Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmieniarka ALPINE CHA-S634 i fabryczne radio Nissana Clarion

maxpaynemm 08 Maj 2007 21:48 2777 10
  • #1 08 Maj 2007 21:48
    maxpaynemm
    Poziom 9  

Witam serdecznie! Jako że jestem tu nowy to mam nadzieję że w pierwszym poście na forum CA będziecie dla mnie wyrozumiali i wszystko wytłumaczycie mi łopatologicznie :)

Posiadam zmieniacz ALPINE CHA-S634(MP3) oraz Nissana Almerę z fabrycznym radiem (kaseciakiem Clarion) z możliwością sterowania zmieniarką. Niestety z tego co się już zdążyłem zorientować to aby połączyć te dwa urządzenia tak aby coś z tego wyszło trzeba użyć tzw. interfejsu. Niestety niewiem za bardzo gdzie go można zdobyć a słyszałem również że jego cena to około 400zł :(

Tu mam pytania:
    1. Czy wiecie może gdzie można kupić to w miarę najtaniej i tak aby podpasowało mi bez problemu? Na allegro niestety nic nie znalazłem :(
    2. Czy taki interfejs można w jakikolwiek sposób wykonać samemu ( aby obniżyć jego koszty)?

Będę wdzięczny za wasze szybkie i treściwe podpowiedzi :)

Pozdrawiam

0 10
  • #2 08 Maj 2007 22:00
    roman87
    Poziom 23  

proponuje pojechac do dowolnego sklepu CA i tam opisac problem jakiemus kumatemu sprzedawcy i mysle ze bez problemu kupisz co potrzebujesz (chyba chodzi ci o kable sterujacy), a co do ceny to watpie zeby koszt wynosil okolo 400zl :)

0
  • #3 08 Maj 2007 22:07
    tplewa
    Poziom 37  

Z konwerterem moze byc problem, nawet nie wiem czy ktos cos takiego produkuje (musial by znac dokladnie protokoly komunikacji Clariona i Alpine).

Prawde mowiac trudno cos takiego dopasc, sam troche sledzilem nad AI-NET i mam mniejwiecej rozpisana ramke i kilka komend :(

W tej alpince masz AI-NET w Clarionie mozesz miec C-BUS lub Ce-Net. Jedyne rozsadne rozwiazanie to sprzedac ta Alpinke i poszukac cos kompatybilnego z radiem w aucie.

0
  • #4 08 Maj 2007 22:16
    maxpaynemm
    Poziom 9  

Szanowni koledzy... zadając to pytanie specjalnie napisałem tak aby wyciągnąć od Was jak najwięcej cennych informacji :)

Aczkolwiek zrobiłem już małe rozeznanie na Forum Nissana i wiem że jeden z forumowiczów uruchomił taką zmieniarkę używając mniej więcej czegoś takiego:

http://www.bartex-caraudio.com.pl/product_info.php?cPath=693_678&products_id=4753

niestety w chwili obecnej nie mam kontaktu z tym forumowiczem a już nie mogę się doczekać :)

Miałem jednak nadzieję że są tańsze sposoby podłączenia zmieniarki do tego radia :(

0
  • #5 08 Maj 2007 22:20
    tplewa
    Poziom 37  

Z tym ze ci to nie zadziala to jest przejsciowka na M-BUS czyli musial bys szukac jakiegos starszego modelu zmieniarki Alpine z interfejsem M-BUS. Ty niestety masz AI-Net wiec kupa :(

Dodane:

Cytat:

lub po zastosowaniu złącza KCA-130B zmieniarki CHA-S634...

hmm czyli widocznie idzie ta zmieniarke przestawic w tryb M-BUS... to jedynie ten interfej cie ratuje i odpowiednie kabelki...

0
  • #6 08 Maj 2007 22:25
    maxpaynemm
    Poziom 9  

tplewa napisał:
    Z tym ze ci to nie zadziala to jest przejsciowka na M-BUS czyli musial bys szukac jakiegos starszego modelu zmieniarki Alpine z interfejsem M-BUS. Ty niestety masz AI-Net wiec kupa :(

No niby tak... ale czy kolega czytał dokładnie opis tego urządzenia? Pisze że wystarczy użyć specjalnej przejściówki i powinno pójść z moją zmieniarką :) Czy się mylę?

0
  • #7 08 Maj 2007 22:28
    tplewa
    Poziom 37  

wlasnie zauwazylem (edytowalem post wyzej)...

Niestety taniej sie nie da tak jak wspominalem musisz znac protokul komunikacji z radia i zmieniarki (M-BUS) w srodku siedzi procek ktory tlumaczy komendy z radia do zmieniarki i odwrotnie...

0
  • #8 08 Maj 2007 22:31
    maxpaynemm
    Poziom 9  

Hmmm... czyli zbieramy kase :(

Może ktoś ma jeszcze jakieś inne pomysły?? :D

0
  • #9 08 Maj 2007 22:42
    tplewa
    Poziom 37  

he he
    zrobic samemu na jakims procku :)

M-BUS jest wmiare opisany np. tutaj:
    http://tamix.com/~davidh/mbus/

Jeszcze bys musial znalezc opis protokolu z radyjka :)

Kabelek przejscie (KCA-130B) AI-NET na M-BUS (dziala tylko dla zmieniarek AI-NET ktore potrafia pracowac jako M-BUS) mozna zrobic samemu jak ma sie zlacza, nie ma tam zadnej elektroniki tylko trzeba odpowiednio polaczyc piny.

0
  • #11 09 Maj 2007 22:10
    maxpaynemm
    Poziom 9  

pan dan napisał:

Dzięki stronka naprawdę pomocna bo już wiem jak samemu przerobić przewód Ai-Net na M-bus i dzięki temu zaoszczędzić 120zł za 5cm przejściówkę :cry:

Pytanie teraz tak jak by do warszawiaków czy ktoś z was może mi powiedzieć czy na giełdzie elektronicznej Volumen dostanę takie wtyczki M-bus żebym mógł sobie samemu przerobić kabelek i czy na Volumenie dostanę też może takie interfejsy??

Jeszcze raz dzięki za pomoc :D

0