Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzmacniacz Autostar AS-5400 vs G這snik 600w

11 May 2007 14:10 5900 30
  • Level 14  
    Mam pytanie a chodzi o to ze mam wzmacniacz Autostar As-5400 i nie wiem czy on poci庵nie mi g這郾ik o mocy 600w/300RMS ?? na wzmacniaczu jest napisane ze ma 800w jest 4x200w czy jest jaka mo磧iwo嗆 zmostkowania itp 瞠by mia wi瘯sz moc nie znam sie na tym za bardzo mo瞠 wiecie jak to zrobi?? posz o pomoc z g鏎y dzi瘯uj.
  • Level 23  
    twoj wzmak ma moc max 4x 200 a rms moze miec okolo 4x60. poszukaj na necie cos o nim bo jak nic niestey nie znalazlem
  • Level 14  
    szkoda :( a mo積a go jako zmostkowac zeby mia wi瘯sza moc na kana ?? chodzi mi o zmostkowanie tylko dw鏂h kana堯w!!
  • Helpful post
    Level 42  
    Mo瞠sz go zmostkowa uzyskuj帷 moc 2x120 rms bo 4x60 rms , lub jeden kana zmostkowa pod ma造 sub a z dw鏂h kana堯w pu軼i g這郾iki.
  • Level 14  
    ale ja potrzebuje zmostkowac tylko 2 kana造 3 i 4 bo do nich mam filtr basowy czy jako tak ze to s 2 wyj軼ia sub ale nie mam poj璚ia jak to zrobi a nie chce spali wzmacniacza przez moje eksperymenty :):):)
  • Helpful post
    Level 42  
    daj jakie foto bok闚 wzmaka:) zobaczymy co tam jest:)
  • Helpful post
    Level 42  
    L+ i R- z drugiego kana逝 tworz mostek tylko ciekawe czy ten wzmak da si zmostkowa.
  • Level 14  
    ciekawe czy poci庵nie mi g這郾ik 600w ??? ma podobno 300 w RMS i nie wiem czy on mi zagra przy tym wzmacniaczu ?? Czyli tak mam zmostkowac L+ i R- razem po陰czy a p騧niej pod陰czy g這郾ik do L- i R+ i to maja by te dwa wyj軼ia subwooferowe ?? czy zmostkowc mam te wej軼ia INPUT z tej strony co jest bezpiecznik??
  • Level 38  
    a mi ten wzmacniacz przypomina cos firstopodobnego. O 300W w RMS to raczej mozna przy nim zapomniec. Napisz jaki jest bezpiecznik (choc przy tego typu sprzetach nie jest to jakis wyznacznik) - bedzie mozna cos dokladniej oszacowac...
  • Level 38  
    no to tak w uproszczeniu czyli liczac dla napiecia 13.8V

P=U * I
    P = 13.8(v) * 15(a) = 207W

z czego sprawnosc zaluzmy na poziomie 60% (klasa A/B) co i tak jest optymistyczne bo przetwornica nie ma 100% sprawnosci (o ile jest w tym wzmacniaczu)...

czyli masz okolo 122W na 4 kanaly co daje w okoicach 30W na kanal...
  • Level 14  
    a mog zmostkowac to 瞠by mie oko這 60 w na kana chodzi mi o zmostkowanie tylko 2 kana堯w subwofferowych czyli 3/4 aby osi庵n望 wi瘯sza moc?? i czy ten wzmacniacz poci庵nie mi tub 600w czy ona zagra ?? a ona potrzebuje minimum 100 w RMS czyli jest jaka mo磧iwo嗆 ze mi to zagra ??czy nawet lekkiego basiku nie wydob璠??
  • Level 38  
    Quote:
    a mog zmostkowac

hmm a tego to chyba najstarsi gorale nie wiedza ;) na wzmaku nie ma jakiegos opisu odnosnie bridge.

Trzeba by zerknac w elektronike moze by sie cos wywnioskowalo...

