Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samodzielna budowa głośników (małe satelitki)

Mihó 14 Paź 2003 17:22 1855 5
  • #1 14 Paź 2003 17:22
    Mihó
    Poziom 27  

Poszukuję jakichkolwiek materiałów na temat budowy małych kolumienek (takich, co mogę używać w kinie domowym jako satelity) - dwudrożne, średnica głośnika nisko-średniotonowego: 80-100 mm.

pozdrawiam

0 5
  • #2 14 Paź 2003 20:20
    tomaszo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Do satelitek czesto sprawdzaja sie glosniki samochodowe - nawet te trojdrozne. Montuje sie je w pudelku o pojemnosci kilku do kilkunastu litrow i jest gotowy zestaw bez kombinacji - tanio i nawet niezle to gra (oczywiscie jak te glosniki nie sa na gieldzie po 12 zl kupione...)

0
  • #3 14 Paź 2003 20:27
    Mihó
    Poziom 27  

Oczywiście w drewnianych skrzynkach :)))

Jaka jest jakość takiego zestawu ? Marna, czy niedopuszczalna ?

0
  • #4 14 Paź 2003 21:02
    Yoshi_80
    Poziom 21  

:arrow: michalsergot takich materiałów nie znajdziesz jako esencji na temat monitorów dwudrożnych na małych przetwornikach. Znajdziesz kupe informacji nawet na tym forum ogólnie o głośnikach a to ma zastosowanie do wszelkiego roadzju kolumn.
    Zastanów się nad teslą arn 116 .Wymiarowo jest blisko :) .

0
  • #5 14 Paź 2003 21:28
    tomaszo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jakosc jest zalezna od jakosci przetwornika i jego zamontowania w odpowiedniej obudowie...Sredniej jakosci pietnastki samochodowe - takie dwu- lub trojdrozne sa na satelitki w sam raz.Jakosc dobra.

0
  • #6 20 Lis 2004 11:25
    zeberko
    Poziom 31  

Wykonałęm monitory na arn 150-03/8 (kino domowe) teraz czas na satelitki wybrałem arn 116.
    Czy koś ma doświadczenie co do tych głośników bo nasuwa mi się parę pytań.
    - Co się uzyska stosując dwa arn'y 116 8 Omowe połączone równolegle, czy ma to sens.
    - W WinISD dla jednego głośnika ładnie wychodzi obudowa 6-8 litrów strojone tak na 60Hz a może jest lepsza kombinacja arn, litraż, strojenie
    - Co dać na górę? mam GDWK 7/50 - 8 Ohm - czy pójdzie
    Pozdrawiam

0