Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ricoh Af 2015- brudzenie brzegu kartki

marcinserw 09 May 2007 11:04 2341 7
    marcinserw
    Level 14  
    Witam
    Mam problem do rozwiazania: jeśli wykonujemy dwustronne kopie przy użyciu kasety to podczas pobierania przez rolkę papieru z kasety następuje pobrudzenie brzegu kartki która znajduje sie pod spodem, poprostu jakby toner z nadrukowanej już strony rozmazywal sie. Wiem że do kopiowania w tym urządzeniu jest przewidziany podajnik ręczny, wtedy problemu nie ma ponieważ już zadrukowane kartki leżą odwrotnie niż w kasecie, ale mam klienta który używa dużo A3 i A4 i w kasecie ma A3 a w ręcznym A4.
    Przebieg 166 tyś kopi, materiay eksploatacyjne wymienione, jak spróbowaem zwiększyć temperaturę utrwalania, albo zmniejszyć nasycenie tonera to nie pomoglo.
    może któremuś z Was przyjdzie coś do glowy lub przerabial podobny temat.

Pozdrawiam
    Marcin
    cefram
    Level 30  
    Witam

A toner jest oryginalny? Jeśli zmiana temperatury w piecu nie pomaga to może nalezy sprawdzic w jakim stanie jest termistor - maszyna może nie mieć prawdziwych odczytów temperatury i wszelkie zmiany mogą nic nie dać.Ale stawiałbym na toner.

Pozdrawiam
    marcinserw
    Level 14  
    Zapomniaem dodać, toner oryginalny.
    clip7
    Level 23  
    To raczej normalne.
    Pamiętam parę przypadków w analogach serii FT4022. W ręcznym wkładało się tekstem do dołu. Toner na skutek mocnego docisku rolki poprostu ściera sie z kartki i przechodzi na tę pod spodem.
    kubuś1
    Level 16  
    temat nie do obejścia brudzi od drugiej kartki mam taki problem w DSM 616 i poddałem się tylko ręczny podajnik pozostaje
    asul
    Level 12  
    A wymieniłeś rolkę poboru papieru z kasety?? Czasem rolka brudzi drugą stronę.
    mmcinek
    Level 17  
    Jest to typowy objaw we wszystkich kopiarkach nie zależnie od producenta. Zrób proste doświadczenie: skopiuj dwie kartki, ułóż je jedna na drugiej i palcami wykonaj ruch jakby rolki pobierały papier.
    Brudzenie powstaje z przesunięcia kopii po kopii a nie z rolek.
    W końcu po to ludzkość wymyśliła duplex.
    Pozdrawiam