Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co to jest za głośnik? Chciałbym z niego zrobić suba.

08 Maj 2007 18:00 984 3
  • Poziom 11  
    Widział kiedyś ktoś coś takiego?? Nie doszukałem się na nim zadnych oznaczeń ani nic :(

Co to jest za głośnik? Chciałbym z niego zrobić suba. Co to jest za głośnik? Chciałbym z niego zrobić suba. Co to jest za głośnik? Chciałbym z niego zrobić suba.

Wie ktoś moze co to za głośnik? ma on chyba 2 cewki... interesują mnie wszystkie informacje na jego temat :) po egzaminach maturalnych chciałbym zrobić na nim jakiegoś suba bo ta skrzynka w której teraz gra (całość dostałem kilka dni temu od znajomego) powoli sie juz rozlatuje, poza tym niezbyt ciekawie się prezentuje.

PS. mam więcej zdjęć w oryginalnym rozmiarze (więcej na nich widać) jesli by kogoś interesowało moge wysłać na maila.
  • Poziom 23  
    odpowiedź: stary
    wątpie ab ci sie z niego udało coś rewelacyjnego zrobić nawet jeśli no typowo niskotonowy głośnik to czas go nie oszczędzał heh.... ale sprawdź go jak gra i wogóle moze cos z tego zrobisz
  • Poziom 11  
    no moze i nie wygląda zbyt ładnie... ale gra całkiem całkiem, szafeczki w pokoju lekko się telepią :D buda w srodku ma ok. 30x40x18cm jest to konstrukcja zamknięta mocno wygłuszona gąbką, była troche nieszczelna wiec prowizorycznie ją uszczelniłem :P głośnik podłączyłem do zwrotnicy z kolumny Diora ZgB 30 8 901 zamiast znajdującego się w niej (zdezelowanego) GD 16/25 8Ω. Błąd w tym ze ten głośnik ma rezystancję 3,2Ω (zmierzoną) takze zwrotnica chyba teraz nie pracuje jak powinna (pamiętajcie że to wszystko prowizorka jest) ;)
    Moze jednak juz ktoś coś takiego na oczy widział kiedyś:?:

PS: po co mu aż 2 uzwojenia :?:
  • Poziom 20  
    NA 90% bedzie to jakiś kołchoźnik, czyli głośnik stosowany w zakładowych (i nie tylko ) instalacjach rozgłoszeniowych. Czy się nada do suba ?? Grać to na pewno bedzie - pytanie tylko jak ? i czy warto zachodu