Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Różnice pomp wtryskowych Bosch

07 Maj 2007 23:38 2958 3
  • Poziom 11  
    Muszę kupić pompę wtryskową do Fokusa 1.8TDDI z 2002.Moja ma szmbol 0470004006 , moge kupic ale z koncowka 8 czym one sie roznia .W internecie znalazlem na stronie http://www.hella.com/produktion/HellaAT/WebSi.../Download/Handel/Delphi_Diesel/Katalog_06.pdf rozne modele ale nie wiem o co chodzi czy mozna zamienic 06na 08 .Czy nie bedzie problemow z wgraniem softu .Zastanawia mnie jeszcze to ze na stronie tej ta sama pomopa co jest w moim modelu moze przyczynic sie do tego ze ten sam silnik ma moc nie 55 a 66kw.Czy wgranie tylko innego softu moze to zrobic i czy nie spowoduje to zniszczenia silnika.[/code]
  • Poziom 11  
    ponawiam zapytanie
  • Poziom 12  
    zasada jest ze zmienia sie na to samo co bylo w autku wiec ;) lepiej nie robic sobie problemow i szukac z numerem odp tym bardziej ze i tak za to $ placisz wiec po co sobie komplikowac
  • Poziom 18  
    Zeby nie smiecic, dopisze sie do istniejacego tematu.
    Mojemu znajomemu Focus TDDI z 99 odmowil posluszenstwa. Warsztat wymienil pompe i nie pomoglo wiec on "pomogl" naprawa glowicy co rowniez nie dalo rezultatu. Auto stalo na podworku prawie rok, az w koncu postanowil je oddac na zlom. Udalo mi sie uratowac auto za smieszne pieniadze i pierwsze co zauwazylem to ze ktos zamontowal pompe z numerem 0470004012 czyli od Transita.

Teraz powstaje pytanie jaka pompa byla tam zainstalowana. Wg znajomego mechanika do tego silnika jest pompa 0470004002 lub 0470004007, ale wlasnie dostalem zdjecia innej pompy z podobnego Focusa z numerami 0470004006 no i jestem w kropce.
    Pytalem sie w kilku miejscach i zdania sa podzielone, ale przynajmniej niektorzy uczciwie przyznaja, ze nie probowali tych pomp zamieniac.

Bylbym bardzo wdzieczny za informacje czy sa jakies roznice w tych pompach i czy dzialaja one zamiennie. Szkoda mi jest rozbierac takie fajne auto na czesci, ale szkoda tez pieniedzy na eksperymenty.

Bede bardzo wdzieczny za kazda pomoc.