Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera internetowa- jakie powinna mieć parametry?

08 Maj 2007 11:20 1892 4
 • Poziom 9  
  Jakie są minimalne parametry dla kamery internetowej aby znośnie chodziła w sieci, ktoś może coś poleci?
 • Computer Controls
 • Poziom 22  
  Zalezy do czego chcesz ta kamere wykorzystywac i co znaczy dla Ciebie znosnie.Jesli chodzi o kamerki do komunikatorow to standardowo maja rodzielczosc max 640x480 i 10 klatek na sekunde. Godne polecenia napewno sa produkty logitecha i creative. Konkretne modele zaleza od oczekiwan i zasobnosci portfela.
 • Computer Controls
 • Poziom 9  
  w kamerkach to jest zastój od dobrych paru lat, wiec nie ma żadnych fajerwerków. Polecam sprawdzone firmy , kiedyś miałem jakiegos Creative'a. Co sprawda 640x480 mocno klatkowało ale to były czasy łaczy 256 kb/s :)
 • Specjalista elektryk
  A jeśli masz cyfrówkę, to możesz sprawdzić, czy działa w trybie kamery. Niektóre aparaty można użyć jako kamer internetową, a jakość takiego rozwiązania w porównaniu z dobrym webcamem jest zachwycająca.

  Ale zazwyczaj przy wideokonferencji wykorzystywane jest max. 352x288. Często kamery nie mają nawet większych matryc, ale żeby osiągnąć dobrą jakość przez internet, to potrzeba by było (moim zdaniem) minimum 768 kb/s (i to uploadu, bo to rozmówca będzie ciebie widział przez twoją kamerę), a także tyle samo downloadu u osoby, z którą rozmawiasz.
 • Poziom 10  
  ja osobiście używam A4Tech Evolution Cam Flexi, 640x480, zasłaniany obiektyw, wbudowany mikrofon (co prawda mógłby być lepszy, ale co się można spodziewać po wbudowanym). Mogę szczerze polecić tą kamerę.