Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner 5.1 Yamaha RX-V 359 - brak basu

Włodi 07 Paź 2007 11:45 11143 38
  • #31 07 Paź 2007 11:45
    szpara
    Poziom 27  

RX-V 359 do muzyki to straszna kicha - wiem bo mam.Jest możliwość włączenia suba i wtedy bas kierowany jest właśnie do niego ale po wyłączeniu sygnał kierowany jest na frontowe głośniki.To jednak niewiele daje.O ile wysokie tony można przeboleć to niskie są tragiczne, całkowity brak kontroli i suche brzmienie.

• #32 07 Paź 2007 13:07
    shamanix
    Poziom 17  

Yamaha wzmacniacze i amplitunery maja kazdy z nich bas, nie moze nie miec! Jezeli nie ma to szukac nalezy gdzie indziej przyczyny. K/D tanie duzo mocy nie mają ale do uzyskania niskich tonow wystarczajaco. Oczywiscie stereo jak powinno to nigdy nie bedzie...

• #33 13 Paź 2007 20:29
    Włodi
    Poziom 19  

szpara napisał:
    RX-V 359 do muzyki to straszna kicha - wiem bo mam.Jest możliwość włączenia suba i wtedy bas kierowany jest właśnie do niego ale po wyłączeniu sygnał kierowany jest na frontowe głośniki.To jednak niewiele daje.O ile wysokie tony można przeboleć to niskie są tragiczne, całkowity brak kontroli i suche brzmienie.

Szpara jest dokładnie tak jak mówisz. Teraz juz mniej wiecej wymyśliłem co zrobic z tym problemem. Zebrałem mój cały sprzet jaki mam w domu i tą Yamahe z VoiceKraftami podłącze do stacjonarnego DVD a do kompa kupie sobie osobne głośniczki komputerowe. Tak moim znaniem bedzie nalepiej. Teraz mam tylko jeden problem - jakie glosniczki komputerowe kupic zeby znow nie wywalic kasy w błoto. Ale to juz chyba nie ten watek. Dzieki za wszelkie podpowiedzi. Pozdrawiam!

• #34 13 Paź 2007 22:40
    czaroslaww
    Poziom 26  

glosniki w 5.1
    opcja pierwsza (jesli masz tyle to kup) logitech z-5500thx
    opcja druga logitech x-540

glosniki w 2.1
    logitech z-2300thx

nie kupuj creative.

• #35 13 Paź 2007 23:35
    Włodi
    Poziom 19  

Czaroslaww dzieki za nakierowanie mnie na jakąkolwiek drogę w zakupie glosnikow. Przejrzałem obydwie opcje w 5.1 i te z-5500THX zrobily na mnie niezłe wrażenie. Jak jest w praktyce nie wiem ale może uda mi sie gdzieś usłyszeć na żywo ich brzmienie.

Puki co temat mojego nieszczesnego amplitunera uwazam za zamkniety.

Dziekuje wszystkim za pomoc i zapraszam do mojego aktualnego tematu:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=853709&highlight=

• #36 14 Kwi 2009 11:24
    Włodi
    Poziom 19  

Postanowiłem odgrzebać temat po latach i mam nadzieje, że mnie za to nie zjecie;). Chodzi o mój stareńki już amplituner Yamahy.Otóż używam go cały czas, jest podłączony pod kompa a konkretnie pod X-Fi przez SPDIF. Najśmieszniejsze jest to, że nadal nie wiem czy jest on uszkodzony czy nie:D Chodzi głównie o bas, którego na frontach dalej praktycznie nie ma. Raz udało mi sie tak skonfigurować karte że jakoś tam sie pojawił ale był słaby i odcięty za wysoko - zero głębi.Subwoofer (Yamaha YST SW012) gra bardzo dudniąco, nieprzyjemnie jest za dużo tych wyższych tonów, bardzo sprzydałoby mu sie takie odcięcie od 80Hz w dół.