A ta tuba to ma zapewne takie 600W jak ten wzmacniacz 300 ;) wiec powinno cos tam zabuczec...
  • Level 14  
    w opisie tuby jest napisane ze musi mie minimum 100 w rms na wyj軼iu ze wzmacniacza nie mam takiego napisu bridge!! i na wzmacniaczu nie mam opisu bo kiedy go zerwa貫m i wyrzuci貫m :(:( ale jak ma poci庵n望 ta tub to ok:):) tylko na mostku lepiej by mi zagra豉 :(:( ale nie mam poj璚ia jak to sie robi co mostkowac a gdzie pod陰cza g這郾ik?? najlepiej bylo by pod陰czy to na wyj軼ie wofferowe bo tam mam filtr !! chodzi o to ze ten wzmacniacz tylko chce przeznaczy pod tub i nic wi璚ej !! i chce wycisnac z niego jak najwi瘯sza moc !!
    m鎩 kuzyn ma taki sam g這郾ik (tylko ze mieszka w Niemczech i nie mog sprawdzi sobie tego wzmacniacza przy tym g這郾iku) i m闚i ze ma wzmacniacz 2x75w i mu 豉dnie gra ta tuba czyli jak my郵isz czy m鎩 wzmacniacz to poci庵nie ??
  • Level 14  
    ?????????????????????????????
  • Level 22  
    No i po co te znaki zapytania, sprawa jest raczej prosta... Jesli wzmak ma chocia te 4x60 w a nie pisze nigdzie ze mo積a mostkowa kana造 to niestety NIE MO烤A. Gdyby wsz璠zie mo積aby這 tak mostkowa to ludzie ju dawno zmostkowaliby swoje radia;p U篡wasz tak瞠 okre郵enia TUBA mam nadzieje ze nie kupi貫 jej gdzie na bazarku, bo mam pewne obawy czy ta twoja "tuba" ma chod te 300 w...
    Twoja wypowied jest troszke komiczna:
    ""w opisie tuby jest napisane ze musi mie minimum 100 w rms na wyj軼iu ze wzmacniacza nie mam takiego napisu bridge!! i na wzmacniaczu nie mam opisu bo kiedy go zerwa貫m i wyrzuci貫m SadSad ale jak ma poci庵n望 ta tub to ok:)Smile tylko na mostku lepiej by mi zagra豉 SadSad ale nie mam poj璚ia jak to sie robi co mostkowac a gdzie pod陰cza g這郾ik?? najlepiej bylo by pod陰czy to na wyj軼ie wofferowe bo tam mam filtr !! chodzi o to ze ten wzmacniacz tylko chce przeznaczy pod tub i nic wi璚ej !! i chce wycisnac z niego jak najwi瘯sza moc !! ""
    Po pierwsze przesta u篡wa okre郵enia tuba (no chyba 瞠 jest to prawdziwa tuba, w co w徠pie...) Ciekawi mnie takze okre郵enie "wyj軼ie wofferowe" Ludzie jezdz帷y maluchami te pragn wycisn望 z nich jak najwi瘯sz moc... Lecz niestety nie wygl康a to tak kolorowo. Te bym chcia wycisn望 z mojego wzmaka 2x tyle co ma ale nie jestem czarodziejem, ty raczej te nie. Najlepiej kup sobie jaki lepszy wzmacniacz, kupujecie taniochy, i my郵icie ze to fajnie zagra. Cho熲y nie wiem co z takiego sprz皻u wyciska to i tak nie zagra lepiej, no chyba ze sie spali :) Wystarczy kupi chocia瘺y jakiego monacora.... Rozumiem ze nie ka盥y ma tyle kapuchy na jakies powa積e sprz皻y, ale je郵i nie macie chocia瘺y na to, to doradzam wybi sobie z g這wy marzenia o car audio... Kup sobie jaki wzmacniacz a jak nie to ci庵nij na tym.. Tylko pami皻aj by nie kupi za mocnego bo wydaje mi sie ze 300 w spali twoj "tube"
  • Level 10  
    Ja wog鏊e nie kumam co to s za okre郵enia 300W czy 600W. Takie moce osiagaj g這郾iki/wzmacniacze estradowe gdzie pob鏎 pr康u jest 4x20A=80A!!! W zestawie estradowym Tonsil ETX600 g這郾ik basowy ma oznaczenie GDN38/150/co tam...(czyli 150W RMS) I niech kto mi por闚na ten g這郾ik to tych wynalazk闚 o kt鏎ych piszecie 300,400,600 czy 800W:D
    Ludzie przesta闓y robi paranoje! Prosz por闚na "zwyk造" g這郾ik Tonsila czy TVM kt鏎y ma w sinusie 60W (np GDN20/60/3) i g這郾ik czy tub kt鏎a ma 600W. Jako dziwnym trafem g這郾ik Tonsila o mocy 60W wytrzyma spoooro wi璚ej ni wy瞠j przytoczona "tuba" 600W. I umknie nam gdzie te 560W...
    Sprawa2: jak wzmacniacz na scalakach i bezpieczniku 15A moze mie 300W??????????????
    LITO列I mo軼i Panowie!!!!
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    nie chc by upierdliwy ale chyba ; 540 W
    :D
  • Level 14  
    dobra ok mo瞠 nie 600w czy 300 Rms ale tak pisz na wzmacniaczach czy g這郾ikach dla mnie nie ma to znaczenia ile on ma naprawd chce 瞠by ten g這郾ik 600w zagra mi dobrze w samochodzie przy w wzmacniaczu jaki wy瞠j opisa貫m !!! 瞠by wycisn望 co z niego wi璚ej poprzez mostkowanie !! i chce sie dowiedzie jak ja mog to zrobi!!

