Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Załączanie głośników zewnętrznych poprzez euro.

10 Maj 2007 11:16 1011 6
  • Poziom 20  
    Witam chciałbym skonstruować urządzonko które po włączeniu TV właczy zewnętrzne głośniki. Troszkie myślałem nad sprawą i chyba najlepiej bedzie zrobić to z gniazda euro. Bo ingerencja wewnątrz tv nie możliwa ponieważ jest na gwarancji.
    W gniazdku euro w opisie zauważyłem taką linie jak SWITCH i ciekawy jestem co dokładnie na niej jest i czy da rade załączać np przekaźnik który ma 400Ω bo to bedzie 30mA prądu.
    Jeśli ktoś wie lub ma pomysł to słucham.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 23  
    Ta linia (SWITCH) służy do "przyjmowania" napięcia przełączającego z urządzenia podłączonego do gniazda EURO (np.DVD,tunera SAT).Telewizor nie wysyła żadnego napięcia sterującego na gn.EURO.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 20  
    no dobrze ale na pewno wysyla jakis sygnal video. jesli byla by w miare duza amplituda to np mozna wziac tranzystorek i przekaznik do zalaczenia najwyzej przy glosnikach transformator zasilajacy bedzie ciagle podlaczony do sieci
    A moze ktos ma inny pomysl?
  • Poziom 33  
    master9 napisał:
    Witam chciałbym skonstruować urządzonko które po włączeniu TV właczy zewnętrzne głośniki.

Napisz dokładnie o co chodzi, bo trudno zrozumieć co chcesz osiągnąć. Co to znaczy "właczy zewnętrzne głośniki". Same głośniki, czy może chodzi o dodatkowy zewnętrzny wzmacniacz z głośnikami?
  • Poziom 20  
    chodzi o zewnetrzy zestaw głośników głośnik niskotonowy i dwie satelity oczywiście mają swoje wzmacniacze i transformator. jest to zestaw 2.1
  • Poziom 23  
    Oczywiście są układy identyfikujące sygnał video.Jeżeli posiadasz schemat NEPTUNA 750 to na module sterowania UMR-2100 jest taki układ zbudowany na tranzystorach T831,T832,T833.Nie wiem tylko co będzie się działo w momencie przełączania programów,czy nie będzie chwilowych wyłaczeń.
  • Poziom 20  
    co za zbieg okolicznosci bo moj poprzedni telewizor to neptun chyba 755
    i mam orginalny schemat. schemat przejrze moze to dosyc dobry pomysl. jesli przy przelaczaniu bedzie sie wylaczac to kondesatorem sie podeprze.