Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radiowe rozdzielenie internetu z kablówki

Tremolo 11 Maj 2007 23:45 3397 11
  • #1 11 Maj 2007 23:45
    Tremolo
    Poziom 43  

Potrafię się z nim połączyć, ale nie potrafię wpiąc do niego internetu z kablówki (Mysłowicka Toya). Instrukcja jest po niemiecku nie mam się jak połapać. Potrzebuję wpiąć dwa komputery. Dwie sieciówki jedna na USB druga w Dellu D-600 laptopie. Cała instrukcja jest po niemiecku, co mi wogule nie pasuje, bo w słowniku zwykłego typu nie można znaleźć ani podstawowych rzeczy z zakresu zarządzania siecią po niemiecku.

Chcę się pozbyć kabli w domu, starczy nawet, jesli będzie działało to jako niezabezpieczona sieć,

0 11
  • #2 20 Maj 2007 23:47
    Tremolo
    Poziom 43  

Odświerzam i ponawiam pytanie.

T-sinus 111 z kablówką

TV kablowa działa tak: jest sobie modem działający na kablu z TV odbiera on sygnał i zamienia go na RJ-45. Tam azaliż serwer sprawdza ile kompów jest wpiętych - jeśli 2 to nadaje im adres IP do danego MACa. Jeżeli wstawie tam switch najtańszy z allegro za 20 złotych to elegancko mi lączy ze soba komputery i jestem zadowolony. Jeśli jednak wstawie tam ten acces point i połącze się z siecią to internetu nie ma.

Resetowanie ustawień sieci czyli jakbym kupił dwa nowe kompy czy chciał wybrac inne to wystarczy że odłącze modem i włącze i on sobie znajde dwa następne.

niech ktos mi wytłumaczy jak to jest że wstawiał ten AP w miejsce switcha i nie działa? Łącze się elegancko z siecią, sygnał wychodzi poza regulator, można się dostać przez HTTP do panelu sterowania.

0
  • Pomocny post
    #3 23 Maj 2007 09:16
    r00tb4ck
    Poziom 10  

Modemy kablowe obsugiwane sa przez urzadzenia typu CMTS (CUDA, UBER), tam odbywa sie cala konfiguracja.
    Podejrzewam ze problem jest w tym, ze administrator dopisal do configa na serwerze CMTSA, MAC adresy twoich kart sieciowych a nie AP. Proponuje - sprawdz MAC AP i popros administratora, zeby ci go dopisal do serwera. POwinno dzialac ;>

0
  • #4 23 Maj 2007 23:59
    Tremolo
    Poziom 43  

Ja mam tak, że co bym nie wpiął to mi zadziała tylko musze oszukac nieco modem... Po prostu go włączyć i wyłączyć. nie wiem tylko czy z AP jest tak samo czy inaczej. Po prostu nie działa.

Radiowe rozdzielenie internetu z kablówki

Tak wygląda konfiguracja tego nie wiem co wsadzić pod te IP, tam jest pełno nie potrzebnych mi ustawień takich jak NAT, Firewall itp które mi na razie sa nie potrzebne. AP działa i moge na nim założyć sieć lokalną o całkiem dobrej przepustowości i bardzo dobrym zasięgu.

Ale jakby co zapytam w kablowej.

0
  • Pomocny post
    #5 25 Maj 2007 09:33
    rafał
    Poziom 22  

Witam spróbuj tak:
    - ustaw w AP adres sieciowy z zakresu przydzielanego w sieci
    - bramę tak samo jak masz w kompie
    - tylko istnieje możliwość że nie przydzieli ci jakby nie było 3 adresu do konfiguracji AP przez www.
    - nie wiem jak w twoim AP ale u mnie muszę mieć stały adres konfiguracji i jest on z zakresu adresów sieci

Ja mam wpięty AP do sporej sieci przewodowej na osiedlu.

Pozdrawiam.

Dodano po 16 [minuty]:

To znów ja szanowny Kolego Twój AP jak sama nazwa z menu widnieje jest modemem i ruterem WiFi ale dla linii DSL więc jako zwykły AP od kablówki się nie nadaje... trzeba by sprawdzić czy wogóle nadaje się do użytku w polsce. Bo jeśli tak to za rozsądną cenę mogę odkupić. Może on działać np: z Neo ale jak znam TP to raczej nie ewentualnie netia... dialog...

0
  • #6 25 Maj 2007 09:45
    r00tb4ck
    Poziom 10  

Sprobuj, jesli masz mozliwosc na swoim AP zamienic MAC adres AP na adres karty sieciowej.
    Pozniej zmien MAC'a karty sieciowej na jakis inny :

Windows: Network Connection/Configure/Advanced/pole Network Address/ tutaj zaznaczona jest opcja nieobecne/przypisz karcie jakas wartosc, powiedzmy: 000000000001
    LINUX:
    ifconfig eth0 hw ether 00:00:00:00:00:01

Teraz powinno dzialac bez powiadamiania Administratora

0
  • #7 30 Maj 2007 22:52
    Tremolo
    Poziom 43  

On ma opcję taką jak zwykłą siec, ma dwa wejścia: DSL i drugie kablowe zwykłe.

mam przydzielone 2 adresy IP do kart sieciowych przy komputerach.

niestety uzdrojstwo nie potrafi przydzielić innej maski podsieci niz 255.255.255.XXX u mnie w kablowej jest inna podsieć.

Z podmianą adresów IP jest problem. Bo jesli ja mu dam adres z kablówki taki jak kompa 172.17.2.183 to on przydzielane adresy automatycznie 172.17.2.100-199 których raczej kablówka nie uzna

Konfiguracja IP systemu Windows

Nazwa hosta . . . . . . . . . . . : duzy
    Sufiks podstawowej domeny DNS . . . . . . :
    Typ węzła . . . . . . . . . . . . : Nieznany
    Routing IP włączony . . . . . . . : Nie
    Serwer WINS Proxy włączony. . . . : Nie
    Lista przeszukiwania sufiksów DNS : robert
    mtvk.pl

Karta Ethernet Połączenie lokalne:

Sufiks DNS konkretnego połączenia : mtvk.pl
    Opis . . . . . . . . . . . . . . : Karta Fast Ethernet zgodna z VIA
    Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-0C-6E-E9-08-72
    DHCP włączone . . . . . . . . . . : Tak
    Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak
    Adres IP. . . . . . . . . . . . . : 172.17.2.183
    Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.224.0
    Brama domyślna. . . . . . . . . . : 172.17.0.1
    Serwer DHCP . . . . . . . . . . . : 10.5.5.3
    Serwery DNS . . . . . . . . . . . : 85.89.175.126
    217.113.224.3
    Dzierżawa uzyskana. . . . . . . . : 30 maja 2007 12:35:54
    Dzierżawa wygasa. . . . . . . . . : 1 czerwca 2007 12:35:54

Karta Ethernet Połączenie sieci bezprzewodowej:

Sufiks DNS konkretnego połączenia : robert
    Opis . . . . . . . . . . . . . . : D-Link Air DWL-122 Wireless USB Adap
    ter
    Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-13-46-95-5C-8D
    DHCP włączone . . . . . . . . . . : Tak
    Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak
    Adres IP. . . . . . . . . . . . . : 192.168.2.101
    Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.0
    Brama domyślna. . . . . . . . . . : 192.168.2.1
    Serwer DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.2.1
    Serwery DNS . . . . . . . . . . . : 192.168.2.1
    Dzierżawa uzyskana. . . . . . . . : 30 maja 2007 22:56:13
    Dzierżawa wygasa. . . . . . . . . : 6 czerwca 2007 22:56:13

0
  • Pomocny post
    #8 30 Maj 2007 23:20
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

r00tb4ck napisał:

Podejrzewam ze problem jest w tym, ze administrator dopisal do configa na serwerze CMTSA,

Jeśli już do adresy MAC są pliku konfiguracyjnym modemu.
    Obecnie jednak praktycznie nikt tego nie stosuje ...

Cytat:

MAC adresy twoich kart sieciowych a nie AP. Proponuje - sprawdz MAC AP i popros administratora, zeby ci go dopisal do serwera. POwinno dzialac ;>

Trzeba podać/ustawić adresy MAC bezprzewodowych kart sieciowych. AP działa jak switch- IP i MAC jest potrzebny tylko do jego konfiguracji.

Dodano po 3 [minuty]:

rafał napisał:

To znów ja szanowny Kolego Twój AP jak sama nazwa z menu widnieje jest modemem i ruterem WiFi ale dla linii DSL więc jako zwykły AP od kablówki się nie nadaje...

Jako sam AP może bez problemu działać na każdym łączu - trzeba tylko wyłączyć DHCP i podłączyć kabelek do jednego portów wbudowanego switch'a.

Dodano po 6 [minuty]:

Tremolo napisał:
    On ma opcję taką jak zwykłą siec, ma dwa wejścia: DSL i drugie kablowe zwykłe.

Skoro ma 2 porty WAN, w co wątpię, to wystarczy na porcie WAN ustawić DHCP i taki sam MAC jak ma jeden z komputerów podłączonych przewodowo.
    Załącz zdjęcie jego portów jeśli możesz.
    Dalej router będzie przydzielał IP komputerom ze swojego DHCP i dzielił łącze.

Jeśli nie ma portu WAN RJ45 to wystarczy wyłączyć na nim serwer DHCP i podłączyć modem kablowy pod jeden z portów wbudowanego switch.a
    Po podłączeniu się do sieci bezprzewodowej u ISP zgłoszą się adresy MAC kart bezprzewodowych (potrzebny będzie pewnie restart modemu).

Cytat:

niestety uzdrojstwo nie potrafi przydzielić innej maski podsieci niz 255.255.255.XXX u mnie w kablowej jest inna podsieć.

Jak 99% innych małych routerków.

0
  • #9 22 Lip 2007 22:45
    Tremolo
    Poziom 43  

udało mi się to zrobić - więc wyłączyłem DHCP jak ktoś radził. Potem właczyłem coś czego nikt mi nie doradził: kreator konfiguracji sieci: wybrałem typ połączenia inny: ten komputer łączy się przy pomocy koncentratora sieciowego potem automat mi ustawił wszystko. I całość ładnie sobie chodzi. I całość ruszyła. Chodzi ładnie duża moc sygnału.

0
  • #10 10 Sie 2007 18:36
    Tremolo
    Poziom 43  

Jeszcze jeden problem co zrobić, jeżeli nie mogę się zalogować przez 192.168.2.1 nawet po wyłączeniu i wyłączeniu/resecie.

Prosiłbym również o rozpiskę nazw diod, która i do czego, jakie są na panelu przednim, gdyż mam egzemplarz bez płytki wierzchniej.

0
  • Pomocny post
    #11 10 Sie 2007 18:41
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Tremolo napisał:
    Jeszcze jeden problem co zrobić, jeżeli nie mogę się zalogować przez 192.168.2.1 nawet po wyłączeniu i wyłączeniu/resecie.

Aby się tam zalogować musisz na chwilę ustawić ręcznie na komputerze IP z tej samej klasy np. 192.168.1.2.

0