Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Prosty efekt laserowy by Duch

Duch__ 20 Feb 2009 23:09 78472 287
Optex
    Maciej214
    Level 11  
    mikew99<-tutaj-> masz schemat iluminofoni. Wybierz sobie jeden kanał (Niski/Średni/Wysoki) i możesz wykonać go.

Ciemo można zastosować laser z CD lub DVD ale musisz mieć soczewke (kolimator) do tego laserku bo inaczej będzie świecił jak zwykła dioda LED.

crossfader18 teraz to rozumiem. Nie mogłeś zastosować innej wtyczki ?? Przynajmniej wszyscy by się kapli ;]
  • Optex
    User removed account
    User removed account  
    evo116
    Level 14  
    witam Panowie ja tu widze ze lusterka sa pod małym kątem a ja mam pod dużym czy to cos zmienia?
  • Optex
    User removed account
    User removed account  
    evo116
    Level 14  
    np jak?? poeksperymentować podaj jakis przykłady:)
    User removed account
    User removed account  
    evo116
    Level 14  
    cos pod takim:
    Prosty efekt laserowy by Duch
    wiem ze pod dużym ale kiedys cos z tym robiłem i mi zostało i teraz znalazłem wiec nada sie?
    markovip
    Level 34  
    Toż tu mas z 45°, na ścianie z odległości 2 metrów figura będzie miała ponad 3m.! Kąt powinien mieć parę stopni.
    Zależy jeszcze gdzie chcesz nim świecić, jak po ścianie w domu to ok, jak w plenerze lub na dyskotece to marnie to wiedzę.
    evo116
    Level 14  
    tylko lipa bo to jest na mocny klej;/ w domu a bedzie chociaż widac?
    User removed account
    User removed account  
    evo116
    Level 14  
    no tak leser z dvd ok ale przecież potrzebna soczewka tzw"kilometr" nie wiem czy jakoś tak ?? gdzie ja na być?
    User removed account
    User removed account  
    digger4
    Level 12  
    evo116 wrote:
    no tak leser z dvd ok ale przecież potrzebna soczewka tzw"kilometr" nie wiem czy jakoś tak ?? gdzie ja na być?

Witam.Najlepiej kup sobie laserek bazarowy(taki za kilka zł od tzw."ruskich"),wydłub z tamtąd tą badziewną diodę i włóż z dvdrw.Tak będzie najszybciej i przy najmniejszym nakładzie pracy.Oczywiście jeśli chcesz się pobawić to możesz wykożystać soczewkę znajduącą się "bezpośrednio pod płytą podczas zapisu".Ona też będzie skupiała ładnie wiązkę.Ale to opcja jeśli masz czas i chęci...
    A tak ogólnie to zapomnij o jakimkolwiek dobrym efekcie przy ustawieniu luster pod kontem 45 stopni.figóry(czy jak to tam nazwać) wyjdą ZA DUŻE.Zapomnij o zobaczeniu czegoś ciekawego, a tym bardziej o ladnie widocznej wiązce lasera.Jak pisał mój przedmowca: kąt powinien być mały,rzedu kilku stopni.

Ps.
    Wątpię,że ustawisz wiązkę lasera przy tych 45 stopniach na lustrach.A po drugie przy takim wychyle luster to ci się będzie robiło jak w komórce gdy ci się wibra załączy:)(tzn.będą dość duże wibracje urządzenia) ;)
    kostrzak
    Level 10  
    tylko pytanie teraz co z potencjometrem , bo jak zastosowałem dla prób 100kohm to nie widziałem zbytnio regulacji prędkości obrotów , a raczej włącz wyłącz .. czy chodzi o to , że im musi być 480ohm bo duży nie może być zastosowany . im mniejszy tym lepszy ?
    c4r0
    Level 36  
    100kΩ to zdecydowanie za duo. Regulacja jest, ale na tak malym obszarze potencjometru ze nie jestes w stanie nawet tego zauwazyc. Na pozostalym obszarze prad jest za maly, zeby w ogole ruszyc silnik. Ten potencjometr musi byc mniejszy niz 1kΩ zeby to mialo jakikolwiek sens.
    User removed account
    User removed account  
    c4r0
    Level 36  
    Zależy co chcesz uzyskać, ale jeśli taki sam efekt, to nie.