Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z kontem użytkownika

vans 38 08 Maj 2007 22:04 681 4
  • #1 08 Maj 2007 22:04
    vans 38
    Poziom 13  

Witam mam pewien problem z kontem użytkownika ,a mianowicie mam na swoim komputerze utworzone dwa konta , jedno jest z ograniczeniami a drugie to administrator i gdy zaloguje sie na konto z ograniczeniami to chciałby aby nie miało ono dostępu do moich plików które znajdują się na tym drugim koncie ( administratora ). Jak to zrobić? . Próbowałem w panelu sterowania ale tam nic takiego niema. Dodam jeszcze tyle że konto administratora posiada hasło a to drugie konto nie posiada hasła.

0 4
  • #2 08 Maj 2007 22:07
    krzychoocpp
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam, w opcjach folderów wyłącz proste udostępnianie plików i już we właściwościach każdego pliku będziesz mógł dokładnie określić co komu wolno, a co nie. Jest też polecenie "uczyń ten folder prywatnym", ale nie wiem czy działa zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.

Pozdrawiam, Krzysztof.

0
  • #3 08 Maj 2007 22:35
    vans 38
    Poziom 13  

Dziękuje , częściowo uporałem się z problemem. Dysk D jest już niedostępny dla drugiego użytkownika , natomiast pliki które mam na dysku C w folderze Moje Dokumenty nadal są dostępne.

0
  • Pomocny post
    #4 08 Maj 2007 22:38
    krzychoocpp
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam, żeby ustawić prawa dostępu na dysku musi być system plików NTFS. Jeśli jest FAT, to nic nie zrobisz. Jeśli masz NTFS, to wybierz właściwości katalogu moje dokumenty, zabezpieczenia, dodaj użytkownika któremu chcesz odebrać prawa i zaznacz "odmów" dla wszystkich pozycji.

Pozdrawiam, Krzysztof.

0
  • #5 08 Maj 2007 22:44
    vans 38
    Poziom 13  

Dysk C mam w FAT32 a D w NTFS. Więc już wszystko jasne.Dziękuje za pomoc. Przekonwertowałem partycje C z FAT32 na NTFS i wszystko już jest w porządku.

0