Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka "WIATKA 14" - cieknie pompka.

paw 14 Paź 2003 17:12 5933 14
  • #1 14 Paź 2003 17:12
    paw
    Poziom 15  

Podczas wylewania wody cieknie z pompki odpompowywującej wodę. Co najlepiej należałoby wymienić aby załatać wyciek?
    Pozdrawiam.

0 14
  • #2 14 Paź 2003 18:07
    DJ.LALASKA
    Poziom 17  

mam to samo jak ją rozbierzesz to w środku pod smigiełkiem masz gumową uszczelke musisz ją wymienić poprostu woda sobie cieknie po ośce od wirnika bo nikt niepomyślał żeby włolżyc tam zimering zamiast gumowej usczelki

0
  • #3 14 Paź 2003 18:14
    _MNM_
    Poziom 12  

Jeżeli tylko w czasie wpompowania wody to objemkę i wąż spustowy, prawdopodobnie pęknięty.
    Najlepiej wykręcić z pralki i przeprowadzić oględziny oczywiście zachowując wszelkie środki ostrożności izolując przewody pod napięcie.

0
  • #4 14 Paź 2003 18:36
    birne
    Poziom 10  

gumowe uszczelki sa z reguly slabej jakosci i po kilku praniach a szczegolnie po praniu w wysokiej temperaturze (posciele) "wypaczaja sie "
    i znowu zaczynaja ciec .
    Proponuje wymienic pompe na nowa wzorowana na konstrukcji pomp z pralek PS , jest troche drozej ale wytrzymalosc zimmeringow zastosowanych w pompach pralek PS o niebo lepsza .
    Pompy takie sa do dostania w praktycznie kazdym sklepie oferujacym czesci zamienne AGD.
    PZDR :D

0
  • #5 16 Paź 2003 00:12
    roman518
    Poziom 13  

wymień uszczelki w pompce i wirnik, gdy rozkręcisz ja zobaczysz wytartą oś w miejscu "simeringu"

0
  • #6 29 Paź 2003 17:42
    scotch
    Poziom 27  

Osobiście radzę wymienić pąpkę , koszt nie jest aż tak duży . Chyba nikomu nie uśmiecha się co jakiś czas naprawiać pąpkę .

0
  • #7 30 Paź 2003 16:04
    AdamK.
    Poziom 13  

Raczej będziesz miał problem z dopasowaniem (zamontowaniem pompy np od PS-ki) poza tym to niepotrzebne koszty.
    Proponowane rozwiązanie z simeringiem też nie jest idealne bo simering nie jest wieczny a powoduje wytarcie oski i w efekcie częste wymiany.
    W wiatce jest uszczelka membranowa , która często wytrzymuje 10 lat.
    Kosztuje około 2 zł.
    Polar w swoich pompkach już zrezygnował z simeringów na rzecz uszczelki podobnej jak we wiatce.

0
  • #8 01 Lis 2003 23:50
    com_boy
    Poziom 12  

proponuje uszczelnić żywicą na gorąco
    i próbować do skutku
    pozdrawiam

0
  • #9 02 Lis 2003 13:46
    maryjank
    Poziom 13  

Miałem to samo ze 2 lata temu oryginalna pompka 90zł na zamówienie.Kupiłem najtańszą przelotowa nawet nie wiem od jakiej pralki za30zł .Aby zachować funkcjonalnosc filtru Wiatki --zaślepiłem gumową membrana od junkersa PL miejsce gdzie była turbina wirnik . Turbinę wywaliłem a ową pompkę umieściłem na końcu poprzedniej konstrukcji a wężem spustowym.
    Działa do dziś bez żadnego problemu i jest dużo ciszej.

0
  • #10 06 Lis 2003 18:00
    Bartek S.
    Poziom 11  

ja doradził bym Tobie wymiane pompki. Dlaczego? ano dlatego ze nawet jesli wymienisz gumke uszcelniajaca przy winrniku po niedlugim czasie zacznie znowu cieknac- jesli bardzo czhcesz wymienic gumke zamiast pompki to polecam tyko i wylacznie gumki z tak zwanym simeringiem te dzialaja bardzo dlugo- sam mam taka!

0
  • #11 04 Sty 2004 10:44
    DJ.LALASKA
    Poziom 17  

Właśnie że nie ja naprawiałem i ośke mam wytartą narazie 3 miesiące trzyma i nawet kapki wody poprostu wbija sie troszke wirnik.... zakłada sie uszczelke i na uszczelke nakładke stożkową poto żeby dociskała uszczelke do oski i wszystko jak narazie graaa

0
  • #12 02 Sty 2005 01:11
    Andrzej18
    Poziom 12  

Miałem także ten problem i wystarczyło wymienić wspominaną wielokrotnie uszczelkę za którą dałem 5zł i nie słuchaj o żadnej zmianie pompki bo w tej się uszczelka dość często wyciera, jak twierdzą inni, bo u mnie wytarła się jak pralka skończyła 19 lat przy dość częstej używalności. Prędzej się dziury w bębnie pojawiły, które musiałem polepić niż się uszczelka przetarła.
    Nie ma to jak radziecka produkcja.
    Oczywiści jak założysz uszczelkę to sprawdź czy silnik może się obracać to unikniesz ponownego rozbierania pompki. Ja niestety na taki pomysł nie wpadłem. :)

0
  • #13 02 Sty 2005 19:00
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

ja tam kupiłem nową pompę magnetyczną (do WIATKI już są) i nic nie cieknie w tych pompach nie ma ani zimeringów ani uszczelek membranowych bo w obudowie wirnika musi być woda żeby pompa lepiej pracowała i też chodzi dużo ciszej :)

0
  • #14 02 Lip 2014 23:00
    sHeVet
    Poziom 8  

mam podobny problem. cieknie z tego przewodu (jakis odplyw?). czy za wyciek z tego elementu rowniez odpowiedzialna jest wczesniej wspomniana uszczelka?

Pralka "WIATKA 14" - cieknie pompka.

pozdro;)

0
  • #15 03 Lip 2014 07:03
    skryn
    Admin grupy AGD

sHeVet napisał:
    czy za wyciek z tego elementu rowniez odpowiedzialna jest wczesniej wspomniana uszczelka?

Tak.

0