Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV CURTIS 2005 Nie zatrzymuje się przy strojeniu programów

11 Maj 2007 21:44 1502 7
  • Poziom 10  
    Mam na warsztacie telewizor Curtis 2005 . W czasie strojenia pojawia sie obraz ale za moment stroi dalej przez co nie można zapamiętać programu. Podmieniłem pamięć PCF 8582 i nie pomogło. Napięcia sprawdziłem są prawidłowe .Napięcie identyfikacji wizji z TDA 8362 pojawia się wyrażnie . Próbowałem podmieniać pojemności ale dotychczas nie trafiłem .Nie mam schematu i zaczynam szukać trochę po omacku. Może ktoś miał taką usterkę w tym modelu i mógłby mi pomóc.Za wszelkie uwagi i porady z góry dziękuję.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 13  
    Może delikatnie filtrem w pcz.
  • Poziom 25  
    Witam.
    Schematy TV -wpisz 2005 i szukaj.
  • Poziom 21  
    Ściągnąłem ten schemat (nie trzeba na niego punktów)- w tytule pliku jest 2005, wewnątrz 2105. Najpierw stabilizator 33V D914. Nie piszesz, czy na starej pamięci pamięta stacje. Jeśli pamięta, to czy odstraja? Jeśli odstraja to filtr w p.cz. trzeba wymienić. Czy podstawiałeś głowicę?
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=91405#91405
  • Poziom 15  
    Wymień C404 w nóżce 48 TDA8362.
  • Poziom 10  
    Dziękuję za wszystki wskazówki . Głowicy nie podmieniałem po pamięka stare programy co prawda wstroiłem sie generatorem więc tylko w jedem ale nie odstrajał. próbowałem p. cz. ale nie pomogło.Sprawdze ten kondensator przy TDA 4862 .Jeszcze raz dziękuję odezwę się po kolejnych próbach.
  • Poziom 10  
    Sprawdziłem C 404 był dobry czy to może byc procesor. Jakby ktoś mógłby mi cos jeszcze podpowiedzieć to będę wdzięczny. Cześć.

• Poziom 24  
    Na 100% to dostrojenie filtra.