Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

su 810 technics potencjometr

dedus2 08 May 2007 20:50 3893 6
    dedus2
    Level 12  
    witam może ktoś spotkał się z taką usterką jeden z kanałów "idzie "tak jak by przytłumiony po wyczyszceniu potencjometru dwa dni spokoju ipotem znowu to samo.prośba czy ktoś zetknął sie z takim potencjometrem jaki to jest typ bardzo bym prosił o jkieś informacje na temat tego potencjometru.Z góry dzieki
    Piocu
    Level 13  
    Witam. Potencjometr ,,Volume" o symbolu VR201 ma wartość 2x100k(B). Pozdrawiam.
    dybas
    Level 38  
    Rada Kolegi niewiele wnosi. Problem tkwi w dopasowaniu mechanicznym.
    Nie wiem, czy akurat w tym modelu, ale w innych "Technics" montował
    potencjometry firmy "Alps". Może być trudno.
    dedus2
    Level 12  
    dzięki za zainteresowanie ale jak kolega zauważył chodzi mi o jakieś namiary mechanicznie fizycznie nie widziałem jak on wygląda kolega mnie prosił żebym mu kupił i teraz jestem w kropce bo niewim jaka oś (to znaczy długoś średnica itd)jeszce raz dzięki za zainteresownie
    Piocu
    Level 13  
    dybas wrote:
    Rada Kolegi niewiele wnosi. Problem tkwi w dopasowaniu mechanicznym.
    Nie wiem, czy akurat w tym modelu, ale w innych "Technics" montował
    potencjometry firmy "Alps". Może być trudno.

Za to rada kolegi wnosi bardzo wiele ? A co parametry elektryczne są nieistotne ?
    Jeżeli masz trochę doświadczenia (a preparat w spraju nie pomaga) to możesz pokusić się o wymontowanie potencjometru i jego rozebranie i ewentualne przeczyszczenie i nasmarowanie. Jeżeli ścieżki nie są bardzo wytarte to może się uda. Kupno nowego oryginału nie będzie łatwe. Nie sądzę, że ktoś ma gotową receptę na dopasowanie mechaniczne jakiegoś nieoryginalnego potencjometru do tego modelu wzmacniacza. Poprostu musisz coś podebrać o podobnych gabarytach, dopasować i zmontować, a efekt końcowy będzie zależny od twoich zdolności manualnych. Powodzenia
    dedus2
    Level 12  
    witam.sorry jeżeli uraziłem kolege(ton wypowiedzi strasznie obrażony).chodziło mi tylko o parametry mechaniczne tak zeby zamontować w obudowie bez większych przeróbekmechanicznych.jeszcze jedna prośba jak to jest z oznaczeniem literowym B to logarytmiczny na schemacie jest B ale w sklepach podają żę na zachodzie stosują odwrotnie to znaczy liniowy.jeszce raz sorki jeżeli kolega poczuł sie obrażony.pozdrówka
    Piocu
    Level 13  
    Witam to kolega dybas sam niewiele wniósł a od razu krytykuje rady innych. Moja rada - spróbój naprawy oryginału, na wymianę jest zawsze czas. ,,Spsikaj" go kontaktem U (taki spray) i delikatnie przygrzej wyprowadzenia potencjometru lutownicą (ale bez przesady). Powinno poskutkować. Pozdr.
    Naprawdę nie jestem na nikogo obrażony.