Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z rds Astra I Blaupunkt sc202

10 Maj 2007 13:26 2188 14
  • Poziom 10  
    Po wlaczeniu radia wyswietla sie tylko godzina.Kostaka C jest prawidlowo podlaczona.Radio jest sprawne (sprawdzane w innym aucie).Jestem laikiem prosze o pomoc.Czy jest to wina rds w aucie?Moge to jakos sprawdzic?
  • Poziom 43  
    RDS (Radio Data System) jest w radiu ale nie w tym modelu. Informacja do wyświetlacza że ma się przełączyć w tryb obsługi radia (data ma zniknąć) jest brana z wyjścia radia sterujacego anteną automatyczną.

SławeK
  • Poziom 10  
    ok. moj blad wyswietlacz, ale w takim razie co jest nie tak?Bo jesli data znika tzn. ze ten sygnal jest podawany tak ???Nie rozumiem.

Dodano po 2 [minuty]:

Czemu w takim razie nic nie wyswietla?
  • Poziom 43  
    Tak. Pozostaje teraz sprawdzić czy nie są zamienione sygnały szyny komunikacyjnej. Czasem padały tranzystory smd na tej szynie po złym podłączeniu.
    Trybów pracy wyświetlacza nie czepiałbym się jeszcze bo w Astrze1 był 8 znakowy i radio musi go obsługiwać, ten model radia nie obsłuży 10znakowego.

SławeK
  • Poziom 10  
    Zle podlaczenie wchodzi w gre dlatego chce wymienic te tranzystory. Nie mam narazie czasu ich kupic ale z tego co dzwonilem to sa tylko na zamowienie.Nie wiesz ile orientacyjnie moga kosztowac ? Wymienic wszystkie ?
  • Poziom 43  
    Nim zaczniesz dzwonić i zawracać firmom to przeanalizuj te obwodym pomierz i wyciągnij wnioski. Sygnały cyfrowe najlepiej się sprawdza oscyloskopem...

Eee tam na zamówienie, pierwsze lepsze smd byle obudowa i polaryzacja pasowała...

SławeK
  • Poziom 21  
    Witam.
    Często są przypadki ze gniazdo zasilajace i sygnalowe od tego wyswietlacza jest czesciowo wyrwane i tez jest wtedy taki problem.Radze zobaczyc wyswietlacz - jesli oczywiscie kabelki są ok.
  • Poziom 10  
    Z oscyloskopem moze byc problem bo raczej nie bede mial dostepu.Dlatego chyba i tak je wymienie...poza tym jestem pewien na 90% ze radio bylo zle podlączone wcześniej, bo kostka ( C )byla oddzielnie a jeden przewód byl podloczony zupelnie gdzie indziej. Podejrzewam ze ktos probowal podlaczac radio blaupunkta z Astry II bo wiem ze tam jest inne ustawienie tych stykow w kostce a jesli bylo pozniej jeszcze probowane(reszta przewodow luzem) to mogl popalic te tranzystory tak ja bylo to powiedziane wczesniej... jaki to moze byc koszt orientacyjny- nie mam zupelnie pojecia ile to moze kosztowac bo rzadko mialem z elektronika do czynienia...?Co do gniazda to musze jeszcze sprawdzic.
  • Poziom 43  
    Oj wymieniaczu, a pomierzyć nie łaska. Wiesz jakie mają polaryzacje, symbole i układ nóg chociaż ?
    Obawiam się że usterka jest wiele prostsza...

SławeK

I
    V
  • Poziom 10  
    Nie chodzi o to ze mi sie nie chce tylko ze nie mam dostepu to sprzetu, jak masz jakies "obawy " to podpowiedz mysl ...

Dodano po 4 [minuty]:

Podaj przynajmnie jakas wytyczna, schemat... co kolwiek
  • Poziom 43  
    Zadzwoń lepiej do jakiegoś speca w tych tematach bo widzę że ledwo rozumiesz co się do Ciebie pisze. Wielki mi sprzęt potrzebny, miernika uniwersalny i trochę pomyślunku żeby przedzwonić kilka obwodów i sprawdzić kilka elementów. A Ty już obdzwaniałeś firmy pewnie pytając czy mają tranzystory do wyświetlacza w Oplu, jaby to wiedzieli jakie tam akurat są (3 post od góry), a gdyby wiedzieli to wiedziałbyś i Ty. Sądzę po prostu że nic nie rozumiesz a o tranzystorach masz mgliste pojęcie... i nie ma sensu tego dalej męczyć. A co do tranzystorów to faktycznie kilka razy miałem w nim uszkodzone na tej szynie. A po tak "przemyślanym" podejściu zaczynam podejrzewać że albo uszkodzenie tam jest trywialne albo to już koniec wyświetlacza.