Dodano po 7 [minuty]:

prosz to jest opis tej skrzyni!!

*
    Blaupunkt GTB 300 do pi皻 jej nie dorasta , poczytajcie opinie na forach car audio !!!!!

Skrzynia posiada , szybkoz陰cze , ch這dzon powietrznie cewk , ( membrama dwuwarstwowa- carbon ,usztywniana 篡wic ), odlewany kosz .Obudowa wykonana z mdf , okleina sk鏎opodobna , bardzo wysokiej jako軼i. Charakteryzuje sie bardzo niskim , czystym brzmieniem , wykonanie jest profesjonalne. Wszystkie elementy s najwy窺zej jakosci i zapewniam , 瞠 nie bedzisz zawiedziony efektem - warunek mocny wzmacniacz-minimum 100W RMS. Obudowa zamkni皻a charakteryzuje si bardzo niskim zej軼iem i najbardziej precyzyjnym (szybkim) basem. Brzmienie jest najbardziej audiofilskie .Dro窺zy subwoofer w ma貫j zamkni皻ej obudowie potrafi zagra lepiej, ni inny ni窺zej klasy, lecz umieszczony w wi瘯szej i bardziej z這穎nej konstrukcji.

CHARAKTERYSTYKA:

*
    Pasmo 21 - 2000 Hz
    *
    Moc max. 300/600 Watt
    *
    92 db
  • Level 22  
    "Brzmienie jest najbardziej audiofilskie" Za ile j kupi貫? Mog貫 chocia poda nazw firmy albo co... Wiesz co dobry jeste naprawde <lol2> Teraz powiem ci cos od siebie: Mam w gara簑 Fiata 126p i chce startowa w wy軼igach f1, powiedzcie mi co mog ztuningowa w silniku bo chce wycisn望 z niego co si da (...) Wiesz co nie wiem na jakim ty 鈍iecie 篡jesz. Je郵i tez wzmak ma na kana rzeczywi軼ie te 60w i nie mo積a go mostkowa to zycz powodzenia w "wyciskaniu" Skoro musi by ten i tylko ten wzmacniacz to proponuje by zrezygnowa z tego "audiofilskiego" d德i瘯u jaki dostarczy ci twoja "tuba" Pzdr
  • Level 13  
    Proponuje da jakie zdj璚ie tej "tuby" to zobaczymy co tam sie kryje ! 8-O
  • Level 20  
    Bez sensu tak ten temat rozwija... przecie od razu wida 瞠 tego wzmacniacza nie mo積a zmostkowa ani nie ma przetwornicy. Czyli ma tak (mo瞠 minimalnie wi瘯sz) moc jak radio samochodowe czyli ok 17W na kana.
    Ale za to kolega (wnioskuj帷 z opisu) ma subwoofer SOLING czyli nie taki z造. Mo積a o nim poczyta -> https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic679416.html

