Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kabel do TV brak koloru. Czy zmienić kolejność?

Rychuu 10 Maj 2007 21:22 1110 3
  • #1 10 Maj 2007 21:22
    Rychuu
    Poziom 21  

Kupilem kabel 5m s koncowka s-video + chinch(glos) oraz euro. Oczywiscie czarno bialy kolor. Troche czytalem i dowiedzialem sie o kondensatorze 470pF. Ale wszystko bylo by fajnie gdbym nie odnalazl tego linku : http://www.krzyskargul.republika.pl/www/tvout/tvout.htm poniewaz ja wtyczke s-video mam odwrotnie polaczona a mianowicie:
    (patrzac na rysunki na stronie podanej wyzej.)
    To kabele zolty i zielony sa odwrotnie, czyli tam gdzie powinien byc zolty (wedlug rysunku) mam zielony. Brazowy i niebieski mam ok.
    Przed przylutowaniem kondensatora zamienic kolejnosc?

0 3
  • #2 10 Maj 2007 21:30
    kaczmarj
    Poziom 23  

Akurat wczoraj wyczytałem, że takie kable mogą mieć max 5m ze względu na straty. Długi odcinek ma tendencję do utraty barw na wskutek strat w przewodzie. Może u ciebie wynika to z długości tego przewodu?

0
  • #3 10 Maj 2007 21:43
    ormin
    Poziom 15  

Witam
    Podaj trochę więcej informacji:
    1. Nie wiem do końca o co chodzi z wtyczką s-video i zamienionymi kolorami - z posta wynika że kabel był kupiony jako oryginalnie polutowany więc powinien być w porządku.
    2. W domu używałem kiedyś kabla 10 m w konfiguracji s-video + jack(glos) oraz euro i kolory były OK.
    3. Problemy z czarno-białym obrazem wynikają najczęściej z ustawień wyjścia Tv-Out karty graficznej. Brak natomiast w poście informacji czy używasz karty graficznej firmy Nvidii czy Ati. Ja mam w domu Nvidię i mogę pomóc w ustawieniach sterownika karty graficznej dotyczącej formatu sygnału TV wysyłanego na telewizor.

0
  • #4 10 Maj 2007 21:54
    Rychuu
    Poziom 21  

Ta karta to zintegrowana ATI RAGE w laptopie. Ale mi chodzi tu o zamieniona kolejnosc podlaczenia kabli : zolty i zielony po prostu u mnie we wtycza sa odwrotnie zamontowane, czy wszystko co orginalne oznacza ze jest dobrze? Chce przylutowac do nich kondensator 470pF tak jak radza ludzie na forum tylko nie mam pojecia czy zamienic kolejnosc kabli dokladnie tak jak na rysunkach na stronie . Pozdrawiam

P.S
    Do stacjonarnego mam kabel cos kolo 5-10 metrow, cinche wszystko ok na nvidi. Tu nie chodzi o ustawienia bo probowalem na wszystkie sposoby.

0