Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A2 2002 1,4 TDI problem ze wspomaganiem.

Lewand 08 Maj 2007 22:19 8607 5
  • #1 08 Maj 2007 22:19
    Lewand
    Poziom 15  

Witam Mam Audi A2 1,4TDI 2002 rok. Auto po wypadku. Stara pompa wspomagania jest spalona tak, że nawet płyty sterownika w środku nie widać. Pompa jest TRW. Założyłem inną taką samą sprawną pompe i mam błąd 0816. Czyli że nie ma czujnika prędkości skętu kierownicy. Błąd odczytuje się z licznika. Pompa chodzi ale przy skręcaniu nie zwiększa obrotów. To Audi ma ABS ESP ASR. Przy diagnozie wspomagania kierownicy 44 wyskakuje na vagu Adress 17 eingaben czy jakoś tak. Na listwie nie ma czujnika prędkości skrętu. Do wspomagania dołącza się dwie kostki zasilanie i kostke z CAN i plusem po stacyjce. Ta od czujnika prędkości skrętu jest wolna i zaślepiona zaślepką. Przypuszczam, że pompa którą mam nie jest od AUdi i trzeba w niej zmienić kodowanie, ale nie wiem jak skoro bezpośrednio z pompą nie można się połączyć i nie wiem na jakie. Proszę o pomoc wrozwiązaniu tego problemu. Wszystko jest już zrobione ABS nie świeci poduszki wykasowane, silnik brak błędów, tylko zostaje wspomaganie. Mam Vaga usb hex + can. Nie chce za darmo, moge zapłacić mam już dosyć tego auta. Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.

0 5
  • #2 15 Maj 2007 17:57
    szynwel
    Poziom 13  

Mam tez AUDI A2 ale 1.2 TDI Z TIPTRONICEM AUTOMAT.
    Jak już wszystko zrobiłem bo tez był strzelony to skrzynia biegów zwariowała i trzeba jej wprowadzić kodowanie i ustawienia początkowe. Im więcej elektroniki w aucie tym częściej sie psuje. A zwyczajni mechanicy nie maja sprzętu do tego. Naszczepcie ja nie mam wspomagania.
    Spróbuj na forum www.obd2.pl tam Ci pomogą.

Pozdrawiam - szynwel

0
  • #3 15 Maj 2007 20:10
    fructon
    Poziom 33  

wszystko wyglada na to ze w tym aucie powinien byc czujnik g250 jestes pewny ze nigdzie nie wcieło kostki sprawdzałem te dane jeszcze w elsie i w tych rocznikach nie znalazłem wersji bez niego ,licznik tez sie go domaga a wiec kiedys musiał go miec sprawdz dokładnie okolice zaworow sterujacych listwy kierowniczej

0
  • #4 23 Maj 2007 11:23
    Lewand
    Poziom 15  

Jestem pewien, że nie ma czujnika G250. Założyłem inną pompe przekodowałem ją na ESP w VW Polo i śmigała 2 dni, niestey się też zepsóła. Ale to nie moja wina że klient przywiózł taką. To Audi ma tak że szybkość skrętu czyta z czujnika kąta skrętu nie potrzebuje czujnika G250 na 1000% !!! Tylko problem jest w tym, że diagnoza wspomagania jest przez licznik i nie da się zmienić kodowania pompy, żeby pompa chodzila poprawnie najpierw trzeba ustawić kodowanie na 11240:
    1 - oznacza praca z Airbag
    12 - oznacza praca z ESP czyta prędkość skrętu z czujnika kąta skrętu nie potrzebuje czujnika G250
    40 - oznacza normalną jazde lekkie samochody.
    I w każdym innym aucie da się przekodować pompe a w tym audi nie bo diagnoza wspomagania jest przez licznik. Pozdrawiam Daniel.

0
  • #5 11 Maj 2009 17:07
    lekfe
    Poziom 9  

cześc opisywałem mój problem z wspomaganiem , a mam A2 2002 rok 1,4 TDI 75KM czujnik jest na bank, ale pob poduszką w kierownicy.Popatrz na forum wspomagania .A wiem że od polo,fabi ,seata to sa inne pompy.W audicy one pracuja na 80 % i szybko padają.Nawet jak chciałem kupić ze sklepu to miały one inne oznaczenia .Ale na alegro ludzie popełniają błąd i piszą że pasuja do każdego,a to nie prawda.

0
  • #6 20 Lip 2015 21:11
    marcinoo
    Poziom 10  

chciałbym zapytać o podobną kwestię

Mam Ibize 6L z 2004 roku z ESP, które na chwile obecną nie działa. Problem to czujnik G85 (błąd 778 oraz 1317). Wspomaganie działa mi w trybie awaryjnym ponieważ pompa nie dostaje informacji z czujnika kąta skrętu G85. Ze względu na brak czasu chciałbym przekodować sterownik pompy TRW na pobieranie informacji o skręcie z czujnika G250, który też posiadam. Kodowanie mojej pompy to 01290. Potrzebuje informacji jaki musiał by być nr kodowania żeby to zadziałało i jak to na vagu poprawnie wykonać.

0
  Szukaj w 5mln produktów