Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kropki na wydruku po regeneracji

11 Maj 2007 19:56 1445 6
  • Poziom 9  
    Drukarka HP LaserJet 5L, właśnie dosypałem proszku no i wszystko działa, ale na wydrukach pojawiły sie czarne kropki (przed dosypaniem ich nie było) w nieregularnych odstępach, raczej przy środku kartki, nie powtarzają sie w ten sam sposób raz są na dole, raz na górze, czsami na całym środku. Czy coś zepsułem podczas dosypywania tonera?
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    A wyczyściłeś zbiornik na zużyty toner?
  • Poziom 9  
    Robiłem to zgodnie z instrukcją z sieci, pisali by wyczyścić miejsce pod metalową listwą wewnątrz tonera co zrobiłem, ale o pojemniku ze starym proszkiem nic nie mówili, nie czyściłem go tylko dosypałem nowy. Czy tu własnie zrobiłem błąd? Da sie to jakoś naprawić?

• Poziom 43  
    opróżnij dokładnie kadridź i wyczyść - dopiero potem wsyp nowy toner ( tonerów się nie miesza )
  • Poziom 15  
    Proponuje wyczyscic dobrze wałek magnetyczny

Dodano po 47 [sekundy]:

i wałek który jest pod bebnem
  • Poziom 2  
    Jeżeli cyklicznie powtarzają się te kropki to problrm jest z brudną rolką ładującą bęben(czarna rolka obracająca sie po bębnie).
    Możesz sprawdzić czy czysta jest folia w wygrzewaczu
    no i musisz wysypac zuzyty tonet, wyczyściś i przetalkować listwę czyszczącą.Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Tak jak powiedział ELESERWISANT wyczyść najpierw śmietnik. Jeśli to nic nie pomoże to masz uszkodzoną rolkę ładującą (PCR), chociaż z twojego opisu wynika że sypie się ze śmietnika trzeba po opróżnieniu śmietnika odgiąć do góry folię która znajduje się miedzy nim a wałkiem OPC i będzie OK.