W końcu sie wkurzyłem zapakowałem cały sprzęt i zawiozłem do brata, który ma stacjonarne dvd Pioneera i dużo większy pokój niż ja.
    I jaki efekt? - dźwiek jak marzenie! Co prawda basu na frontach i tak sie nie udało wydobyć ale za to subwoofer pokazał swoje prawdziwe oblicze. Bas mięciutki, głęboki, żadnego dudnienia, za to przyjemna głębia i moc zarazem bez zadnych przesterów i drgań! Byłem zaskoczony co ten zestaw potrafi gdy sub mu pomoże.

Teraz mam 2 zapytania:

1.Pozostaje dylemat dlaczego jest taki słaby bas na frontach czy może to być wada fabryczna? Chciałbym, żeby ta sprawa sie wyjaśniła tym razem do końca. Wykluczyliśmy już jako przyczynę:
    - źródło dźwięku
    - słabe głośniki (testowałem na 3 różnych zestawach)
    - złe ustawienia w ampli
    Jak mówicie? Czy ten ampli poprostu wiecej nie wyciągnie? Ja słyszałem, że wszystkie Yamahy mają niezły bass.

2.Dlaczego amplituner nie wykrywa z odtwarzacza DVD Pioneer-a systemu DTS? Dolby Digital widzi normalnie. Sprzęty połączone są cyfrowo kablem coaxial. Czy może to być wina tego, że ten ampli ma zwykłego DTS a dvd Pioneer ma logo DTS ES?

Byłbym bardzo wdzięczny jeśli byście odpowiedzieli mi na te 2 pytanka.

Pozdrawiam wszystkich fanów Yamahy;)

• #37 07 Gru 2009 12:59
    abesvl
    Poziom 1  

Cześć,

Odpowiedź trochę późna ale może coś pomogę.
    Mam tego wzmachola z kompletem Quadral - Quintas 500 (http://www.maxaudio.pl/serwisy/aktualnosc/id/795) w konfiguracji 5.0 bez żadnego sub-a. Jeśli chodzi o basik to jestem zadowolony - pokój 17m2, pytanie jakie masz wymagania. Słucham sporo muzyki elektronicznej i klubowej, poza tym radio, kino domowe. Sprzęt sprawdziłem praktycznie każdym wejściem poza chinch-ami 5.1. Bas działa tak samo bez większych różnic obojętnie czy to przez wejścia analogowe, czy przez optyk lub coaxial. Obojętnie czy DVD, czy komputer, laptop, wyście out z telewizora, dekoder cyfrowy itd. Testowałem nawet z kompa po optycznym w 5.1 - wszystko gra jak należy. Obawiam się, że coś może jednak z konfiguracją sprzętu możesz mieć nie tak.

Co do pytania od DVD i DTS, sprawdź konfigurację DVD jak jest ustawione cyfrowe wyjście na RAW czy PCM i ewentualnie jaki rodzaj, bo z tego co pamiętam DD jest inną metodą zapisu niż DTS i inaczej trzeba sygnał puścić. U mnie działają DD i DTS.

Mam nadzieję, że coś pomogę. Jakbym nie odpisywał na forum, możesz pisać na maila abesvl(malpa)o2.pl

Pozdrawiam
    Sebastian

• #38 08 Gru 2009 21:10
    te-zet
    Poziom 10  

Nie wiem, czy to akurat bedzie rozwiazanie Twojego problemu, ale na wszelki wypadek sprobuj. Byc moze masz zamieniona polaryzacje w jednym z glosnikow przez co graja one w przeciwfazie i dlatego spada moc basu. Podlacz odwrotnie kabel jednego z glosnikow i zobacz jaki dzwiek bedzie wtedy.

• #39 31 Gru 2010 11:54
    Michał Konstancin
    Poziom 2  

Pełne pasmo wychodzi tylko z wyjścia głośnikowego A (te przykręcane), wyjście B ma obcięty "dół" i jest przystosowane do małych głośników, zresztą po samych terminalach widać, że nie służą do połączeń większych mocy.