SławeK
  • Poziom 10  
    Nie obdzwonilem rzadnych firm Ty madralo!Jedyne Co zadzwonilme do sklepu elektronicznego.Nie mam praktycznie czasu poza tym przez te 6dni zdazylem jedynie wyswietlac wymontowac bo auto jest ojca, wiec nie pisz mi takich rzeczy.Nie powiem nie jestem orlem i w technikum tez nie bylem ale patrzac na te wszystkie forum to wielu tu takich co wogole nie odroznia tranzystora od rezystora...Osycloskopu nie mam a miernikiem uniwersalnym co ja se pomierze jak nawet nie wiem jakie sa wartosic w tym ukldzie rzadnego schematu nic poza tym to moje pierwsze spotkanie praktyczne z elektronika wczesniej tylko w Technikum teoria.Ja poprostu chcialem sie najpierw zapoznac z problemem teoretycznie (chyba po to sa te forum)bo wiekszosc czasu siedze w pracy i tylko tu mam dostep do neta, ciekawe co Ty robisz ...wiec nie oceniaj ludzi z gory jak ich nie znasz !!!!!!!!!!!!! Zegnam Pana !
  • Poziom 32  
    Sławek poprostu starał Ci sie to łopatologicznie przekazać co i jak. Ty natomiast chcesz powiedzieć że masz w głowie o car audio i całym, tym sprzecie dużo wiedzy. Nie mów tylko że technikum przygotowało Cię wpełni do serwisu elektronicznego a i lepiej do elektroniki car audio. Piszesz czwartego posta wiec pokaż troche pokory ludziom dla których sprzet audio w samochodzie jest czymś więcej niż zarobkiem i nie wywyższaj się ponad kostki jeśli nie sięgasz do pięt. O czym można rozmawiać jeśli nie ma sie podstawowego sprzętu??? Każdy z nas kiedyś zaczynał od g...a a teraz aparatura pomiarowa zarabia na siebie. Nie masz czasu to oddaj to ludziom którzy mają na to czas. Forum jest po to żeby pomagać a nie żeby prowadzić za paluszka.
  • Poziom 43  
    Mnie też jest przykro jak ktoś, wydawało by się że rozumie co się do niego pisze a nic sam nie robi sensownego i liczy na pomoc w formie komiksu chyba. Gdybyś wykorzystał możliwości które daje intenet to znalazłbyś na naszym portalu schemat radia, link do strony z dokładnym opisem podłączenia a nawet mój prywatny telefon z którego kilka osób skorzystało gdy czegoś nie rozumieli. Gdybyś rozebrał ten wyświetlacz, przeanalizował jak idą ścieżki od jego złącza do procesora to wiedziałbyś o jakich tranzystorach piszę. Nim się coś wymieni to wypada to zmierzyć czy jest potrzeba wymiany! Ale właśnie, wymagany jest minimalny wkład własny w naprawę bo nikt tu nie ma chęci na prowadzenie za rączkę. Żeby chociaż trzy razy sprawdził czy dobrze podłączył wszystko....
    Na razie temat zostawiam jeszcze kilka dni otwarty ale potem zostanie zamknięty jeśli nie będzie w nim sensownej treści.

SławeK
  • Poziom 10  
    Ja i tak musze temat wstrzymac na jakis tydzien bo mam sesje i musze sie uczyc. Nie potrzebnie go zaczynalem postaram sie przeanalizowac ten uklad na spokojnie i wtedy ewentualnie sie odezwe.

Dodano po 3 [minuty]:

Co do wypowiedzi pana Tytus to trzeba miec jeszcze pieniadze bo nic nie ma za darmo. Przyznaje jednak ze nie potrzebnie otwieralem teraz to forum jestem nie przygotowany a wchodze tu tylko dorywczo...