Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AM TechnologiesAM Technologies
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens MCM-1703

14 Paź 2003 21:31 1459 8
  • Poziom 26  
    Witam nie wiem jak jest sterowany zasilacz od standby w tym monitorze a wlasnie mi padl odchodzi od niego troche duzo kabli. Pilnie poszukuje szchematu.
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • Poziom 13  
    Witam.
    Gdzie Ty widzisz te kable?
    Normalny zasilacz tyle że na STR ...
    Napisz dokładniej z czym masz problem , poszukam , mam ten zasilacz na chodzie.
    Ja z kolei szukam typu tranzystora FET Q405 , zobacz.
    Pozd.
  • Poziom 26  
    Witam
    chodzi mi o ten zasilacz na osobnej plytce ale mniejsza z tym bo juz go urchomilem ale byl bym wdzieczny za schemat.
    Pozdrawiam
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • Poziom 13  
    Witam
    Niestety nie mam.
    Ale chcę uruchmić swego, w razie czego mogę liczyć na ewentualną pomoc?
    Na razie ne mam WN ale to nie wina klucza linii (wymieniłem ) , pojawiają się impulsy na bazie i na kolektorze przy włączenu ale nie są podtrzymane.
    Jeszcze nie szukałem , sam wiesz jaka to płyta , mieszanina SMD z montażem klasycznym.
    Zobaczymy w razie czego zapytam.
    Pozd.
  • Poziom 26  
    niestety monitor juz oddalem nie moglem sobie poradzic z brakiem obrazu niby wszystko jet ale obrazu nie ma. Mogl bys zmierzyc jakie masz napiecie na G2?
    PS: Nie dosc tego ze montarz mieszany to jeszcze sie przy wyciaganiu tak plyta pieknie wygina ze omalo nie peknie 8O 8O 8O 8O
    Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    Witam
    Odpwiem w niedzielę wieczorem.
    Pozd.
  • Poziom 13  
    Witam.
    Jak masz taką sytuację że masz napięcie G2 tz. że pracuję Ci odchylanie poziome , to już nie jest źle.
    Podkręć trochę napięcie G2 aż uzyskasz chćby raster na ekranie.
    Możesz mieć obraz a kompa , tu tylko doregulować.
    Lub nie , to obejżyj tor wizji .
    Masz oscyloskop to zobacz impulsy wizji na wejściu(procesora) , wyjściu ,wzm.
    Tu musi zachodzić koincydencja z impulsami z procesora głównego.
    Inaczej mówąc możesz mieć impuly wizji na wejściu prosesora wizji ale nie koniecznie na wyjściu.
    Zobacz i napisz co jest dalej , pomyśli się.
    Pozd.
  • Poziom 26  
    Ja juz napisalem monitor juz oddalem.
    Tor rgb napewno jest ok.
    Odchylanie poziome pracowalo (po wymianie tranzystora)
    Natomias nie jestem pewny czy bylo g2 bo akurat siadl mi miernik i mierzylem analogowym i nic nie pokazywal.
    Dzieki za pomoc, pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    Witam
    Tak a`priori jak już nie masz monitora.
    Napicie G2 wydzilane jest z dzielnika rezystancyjnego .
    Część napięcia WN z odczepu ( około 7KV) podawana jest na dzielnik rezystancyjny który dzieli je na napięcie regulacji ostrości i napięcie G2 (to tak trochę teoretycznie bo spotyka się różne rozwiązania).
    Ten układ charakteryzuje się wysoką rezystancją wewnętrzną stąd pomiary kiepskim miernikem ( czytaj o niskiej rezystancji wew. ) są obarczone dużym błędem.
    Teraz pytane czy rzeczywiście nic nie było czy ......
    Jeżeli nic nie było a było WN to wskazuje na trafopowielacz ( dzielnik rezystanmcyjny jest z nim organicznie związany).
    Dla upewniena się należało by sprawdzić napięcie reg. ostrości.
    Rozwiązanie jest proste ale drogie i trzeba upewnić się czy to na pewno trafo , czy jest dostępne i czy klient zaaprobuje taką cenę.
    Pozd.