Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alternator Workshop- problem podczas jazdy

kurzyn 09 Maj 2007 13:34 4536 7
  • #1 09 Maj 2007 13:34
    kurzyn
    Poziom 9  

Witam. Mam taki problem z alternatorem Bosch 120A w passacie 1.9 TDI '99 rok. Otóż gdy popada deszcz, lub jest wilgotne powietrze podczas przyspieszania pojawia mi sie na komputerze Alternator Workshop i zapala sie kontrolka ladowania. Problem ten nie wystepuje gdy przyspieszam bardzo ale to bardzo delikatnie. Podczas jazdy na rownych obrotach jest wszystko ok. Bylem u elektryka, ale podczas slonecznej pogody, nie pojawil sie ten blad, sprawdzil ladowanie, powiedzial ze wszystko ok. Po podłaczeniu Vaga błąd ktory wyskakuje jest tłumaczony jako " błąd- sygnał obciążenia zacisku DF alternatora(alternator/regulator napięcia) Wszystko zaczęło sie od tego że sprzedawca tego auta umył silnik karcherem i od tamtej pory blad pojawia sie jak wczesniej napisalem podczas kiepskiej pogody(czyt. deszczu). Pasek jest naciągnięty raczej prawidłowo, takze się raczej nie ślizga, nie wiem jak jest pod obciążeniem (podczas ruszania/przyspieszania) Czy jest to wina regulatora czy samego alternatora i co w tym przypadku najlepiej zrobic?? Proszę o pomoc. Pzdr

2 7
  • #2 09 Maj 2007 13:37
    Usunięty
  • #3 09 Maj 2007 13:42
    kurzyn
    Poziom 9  

Tzn ze mam udac sie jednak jeszcze raz do elektryka z alternatorem i powiedziec zeby rozebral i sprawdzil a regulator napiecia nie ma tu nic do rzeczy?? Kolego Elektrit możesz troche mi to wytłumaczyć bo na prawde sie w tym nie orientuje. Pzdr

0
  • #4 09 Maj 2007 16:05
    serwis_gh
    Specjalista - układy wtrysku Diesel

Witam!
    Sprawdź albo lepiej wymień pasek wielorowkowy oraz napinacz, alternator najprawdopodobniej jest OK, może też być kółko wolnobieżne uszkodzone o ile występuje.

0
  • #5 09 Maj 2007 20:18
    manta
    Moderator Samochody

Przebicie uzwojeń stojana ,poprzednik zmył izolacje z przewodów ew. użył chemi aktywnej co powoduje że przy wyższej wilgotności następuje zwarcie. Stojan do wymiany.

0
  • #6 09 Maj 2007 21:19
    zbyniuś
    Poziom 26  

Po prostu wymień alternator,mycie niestety szkodzi.

0
  • #7 09 Maj 2007 21:59
    viper555
    spec od auto-elektro

Ale kolega pisze że jeżeli dodaje gazu delikatnie to wszystko w porządku, więc gdyby był uszkodzony alternator to nie miało by to znaczenia. Nie wiadomo czy już wcześniej usterka nie występowała. Spotkałem podobny przypadek gdzie był źle założony pasek/ zamiast opasywać koło alternatora tylko dotykał/ więc trzeba wykluczyć sprawy mechaniczne.P

0
  • #8 14 Lip 2007 20:40
    luk311
    Poziom 13  

Sam nieraz myłem alternator i nic się nie stało
    Może faktycznie wystarczy wymienić pasek.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo