Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IBIZA 1.4 ile da sie z tego wycisnac?

emtezet 11 Maj 2007 14:59 3282 9
  • #1 11 Maj 2007 14:59
    emtezet
    Poziom 14  

Witam! Mam ibizke 6k3 1.4 MPI, silnik AKK , 44kW, rocznik 99 z katalizatorem. Chcialbym wiedziec co jezeli chodzi o osiagi da sie zrobic z tym autkiem i jakim kosztem (chodzi nie tylko o kase ale np wzrost spalania, zuzycia silnika itp). Z gory dziekuje za wszelkie opowiedzi.

• #2 11 Maj 2007 15:19
    kosmatek
    Poziom 23  

Trochę w odwrotnej kolejności z samochodem, pierw ustal ile możesz na samochód poświęcić pieniędzy a później co za to kupisz. Zależny jak wielkie zmiany chcesz osiągnąć, przede wszystkim zacznij od podstaw: dobre kable wysokiego napięcia, dobre świece, filtry... następnie chip tuning. Jeśli to cię nie zadowoli będzie sie myśleć dalej ;)

• #3 11 Maj 2007 16:28
    emtezet
    Poziom 14  

Kable sa do wymiany to fakt, ale takie rzeczy sa dla mnie oczywiste. Przy zakupie czyli kilka miesiecy temu wymienilem wszystkie filry, plyny no i wczoraj swiece. Co do chip tuningu to myslalem o tym, ale nie wiem o ile by to poprawilo osiagi, wiem ze nie mam co liczyc ze wycisne z tego mnostwo KM, ale chcialbym wiedziec na co moge liczyc. Co o filtrow to myslalem tez o stozku, ale czytalem ze do tak malego silnika to gra nie warta swieczki. Interesuja mnie wszelkie rozwiazania, jak juz bede wiedzial co i jak to bede wiedzial na co zbierac kase a co sobie odpuscic

• #4 11 Maj 2007 17:26
    kosmatek
    Poziom 23  

Tu sie raczej nie wiele dowiesz, zarejestrowałeś sie u mnie na forum - daj tam posta chłopaki ci napiszą co i jak ;)
    stożek musi być prawidłowo zainstalowany wtedy może pomóc w wielu przypadkach zakładany przez amatorów taki filtr bardziej "zamuli" samochód niż mu pomoże - filtr musi być całkowicie odseparowany od ciepłego powietrza.

• #5 12 Maj 2007 10:03
    emtezet
    Poziom 14  

Wiem czytalem o tym sporo, ze potrzebna jest komora odseparowana o silnika i dolot zimnego powietrza i to wszystko jest do zroienia tylko czy warto? Czy w silniku 1.4 bedzie zauwazalny efekt? Druga sprawa to znalazlem cos takiego
    http://www.godula.cc.pl/index.php?mode=Elektryczne%20turbo
    ale nie ma tu slowa na temat czy jest to tylko do dieseli czy benzyna tez wchodzi w gre?

• #6 12 Maj 2007 13:14
    kosmatek
    Poziom 23  

To ma być pseudo turbina, założenie tego nie wiele ci da do tego musisz przeprowadzić regulacje mieszanki a do tego potrzebny jest analizator spalin... ale jak dla mnie to jest nie potrzebny gadżet, który tylko zwiększy ilość zużytego paliwa. (tak jest to do diesla jak i do benzyny).

• #7 13 Maj 2007 23:04
    adrian323gt
    Poziom 10  

Witam, nie widzę sensu w inwestowaniu w ten silnik, żeby osiągnąć jakiś odczuwalny efekt tylko przeróbki ingerujące poważnie w mechanikę mogły by pomóc a to koszty przeróbek i póżniejszej eksploatacji . Jak ci mało mocy zmień auto [albo silnik]. A jak nie to delikatnie zmień wygląd [jakieś ładne kółeczka, końcowy wydech] bez przesady. Koni to nie doda ale samopoczucie się poprawi:] Ibizka i tak jest żwawym autkiem tak że szkoda pchać kasę w ten silnik. Filtry, świece, magnetyzery w seryjnym silniku [zwłaszcza w tak małym] to strata pieniedzy a opisy typu 20% więcej mocy to dla naiwnych.

• #8 18 Maj 2007 08:53
    emtezet
    Poziom 14  

Co do auta to bardzo je lubie, w wakacje (wyjzdowe) zamierzalem zarobic troche kasy i ok 10000 chcialem przeznaczyc na owe modyfikacje. Jezeli wymiana silnika to na jaki? Jakas duza benzyna czy mozna tez wstawic jakiegos monego diesela, bo konstrukje aut z silnikiem diesela i beznzyny chyba nieco sie roznia...

• #9 19 Maj 2007 22:28
    papa10
    Poziom 14  

Jak chcesz mocy to sprdaj to i kup, Ibizę 1.9 TDI GT, na wejściu 110ps a po chipie bez bólu 140ps.

• #10 20 Maj 2007 22:06
    emtezet
    Poziom 14  

Jakbym chcial kupic nowy samochod, to bym nie pisal tego posta w dziale tuning tylko w porady i zatytulaowalbym go "co kupic". Nie chce zmieniac auta bo sporo rzeczy juz w nim sobie zrobilem, powymienialem i ulepszylem, zrobilem audio itd. Teraz chcialbym sie zajac silnikiem. Jezeli daloby rae to chcialbym zeby ten np byl zrywniejszy, troche go pokrecic ale nie wiem ile sie da bo caly czas dostaje odpowiedzi w stylu nie baw sie w to. Jaym nie chcial to bym nie pytal. Wymiana silnika to ostatecznosc, ale tez wchodzi w gre, najpierw jednak chcialbym wiedziec co i za ile mozna zrobic z tym i jakie beda efekty. Z gory dziekuje za odpowiedzi zwiazane z moimi pytaniami.