Definitywnie nale篡 sprzeda ten "wzmacniacz" lub zrobi z nim co z貫go :) Wszystko kolega znajdzie w w徠ku o tej skrzynce SOLING wy瞠j.
  • Level 14  
    tak jest to tuba soling ale ja jej nie kupi貫m tylko mam zamiar kupic!! a Ty nie filozofuj tu tony_tr bo z malucha naprawd mo積a bardzo du穎 wycisn望 znam sie na tym bo tuninguje akurat samochody a przewa積ie montuje elektronik w silnikach !! wiec nie pisz mi ze nie da sie wycisn望 du穎 z malucha bo to jest nie prawda taki maluszek mo瞠 mie na seryjnym silniku 3 razy wi瘯sza moc ni ma czyli 24 km x 3 policz sobie chocia nie wiem czy dasz rade bo masz problemy z odejmowaniem nawet :) znasz sie mo瞠 na wzmacniaczach nie wiem tego?? ale ja sie przyznaje ze nie wiem o nich nic wiec nie wy鄉iewaj sie ze mnie jak masz tak pisa to nie pisz wog鏊e jest wiele wi璚ej os鏏 kt鏎e na pewno zechc mi to wyt逝maczy !!!! za twoja pomoc dziekuje i ju nie skorzystam narra
  • Level 11  
    Te Solingi podobno dobrze graja na nie drogim wzmacniaczu Carpower HPB-602. On teoretycznie ma 225wat rms w mostku i jest raczej chwalony na forum. Poszukaj uzywanego na allegro, ja mojego kupilem za 130zl razem z kablami ktore w saturnie kosztuja 90zl :) Pozdrawiam i zycze powodzenia
  • Level 10  
    demon220 wrote:
    tak jest to tuba soling ale ja jej nie kupi貫m tylko mam zamiar kupic!! a Ty nie filozofuj tu tony_tr bo z malucha naprawd mo積a bardzo du穎 wycisn望 znam sie na tym bo tuninguje akurat samochody a przewa積ie montuje elektronik w silnikach !! wiec nie pisz mi ze nie da sie wycisn望 du穎 z malucha bo to jest nie prawda taki maluszek mo瞠 mie na seryjnym silniku 3 razy wi瘯sza moc ni ma czyli 24 km x 3 policz sobie chocia nie wiem czy dasz rade bo masz problemy z odejmowaniem nawet :) znasz sie mo瞠 na wzmacniaczach nie wiem tego?? ale ja sie przyznaje ze nie wiem o nich nic wiec nie wy鄉iewaj sie ze mnie jak masz tak pisa to nie pisz wog鏊e jest wiele wi璚ej os鏏 kt鏎e na pewno zechc mi to wyt逝maczy !!!! za twoja pomoc dziekuje i ju nie skorzystam narra

Kolego, patrz帷 na styl twojej wypowiedzi wydaje mi si 瞠 jedyn elektonik jak tuningujesz to wymiana zar闚ek na Mega Hiper Super Krypton-xenon-zenon 1200W NASA Technology w swoim zafajdanym DEMONIE 126p o mocy jak piszesz 3x24KM.
    Miej szacunek i troch kultury w stosunku do innych ludzi bo szybko sko鎍zysz "kariere" na tym forum.
  • Level 22  
    No widzisz a ty dalej o tych "tubach" Mam problemy z odejmowaniem m闚isz?? Kolego nie zmy郵aj ju dobrze? Nie wiem co jeszcze chcesz 瞠by ci wyt逝maczy... Wzmacniacz ma ma陰 moc i w dodatku jest 4ro kana這wy a mostkowa si go nie da... Niestety nie jest tak 瞠 mo瞠my sobie zmostkowa ka盥y wzmacniacz jak nam si tylko podoba... Wzmacniacze przystosowane do mostkowania maj taki napis lub prze陰cznik "bridge". Wi璚 jak czego nie rozumiesz to odrazu cie naprowadz: kup nowy wzmacniacz... bo powyciska to mo瞠sz cytryn, ale nie wzmacniacz...
    W pe軟i zgadzam sie ze swoim przedm闚ca.
  • Level 38  
    Quote:
    Mam w gara簑 Fiata 126p i chce startowa w wy軼igach f1, powiedzcie mi co mog ztuningowa w silniku bo chce wycisn望 z niego co si da

Troche mozna wycisnac z tego silniczka :) ale lepiej wpakowac inny i wtedy mamy malego dragstera:

Wzmacniacz Autostar AS-5400 vs G這snik 600w

Quote:

3 razy wi瘯sza moc ni ma czyli 24 km x 3 policz sobie chocia nie wiem czy dasz rade bo masz problemy z odejmowaniem nawet

ojj trudno by troche bylo, ale moze i realne mi sie swojego czasu udalo 56KM
    wycisnac ale korby, tloki na zamowienie (powiekszona pojemnosc do 700) itp. kosztowalo to sporo $$$ efekty z jazdy nie do zapomnienia, zwlaszcza ze hamulce mialy do tej mocy prawie zerowa skutecznosc... Mialy wyladowac tarcze, ale sobie darowalem projekt F126P

Ale wracajac do tematu, niestety bedziesz musial zmienic wzmacniacz :(
    bo ten tak jak myslalem na wiele sie nie zda jak to ma grac.
  • Level 14  
    lukasz_c20xe to sie mylisz nie napisa貫m mam malucha tylko sie tym zajmuje i nie amatorsko tylko profesjonalnie i poczytaj sobie troch na necie o tym a p騧niej pisz :):) pozdrawiam
  • Level 21  
    Dobra sko鎍zcie to 軼iemnianie LOL

We sprzedaj tego wzmaka na allegro i kup takie co jak Macrom (na allegro znajdziesz). NIe znana firma jednak godna polecenia i wszelkie bud瞠t闚ki zamiata.