Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KENWOOD KRC-444 podłączenie radia

-janusz 09 Maj 2007 21:27 897 1
  • #1 09 Maj 2007 21:27
    -janusz
    Poziom 11  

Mam bardzo starre radio samochodowe, z odtwarzaczem kasetowym marki KENWOOD, model KRC-444L, wyprodukowane we Francji. CHcę je w jakikolwiek sposób podłączyć do samochodu: Łada 2107 ;] Problem w tym że nie mam gniazda wyjściowego a jedynie gołe kable.

Chciałbym bardzo prosić o jakiś schemat, jeśli nie tego konkretnie modelu to przynajmniej któregoś z tej epoki, o podobnej technologii, bo nie wiem które kable za co są odpowiedzialne i jak je połączyć z jakąkolwiek wtyczką, lub bezpośrednio z okablowaniem w samochodzie.

Sprawa z kablami wygląda następująco:
    -5 kabli [grubsze] jest podłączonych do jednej wtyczki, które wczepiona jest w układ scalony, ich kolory: czerwony, czarny, biały, zielony i pomarańczowy. Wiem że jak podepnę zasilanie do czerwonego i czarnego, lub czerwonego i białego to wtedy radio się włącza. Więcej nic nie wiem.
    -4 kable [cieńsze] wychodzą również z jakiejś wtyczki, kolory: pomarańczowy, żółty, czerwony, brązowy
    -1 kabel szary, w którym wystają kable: czarny i przeźroczysty. wygląda jak te cienkie od napędów cd, dvd w komputerze, gdzie są chyba odpowiedzialne za dźwięk

Które kable do czego należy podłączyć?
    Kiedy podłączam zaislacz 12V do tych dwóch kabli wtedy działa odtwarzacz kaset, przewija taśme itd, wyswietla sie panel LCD, ale nie wiem do czego podłaczyć głosniki.

Bardzo prosze o pomoc :)

Przeniosłem z: Schematu/instrukcji… [hefid]

0 1
  • #2 23 Lut 2016 08:47
    kpierek
    Poziom 9  

Mam podobny problem tylko, że u mnie z radia nie wychodzą żadne kable. Mam pytanie czy udało Ci się rozwiązać jakoś ten problem?

Może ktoś dysponuje jakimś schematem od tego radia. Wystarczy sam schemat podłączenia przewodów.

1