Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vcore Athlona XP 1700 i korzystny obieg powietrza w obudowie

09 May 2007 18:34 1559 13
    User removed account
    User removed account  
    wojcik89
    Level 12  
    Polecam pomysł z wycięciem okna i założenie wentylatora wdmuchującego powietrze do tego możesz spróbować wsadzić taki tunel z rurki np pcv.

oO co ci chodzi z tym 2 napięciem napięcie jest tylko jedno i jest ni to pierwsze które podałeś.

Po co chcesz zmieniać napięcie jak i tak nie będziesz podkręcał?
    Jeśli po to żeby była niższa temperatura to nie radze bo procek może być niestabilny.
    Lepiej jak zrobisz "przeciąg" w obudowie :D
    serwisor
    Level 29  
    no napięcie troche za wysokie chyba że masz taką serie procka która musi mieć tyle, a jak mówisz że miałeś 110 st.C to ciesz się że procek jeszcze żyje.

spróbuj wejść do biosu i sprawdzić czy da się ustawić niższe napięcie, temperatura powinna zmaleć.

a nie konieczne musisz wycinać dziury w obudowie, odpowiedz sobie najpierw na pytanie czy PC nie stoi za blisko ściany i wtedy zasilacz nie ma gdzie wyrzucać ciepłego powietrza i powstaje gorąca poduszka która nagrzewa całego kompa, po 2 jeśli masz z tyłu jednak wystarczająco dużo miejsca i nie zasilacz to grzeje, spróbuj wstawić wentylator POD zasilaczem, wycinając jednocześnie żeberka ograniczające wydmuchiwanie powietrza,

jak masz możliwość zajrzeć na proca to podaj serie :-) tam według oznaczeń sprawdzisz jakie powinno być napięcie na procu te podstawowe, które jest wymagane,
    Lzep
    Level 39  
    Quote:
    no napięcie troche za wysokie chyba że masz taką serie procka która musi mieć tyle, a jak mówisz że miałeś 110 st.C
    1. Napięcie jest w sam raz - Palomino ma przecież standardowo 1.75V,
    2. gdzie wyczytałeś te 110 st. ? - bo ja jakoś nie widzę tego w tym wątku ???
    :D
    User removed account
    User removed account  
    Lzep
    Level 39  
    Quote:
    Co do wentylatora z tyłu obudowy. Czy nie będzie tworzyła się "mini próżnia" jeśli wentylator swoim "zassiewaniem" dosięgnie wiatrak proca ? To by skutecznie podniosło tempa, na czym mi nie zależy
    Tekst co najmniej dziwny ?. U mnie w budzie mam 120mm na wlocie i 2 x 80 mm z tylu pod zasilaczem, i to jest tzw. tunel, czyli ciąg powietrza, który owiewa HDD, pamięci, chipset, grafikę i CPU - i wyrzuca nagrzane powietrze na zewnątrz. W efekcie jest w tej chwili : CPU-> 42 st. , chipset -> 28 st., HDD -> 24 st. A w stresie wzrasta w zasadzie tylko temp. na CPU do ok. 48 st. (XP 2400+ , 2 GHz podręcony na 2.2 Ghz).
    jacekowski
    Level 19  
    jesli juz chcesz robic takie chlodzenie to zainwestuj w chlodzenie wodne a nie takie polsrodki
    a nadmierne chlodzenie dysku jest zle
    http://labs.google.com/papers/disk_failures.pdf
    raport google na temat awari dyskow i z wykresu mozna ladnie odczytac ze najmniej awaryjne sa dyski o temperaturze ~47stopni
    link poprawilem (tamten byl przekopiowany ze bookmarkow)
    2. brak polskich liter to przyzwyczajenie z irca i wielu miejsc gdzie lepiej napisac bez polskich liter niz zmuszac kogos do czytania krzakow - nie zaczynanie zdan z wielkiej litery i nie konczenie kropka to juz tylko moje oszczedzanie shifta - ale jest to duzo mniej szkodliwe niz ortografia rodem z roshoooofych blogaskufff
    3. nie uwazam ze trzeba podgrzwac dysku ale ze chlodzenia dysku jest bez sensu (pomijajac sytuacje ekstremalne gdzie temperatura otoczenia jest taka ze plastiki sie topia luty puszczaja a woda w postaci cieklej nie wystepuje (troche przesadzilem))
    Lzep
    Level 39  
    1) Link nie działa,
    2) Chodziłeś do jakiejś szkoły ? - wiesz co to są polskie litery ? - po za tym zdania zaczynamy z dużej litery i kończymy kropką .
    3) Uważasz więc, że mam podgrzewać swój dysk ? - totalna bzdura ! - chodzi ponad 4 lata bez żadnych problemów !
    daza
    Level 16  
    Od kiedy 57 st. C to dla Palomino za dużo? To standart. Martwiłbym sie przy 70 st. Max dla niego to 90. Jeśli chcesz wycianć dziurę w obudowie to może pomyśl o wentylatorze nad pocesorem. A szczerze mówiąc nie czytałem o skutecznym schłodzeniu Palomino. A jaką pastę zastosował Twój serwisant pod radiator? Tę co była fabrycznie nałożona?
    User removed account
    User removed account  
    daza
    Level 16  
    No tak, masz problem. Ja natomiast czytałem testy na których ten cooler nie wypadał rewelacyjnie, Palomino to grzałka w stosunku do innych procków. Ma stosunkowo mały przepływ powietrza tylko 25,78 CFM, jest nastawiony na ciszę, stąd niskie obroty i wydajność. Jednocześnie nieumiejętne zakładanie radiatora może uszkodzić krawędzie rdzenia, co czasami objawia się podwyższoną temp. i co gorsza resetami. Na Twoim miejscu zacząłbym od założenia wydajniejszego wiatraka. np. http://www.4speed.pl/index.php?stan=opis&id_towaru=99
    oloolo
    Level 24  
    Mój Athlon 1700 z chłodzeniem od 2000 Xp+ ma przy 2.0Ghz 50 stopni tyle ze ja mam wersje Thoroughbred-B odblokowaną i z niższym napieciem
    I mam po prostu otwartą obudowe ;]
    Jak chcesz zmniejszyć temp wszystkiego zrob po prostu przeciąg w obudowie , czyli zeby powietrze było przeciagane od przodu do tyłu obudowy
    User removed account
    User removed account  
    Lzep
    Level 39  
    Quote:
    Ja Myślałem że jeśli jest ukruszony rdzeń to nadaję się do wymiany... tak mnie uczyli.
    To nie myśl, tylko sprawdź czy jest ukruszony , czy nie - po co takie dziwne teksty ?
    A jak nie, to zrób porządny przewiew w budzie - w takim układzie jak pisałem wcześniej temperatury spadły u mnie o ok. 10-15 st. C !!!
    Pozdrawiam :D