Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laser KSS-210A a model KSS-150A

freeland 09 May 2007 16:37 3793 3
    freeland
    Level 12  
    Witam
    Mam taki zgryz, mam 2 odtwarzacze CD: Sony CDP-770 i CDP-970. Oba mają głowice laserowe KSS-150A, w obu wykruszyły mi się lasery - przestały czytać. I to zlamiłem na maksa, bo zamiast zdjąc budę i popatrzeć spojrzałem na rozpiskę Sonego i wyszło mi, że powinieniem kupić KSS-210A :cry:
    No i przyszedł, rozlutowałem zworkę technologiczną, wsadziłem w jeden - kręci, kręci i nie czyta, wsadziłem w drugi ta sama bajka.
    Nową głowica nie kręciłem, bo i bo co, laserek daje czerwone światełko, wszystko cacy tylko CD nie może odczytać. (770 długo kręci płytą i lipa, 970 wyświetla komunikat : disc / memory )
    Ponieważ są to wysokiej klasy odwarzacze i nie chce kupować jakiegoś obecnie sprzedawanego chłamu, wolę swoje soniaczki :D mam pytanie:

Czy głowice KSS-150A i 210A są kompatybilne ?
    Czytałem, że niby można obie zamiennie stosować, ale raz trudno mi uwierzyć, żeby w obu odtwarzaczach padła mi elektronika i to w identyczny sposób. Dwa 150A ma diodę (chyba to dioda) po stronie wtyczek. 210A nie ma, ma niby coś na ścieżce drukowanej, ale zauważyłem że w 150A i 210A są inaczej poprowadzone ścieżki do gniazdek - to jak z tą kompatybilnością ????

Stary jeden laser (150A) to trup - przekręciłem go na maksa, drugi kręci tylko płytą, nie widzi zawartości CD. Czyli to mi nie pomoże.....

I teraz kurcze nie wiem, zamawiać głowice 150A, czy jednak mam pecha do kwadratu i w obu odtwarzaczach padło coś innego (w obu naraz ???)

Moglibyście doradzić załamanej lamie ???
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Mirek Z.
    Moderator
    KSS150A i tak już nie dostaniesz (chyba, ze jakieś chińskie), tylko 210/212 - zamienniki.
    freeland
    Level 12  
    A czyli na 150A nie mam co liczyć. Załamałeś mnie :(
    Czyli, jeśli Ciebie dobrze zrozumiałem, oba odtwarzacze powinny ruszyć na KSS-210A ?
    Hmmm, nie poszedł żaden, może coś źlę robię ?
    Może trzeba 210A podkręcić ?
    Pomocy please ....