Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Długość linii chłodniczej dla klimatyzatora

Zukes 08 Maj 2007 08:12 1064 3
  • #1 08 Maj 2007 08:12
    Zukes
    Poziom 10  

Mam pytanko. Był u mnie wczoraj instalator i podłączył mi klimatyzator. Studiując dokumentację urządzenia doczytałem się, że maksymalna długość linii chłodniczej może wyność co najwyżej 15m, w moim przypadku było to około 20m (sam sprawdziłem). Zapytałem fachowca czy tak może być odparł, że tak bowiem 15m dotyczy układu gdy chłodnica jest poniżej urządzenia na zewnątrz - u mnie jest odwrotnie czyli chłodnicę mam na strychu a urządzenie oddające ciepło na poziomie piwnicy. Mam bardzo dużą wątpliwość. Proszę o radę co mam z tym fantem zrobić.

0 3
  • #2 08 Maj 2007 08:37
    any56
    Poziom 39  

Sprawdź działanie w normalnej eksploatacji.
    Jeżeli wszystko będzie OK, to nie ma sprawy...

0
  • #3 08 Maj 2007 14:08
    ion-tichy
    Poziom 31  

Z pewnością traci się na wydajności, ale to już jest sprawa doboru przez instalatora oraz jego odpowiedzialność jako gwaranta.
    Wiele tu zależy od sposobu montażu i klasy urządzenia.

0
  • #4 08 Maj 2007 20:01
    eeban
    Specjalista AGD

Zukes napisał:
    Mam pytanko. Był u mnie wczoraj instalator i podłączył mi klimatyzator. Studiując dokumentację urządzenia doczytałem się, że maksymalna długość linii chłodniczej może wyność co najwyżej 15m, w moim przypadku było to około 20m (sam sprawdziłem). Zapytałem fachowca czy tak może być odparł, że tak bowiem 15m dotyczy układu gdy chłodnica jest poniżej urządzenia na zewnątrz - u mnie jest odwrotnie czyli chłodnicę mam na strychu a urządzenie oddające ciepło na poziomie piwnicy. Mam bardzo dużą wątpliwość. Proszę o radę co mam z tym fantem zrobić.

A kto mu wskazał, gdzie mają być zainstalowane jednostki?

0