Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

passata b5 - Montaż klimatyzacji

09 Maj 2007 01:28 9534 10
  • Poziom 2  
    Posiadam passata b5 1.9 TDI 90KM 1997 i fabrycznie mój model nie posiadał klimatyacji A/C ani też klimatronik. Chciałbym założyć jedno z tych rozwiązań ale nie wiem czy to ma sens jaki bedzie koszt przeróbki, czy takie operacje sie wykonuje? Jeśli tak to co po kolei powinienem zrobić jakie dokładnie podzespoły zakupić i jak je póżniej złożyć aby wszystko działało jak należy. Jeśli ktos sie na tym zna prosze o pomoc.
  • Poziom 12  
    coz musisz kupic sobie nagrzewnice nowa ;) na scianie grodziowej wyprowadzic 2 otwory jeden na podlczenie czynnicha chlodzacego a drugi jako dren dla klimatyzacji nastepnie przewody do klimatyzacji skraplacz klimy kompresor chlodnica klimatyzacj jesli sie nie myle to w b5 wzmocnienia nie musisz zmieniac pozatym instalacja elektryczna o klimatroniku zapomnij za duzo czujnikow manualna klima ok ale reasumujac sprzeaj paska kup z klima ;)
    Powodzenia
  • Poziom 27  
    Dokładnie gdyby to był 2004 to można by sie pobawić. Sprzedaj i kup z klimą
  • Poziom 2  
    dzięki za info. czyli nie ma sie co męczyć z klimatroniciem. Jeśli natomiast kupiłbym kompletną klimę a/c - można taką kupić na aukcjach internetowych ona chyba nie posiada tak skomplikowanego oczujnikowania może wtedy byłoby prościej?? Może sa jakieś zakłady które robią takie rzeczy?? jeszcze ras dzięki z info:)
  • Poziom 43  
    Obejzyj dokladnie instalacje w swoim pasku,czy instalacja jest z kablami do klimy.Niedawno zakladalem klime w almerze2000r,auto mialo jednak instalacje pod klime.Calosc z uruchomieniem zrobilem w2dni(manual oczywiscie).Nie majac instalacji takze da sie to zalozyc,jednak mysle,ze cena tej uslugi mocno by schlodzila checi klienta
  • Poziom 27  
    Wymiana nagrzewnicy co laczy sie z wyciaganiem konsoli, instalacja elektryczna to jeszcze ujdzie, zaBo|enie chBodnicy, spre|arki, montaz calo[ci, rurek itp. Gra nie warta [wieczki.

Moderowany przez Błażej:

CO?!? WYTRZEŹWIEJ!

• Poziom 25  
    a pózniej jeszcze kombinacje z mocowaniem sprężarki z napędem
    tak na prawdę to sobie daj spokój rak radza Koledzy
  • Poziom 2  
    Zapomniałem dodać, że passat jest kompletnie rozebrany i sprawy związane z montażem nowych elementów nie sprawiąmi problemu.
    Kłopot tkwi w tym, iż do końca nie jestem zorientowany jak taka klima jest zbudowana, jak działa i ile podzespołów zawiera.
    Najlepiej przydał by mi się jakiś konkretny schemat.
  • Poziom 27  
    Potrzebujesz:

- Nagrzewnicy (pod deska)
    - Nowych "pokretel" na desce
    - komplet rurek cienka i gruba wychodzace ze sciany grodziowej
    - Pojemnika metalowego (nie wiem jak sie to nazywa ale ma to nazwe) ktory jest z przodu po prawej stronie.
    - weze chyba jeszcze dwa albo nawt trzy szt
    - Sprezarke
    - Czujnik cisnienia i temperatury
    - nie wiem jak tam jest ze sterownikiem wentylatorów cz nie jest inny.

Tyle na pewno potrzebujesz cos mi sie wydaje ze zanim t zorganizujesz to poskladasz pasacika ;)
  • Poziom 12  
    Sterownik wentylatorow jest inny ;) a jak masz rozebrany samochod to sprawdz jaka instalacje masz no chyba ze bedziesz to dokladal sam bo jak dobrze pamietam nagrzenica zwykla ma mniej pinow niz ac i owiele mniej niz climatronic
    Pozatym lapa mocujaca sprezarke przewaznie aczkolwiek czasami sie zdazalo ze byla identyczna jednak z oszczednosci nigdy tego nie wkladali no i tak jak pisal kolega powyzej praktycznie to wszystko i kilka innych duperelkow typu czujnki temp w sumie bodajze 2 ;) pozatym dalej jesli chcesz dokladnie to zagadaj do mnie na gg to podam ci wszystko i koszty ;)
  • Poziom 27  
    W razie czego ja tez mam jakies czesci pozdr.