Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Polar 284 problem z rozruchem

09 Maj 2007 01:06 2752 3
 • Poziom 1  
  Witam.
  Problem jest następujący:
  Gdy termostat wyłączy agregat, ten nie zawsze chce się ponownie włączyć. Przeważnie agregat włącza się na parę sekund i wyłącza. Żeby wszystko wróciło "do normy" należy wyłączyć lodówkę z sieci i odczekać ok. 15min. Sytuacja taka ma również miejsce jak sam ustawię termostat w pozycji 0.
  Czytałem na forum, że to może być problem z przekaźnikiem rozruchowym. Jak mogę to sprawdzić w domowych warunkach? Czy można jeszcze gdzieś dostać taki przekaźnik w celu wymiany na nowy? A może są jakieś zamienniki?
 • Poziom 28  
  Zdemontować , rozebrać - wyjąć zestyki- kotwiczkę i jeden styk z wyjściem do spr. jest łatwo natomiast drugi przylutowny do przewodu nawiniętego na korpusie trzeba albo wylutować po uprzednim zabezpieczeniu aby się uzwojenie nie rozwinęło-albo ostrożnie czoła srebrnych styków oczyścić delkiatnie papierem ściernym- najlepiej już przytartym -ale drobnym!-czoło wypolerować pastą polerską.
  Pozostałe elementy wcześniej wyjęte w ten sam sposób doprowadzić do czystości i błysku!!! na pascie polerskiej -poskładać do stanu wyjściowego i zamontować.
  Należy to wykonać niezwłocznie - inaczej zakończy się wymianą sprężarki lub zakupem nowej ze względu na cenę wymiany!!1.
  Jeśli jest nierozbieralny albo bardzo trudno rozbieralny kupić i zamontować nowy przekaźnik rozruchowy.
 • Poziom 10  
  Witam
  nieprawdopodobne, ale mam identyczny problem, tylko u mnie jeszcze czuć swąd czegoś się palącego z tyłu lodówki - czyżby było już za późno na wyczyszczenie lub wymianę tego przekaźnika, bo np. spalił mi się już agregat?
 • Poziom 28  
  Najprawdopodnie pali się bakelit lub inne tworzywo z którego wykonany jest korpus tego przekażnika- tYLKO ZAKUP NOWEGO- zobacz na jaki prąd był stary , chociaż jak bardzo stary to musisz kupić na zbliżony np jak był 1,5A to nie mniej niz 1,4A- tak pozmieniali , albo jak znajdziesz stary to wyergeneruj - przepis powyżej.