Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kolumny Clatronic-są dobre??

08 Maj 2007 16:57 9205 16
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Badziewie...
  • Moderator
    Jak wszystko za tę cenę.
  • Poziom 31  
    Syf,
    za tyle można kupić jakieś monitorki nienajgorsze.
  • Poziom 25  
    Dokładnie koledzy shit -
    Kolumny wykonane dokładnie z takiej płyty jak standardowe drzwi łazienkowe ,a na dodatek oklejone badziewną łatwoscierną okleiną
    nie polecam tego shitu.
    Kolega T. ma rację za tą cene idzie kupić fajne monitorki i z zdecydowanie lepszej jakosci brzmieniem jak i wykonaniem ;)
  • Poziom 26  
    Zależy jeszcze do czego ten shit kolega leonsocio chce podłączyć, jeśli do jakiejś miniwieży lub wzmaka odpowiadającego jakościom tych kolumn (cat, mc voice) to myśle ze beda ok. A tak na serio to ja używam podobnego wynalazku tylko pod nazwą dk digital jako tyły do kina, i spisują sie nawet nawet, poprostu mam duży pokój i chciałem mieć pełnowymiarowe podłogowe tyły a z kasą było krucho. Oczywiście jako przody lub stereo ich NIE POLECAM zdecydowanie.
  • Poziom 42  
    są dobre-jako podstawki do kwiatków i tylko do tego! Mój oszczędny szefuńcio kupił podobne(podobna kasa i wygląd, marki nie pamiętam)
    i upalił toto wyjściami głośnikowymi z TV JVC !!! zdecydowanie nie polecam!
  • Poziom 36  
    Clatronic produkuje wszystko... żelazka miksery itd.

cena jest zbyt niska, aby to było dobre. Jeśli chodzi o alternatywy to w tej cenie mamy sporo używanych kolumn lepszych 2x
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Poczytaj tu:
    http://djsfera.pl/forum/viewtopic.php?t=1017&sid=af26a291b02611b619f29585bbb19ac9
    Kolesie dość kulawo kombinują (co do jakości), ale to co chłopak zobaczył w środku, mówi samo za siebie :D
    Doc napisał:
    Całośc naprawdę wygląda i co najważniejsze brzmi nieźle na tyle na ile to możliwe ( i tu uwaga ) bez zwrotnic.
    Do głośnika wysokotonowego jest jedynie kondensator elektrolityczny. Na pozostałe dwa głośniki idzie bezpośrednio całe pasmo, Kolumny są dwudrożne o impedancji 8 ohm. Dwa głośniki szerokopasmowe lub niskotonowe ( nie wiem bo nie ma zadnej informacji na mangesie poza moca i impedancją, choć w przypadku braku średniotonowego głośnika raczej stricte GDN nie powinny one byc ) sa podłączone szeregowo 2x4ohm.
  • Poziom 26  
    Cena właśnie tu jest bardzo wysoka, ja za cos podobnego http://www.dk-digital.com/de+products+home_entertainment+ls-190_beech.html
    tylko pod nazwą dk digital dałem uwaga...149zł/para. Myślicie co może być w dużej podłogowej kolumnie za niecałe 75zł....już pisze:

obudowa faktycznie jest bardzo cienka, wykonana z jakiejś płyty pazdzieżowej ale w środku są liczne wzmocnienia i bardzo dobre wytłumienie, tej waty jest tyle napchane że o mało nie wychodzi z kolumny:) Głośniki sa takie sobie, niema na nich żadnych oznaczeń tylko numer katalogowy producenta, układ magnetyczny w miare - myśle że mają po te 40-50W. Piszczałka jest słabiutka, ma magnez jak 5zł, tez bez oznaczeń. Zwrotnica to najprostszy układ pod słońcem, cewka i kondensator, na szczęście dość solidnie zamontowane i zalane klejem przy gniazdach wejściowych.Jest to układ dwudrożny. Basy są połączone równolegle ze sobą. Jedna kolumna waży jakieś 9kg, oczywiście deklarowanej mocy napewno niema.

A jak to gra:

No jak za tę cene to aż dziw bierze że wogóle gra, niskiego basu niema wogóle, wyższy jest ale jakiś taki wyższy pudełkowaty, troche dziwny, średnica i wysokie nie budzą wyraźnych (jak za tę cene) sprzeciwów.

Nie myślcie że bronie tych kolumn, ale za taką cenę kiepsko dostać chociażby podstawki do kwiatków:)
  • Poziom 10  
    U w mnie w miescie w marketach stoja takie same za niecale 200zl. Ogolnie nie polecam ich. Slyszlame jak graja i nie robia nic innego niz zbedny halas. Malo ma to wsponego z dzwiekiem...
  • Poziom 26  
    A kupisz łądniejsze i tańsze podstawki pod kwiatki? które w dodatku grają? Jak dla mnie te kolumny są idealne do pokoju gościnnego gdzie muzyka ma mieć charakter towarzyszący a nie dominujący.
  • Poziom 16  
    No dobrze panowie, po tych narzekaniach może byście coś doradzili w kwestii ewentualnej wymiany głośników w tych pudełkach by poprawić trochę dźwięk. Czy istnieje taka możliwość?
  • Moderator
    SzokalML napisał:
    Clatronic produkuje wszystko... żelazka miksery itd.

Właśnie, że nie. Clatronic jest niemiecką marką handlową, nie mającą nic wspólnego z produkcją. A ich towary produkują takie małe, żółte, skośnookie...
  • Poziom 11  
    Dołacze swoje 3 grosze :] za mlodu gdy bylem jeszcze szczeniakiem i liczylo sie dla mnie byle bylo wiecej wat naciolem sie na nieszczesne Clactroniki :D i ze tak powiem malo sie nimi nacieszylem 2 impreza i na wzmacniaczu "unitra PW3015" niebagatelne 2 x 15W :D poszly z dymem a kolumienki miały ogarniac 140 wat r.m.s :] heh to sobie wyobrazcie ile naprawde musialy miec jak unitra je pogrzebala :] Pozdrawiam i radze omijac szerokim łukiem:]
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Pablo 1964
    takie małe, żółte, skośnookie... są producentem między innymi usherów, xindaków, vincentów, jolid itp. O lata świetlne lepszych od Clatronic'a
  • Moderator
    Wiem, nie miałem nic złego na myśli. Chciałem tylko powiedzieć, że Clatronic nie produkuje niczeho a jedynie handluje chińskimi produktami. Niestety, nie tymi z wysokich półek.