej nie robic sobie problemow i szukac z numerem odp tym bardziej ze i tak za to $ placisz wiec po co sobie komplikowac
    mkaminski100
    Level 18  
    Zeby nie smiecic, dopisze sie do istniejacego tematu.
    Mojemu znajomemu Focus TDDI z 99 odmowil posluszenstwa. Warsztat wymienil pompe i nie pomoglo wiec on "pomogl" naprawa glowicy co rowniez nie dalo rezultatu. Auto stalo na podworku prawie rok, az w koncu postanowil je oddac na zlom. Udalo mi sie uratowac auto za smieszne pieniadze i pierwsze co zauwazylem to ze ktos zamontowal pompe z numerem 0470004012 czyli od Transita.

Teraz powstaje pytanie jaka pompa byla tam zainstalowana. Wg znajomego mechanika do tego silnika jest pompa 0470004002 lub 0470004007, ale wlasnie dostalem zdjecia innej pompy z podobnego Focusa z numerami 0470004006 no i jestem w kropce.
    Pytalem sie w kilku miejscach i zdania sa podzielone, ale przynajmniej niektorzy uczciwie przyznaja, ze nie probowali tych pomp zamieniac.

Bylbym bardzo wdzieczny za informacje czy sa jakies roznice w tych pompach i czy dzialaja one zamiennie. Szkoda mi jest rozbierac takie fajne auto na czesci, ale szkoda tez pieniedzy na eksperymenty.

Bede bardzo wdzieczny za kazda pomoc.