Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chłodzenie obudowy PC, modding, kilka pytań.

skaktus 09 Maj 2007 19:11 3388 10
  • #1 09 Maj 2007 19:11
    skaktus
    Poziom 37  

Witam. Mam zamiar na dniach kupić sobie nową obudowę do kompa, której jest sporo na allegro-nazwa Shinobi.

Przede wszystkim zależy mi na cichej lub niesłyszalnej pracy kompa i dobrej jego wentylacji-wentylatory juz pozmieniałem,radiatory na większe też i narazie wszystko pracuje bardzo cicho,teraz pozostaje dobra wentylacja.
    Poniżej przedstawiam na obrazku nr 1 jak by działała wentylacja w standardzie - wwiewane powietrze dolnym wentylem,12 cm, ustawionym na 5V - tak żeby pracował jak najciszej, na zdejmowalnej ściance na dole kolejny wentyla 12 cm na 5 v, na procesor tuba, a wyciągane powietrza za pomocą małego wentyla na tylnej ściance i zasilacz z wentylatorem 12 cm

zastanawia mnie czy wyciąć dziurę na dodatkowy wentyl, koło zasilacza, na samej górze kompa pomiędzy zasilaczem i CD.
    Co o tym myślicie? Obrazek nr 2
    Aktualna temp procka to ok 45 st (athlon 1700+ XP przy znikomym wykorzystaniu kompa, wewnątrz kompa przy zamkniętej skrzynce ok 35 do przy otwartej ok 28 st)

Jeśli wycinanie będzie wskazane czym wycinać, tak by nie pogiąć blachy, by wyglądało to ładnie i estetycznie? Nie mam zbytniego dostępu do zaawansowanych sprzętów,dlatego chciałbym wycinanie przeprowadzić bezboleśnie, w miarę szybko.

Prosze tez o dodatkowe rady,pomysły itp

• #2 09 Maj 2007 19:33
    conQeror
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam

Według mnie przy takim konfigu i dość sporym nawiewie, ten jeden 96mm z tyłu powinien ci wystarczyć, tylko kup jakiś cichy i podłącz na 12v, lub kup z regulatorem obrotów i podczas grania je zwiększaj.

Pozdrawiam

• #3 09 Maj 2007 19:54
    skaktus
    Poziom 37  

ja w ogóle nie gram ;) co najwyżej net,czasem kodowanie filmu.

• #4 09 Maj 2007 20:18
    conQeror
    VIP Zasłużony dla elektroda

Czyli według mnie wystarczy kupić cichy wentyl 96mm na tył i tyle.

• #5 10 Maj 2007 11:34
    ozy2001
    Poziom 28  

Wentyl na tył i będzie cacy. Ewentualnie... jeśli masz taka jaką kratkę w tym miejscu w obudowie - radzę się pozbyć i założyc grila ;) Albo... jeśli nikt nie będzie tam wsadzał paluchów, to... można i bez.

Dobrym rozwiązaniem są wentylatory firmy AC - te z termiczną rególacją obrotów.

A... W zasilaczu masz wiatrak na spodzie, czy z tyłu?

• #6 10 Maj 2007 12:08
    skaktus
    Poziom 37  

w zasiłce wiatrak od spodu, 12 cm. zasilacz firmy xilence, 480 w praktycznie niegrzejący się i nie rozpędzający do połowy swoich możliwości

• #7 10 Maj 2007 12:48
    pantak
    Poziom 11  

Do wycinania otworow potrzebna bedzie wiertarka zeby zrobić kilka otworów i nozyce do blachy.

• #8 11 Maj 2007 15:04
    skaktus
    Poziom 37  

Nożyce do blachy ?? Nie bardzo...po tym zabiegu blacha będzie pogięta i będzie wyglądać nieestetycznie

Może ktoś ma lepszy sposób na wycinanie otworów w kompie

• #9 11 Maj 2007 15:23
    scuzz
    Poziom 16  

Mini szlifierka- tylko trzeba uważać na opiłki. Ja tak wyciąłem otwór na wentyl z tyłu obudowy ale wszystko miałem porządnie zabezpieczone szmatkami i po zabiegu pędzelkiem dobrze wszystko czyściłem.

• #10 11 Maj 2007 18:23
    skaktus
    Poziom 37  

w sumie z miniszlifierką to nie głupi pomysł,ale roboty będzie sporo

słyszałem też coś o pile włośnicowej czy włosowej - wiecie co to dokładnie jest i jak to działa ;)

• #11 14 Maj 2007 23:05
    falken
    Poziom 10  

Hmm o ile nie otwierasz masowej produkcji to piłę sobie podaruj :) Nożyce i pilnik do metalu spokojnie wystarczą. Ja pierwszego swojego grila wyciąłem... motylkiem. Poszarpane brzegi obciąłem później nożycami, a resztę spiłowałem małym pilnikiem do metalu na gładko. Godzina roboty z hakiem bez zaawansowanej technologii. Pilnik polecam raczej z drobnym "ziarnem", może być półokrągły - łatwiej wychodzą łuki.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME