Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klimatyzacja Galaxy 98'

11 Maj 2007 15:28 5052 6
 • Poziom 9  
  Witam
  Jestem świeżym posiadaczem Forda Galaxy 2,3 z 98'roku i mam pytanie odnośnie klimatyzacji. Po włączeniu przycisku kontrolka od klimatyzacji (manualnej) świeci się natomiast nie załącza sprzęgło na kompresorze. Na wtyczce brak napięcia - bezpieczniki w porządku, sprawdzalem. Gdzie szukać ewentualnego przerwania obwodu? Ewentualnie proszę o pomoc w tej sprawie
  Pozdrawiam
  MarcusGawin

  marcus_gawin(malpa)neostrada.pl
 • Poziom 35  
  Sprawdź czy jest odpowiednia ilość czynnika w układzie (w serwisie klimatyzacji). Jeżeli jest, sprawdź czujnik temperatury +5 stopni. Znajduje się on przy dolnej krawędzi maski w okolicy sterownika wentylatorów chłodnicy. Przynajmniej tam jest u mnie w wersji 1,9 TDi.
 • Poziom 26  
  Chyba nie myślisz o czujniku parownika,który zawsze jest w kabinie.Tam może być presostat,czli czujnik ciśnienia.
 • Poziom 12  
  Mowi o czujniku temp zwenetrznej ;) na zderzaku
 • Poziom 35  
  Myślę o czujniku temperatury zewnętrznej, który w wersji 1,9 TDi jest tam gdzie narysowałem czerwone kółko. Presostat znajduje się na odwilżaczu za prawym kierunkowskazem. Żeby do niego dotrzeć trzeba wyjąć filtr powietrza. Nie wiem natomiast co to jest czujnik parownika. Mógłbyś mnie oświecić ? Do czego służy ?
 • Poziom 25  
  Czujnik temperatury +5*C jest elementem instalacji dogrzewacza w wersji TDi i (jak mi wiadomo) nie ma nic współnego z układem klimatyzacji.
  Jeszcze raz powtórzę za kolegą... sprawdź stan czynnika w jakimś serwisie. Jest to najczęstszy powód niesprawnej klimy.
 • Poziom 12  
  są dwa czujniki +5 stopni jeden do webasta drugi do klimatyzacji jeden się załancza ,a drugi rozłancza,jeden jest na podszybiu ,a drugi na pasie przednim AMEN

  tak czy inaczej najpierw nalęży sprawdzić ciśnienie w układzie bo bez gazu presostat nie załączy kompresora