Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uziemienie komputera. brak uziemienia

korpirkor 10 Maj 2007 00:16 1314 2
  • #1 10 Maj 2007 00:16
    korpirkor
    Poziom 13  

Witam !
    przed stworzeniem tematu pobieżnie przeczytałem ten: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic686543.html

Od 5 lat mój wciąż modyfikowany sprzęt działa na nie-uziemionym gniazdku. Nigdy nie stanowiło to problemu podczas użytkowania: metalowy komputer stoi wystawiony spod biurka i często go dotykam kiedy działa... i nic.
    Mam kablowy tuner TV, o którym często się wspomina w rozmowach o uziemieniu więc wspomnę, że na kablu telewizyjnym musi być też jakieś napięcie, bo jak jego dotykam to lekko kopie :P Oczywiście ten kabelek jest wetknięty do komputera cały czas.
    Teraz sukcesywnie zakupuje nowe podzespoły, których raczej wolał bym nie stracić. (Monitor LCD od stycznia i niedługo składam cały zestaw 1)
    Czym właściwie w moim przypadku może skutkować brak uziemienia w gniazdku ?

ps.
    Jestem osobą raczej nie-douczoną w dziedzinie elektryki więc wolę się zapytać :P

Pozdrawiam, Korpirkor

• #2 10 Maj 2007 02:05
    Robert B
    Poziom 43  

korpirkor napisał:
    ...przed stworzeniem tematu pobieżnie przeczytałem...

Proponuję więc przeczytać dokładnie, bo jest tam wszystko na ten temat.
    Po użyciu wyszukiwarki objawi się koledze jeszcze kilkanaście podobnych .

• #3 10 Maj 2007 03:29
    jacekowski
    Poziom 19  

to ze kabel tv kopie to zle bo powinien byc uziemiony przy wejsciu do budynku, dopoki wszystko bedzie podlaczone i nie bedziesz grzebac z wtyczkami bedzie ok ale jesli bedziesz cos przelaczac moze sie zdarzyc ze dotkniesz gdzies linia sygnalowa obudowy ktora bedzie pod napieciem a to juz moze cos popsuc, ja w ten sposob uwalilem 2x karte tv pixelview na bt878
    polecam jeszcze przeczytanie
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic237409.html pare ludzi tu madrze pisze a paru pisze na "wydaje mi sie" ale po przeczytaniu calosci bedziesz wiedzial kto pisze dobrze

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME