Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konwenter USB to LPT (działający z programatorami)

j3di 09 Paź 2007 19:08 70102 144
  • #61 09 Paź 2007 19:08
    tehaceole

Poziom 28  

A czy ktos z Kolegów spotkał się z konwerterem Express Card => LPT? Mój lapik ma niestety tylko EC :( Bez problemu dostałem konwerter na RS'a, ale nie moge nigdzie dostać LPT :/ Jedyny jaki znalazłem http://www.cooldrives.com/1ppaspex34.html kosztuje bagatelka 100$ :(

Bez problemu mozna dostać konwertery pcmcia => LPT, ale z koleji przejściówka pcmcia => Express Card http://www.balta.pl/opis.php3?ID=27213 Kosztuje 400(!!!) zł :(

• #62 09 Paź 2007 21:20
    Dulan
    Poziom 26  

A ja mam pytanko. Widziałem w sklepach komputerowych przejściówki z COM na LPT. Mam jednego COM do dyspozycji, bo LPT na mojej płycie brak.
    Czy Willem byłby w stanie pracować przez taka przejściówę?. Osobiście wydaje mi się, że nie, ale nie zaszkodzi zapytać.

• #63 10 Paź 2007 16:27
    Jdsoul
    Poziom 23  

Przejściówka z COM na LPT ?? Jakby to miało działać :). Chodzi mi głównie o szybkość i przepustowość COM-a 115kbps.

Jeśli będzie widoczna w systemie jako LPT to możliwe, że będziesz w stanie na nią drukować, ale co z zależnościami czasowymi to nie jestem w stanie powiedzieć .

Willem o ile się orientuję załatwia oś czasową na poziomie programu i tu mogą się pojawić opóźnienia :) , ale cóż można spróbować

W sumie ciekawe pytanie, zostanie odżałować kilka zł ...

• #64 10 Paź 2007 17:56
    gary2007
    Poziom 14  

Jest jakaś przejściówka USB na LPT bądź Express card na LPT żeby współpracowała z pony progiem?

• #65 19 Paź 2007 14:35
    Jdsoul
    Poziom 23  

PonyProg wykorzystuje komponenty podajrze DELPHI ?!?
    Przynajmniej tak wygląda na pierwszy rzut oka !!!

Z tego co widać w menu obsługuje tylko na sztywno LPT 1,2,3, niestety robi to traktując port jako piny więc;

Jeśli pojawi ci się w systemi LPT1 to już nieźle. Jesli powyżej 3 to żle :(

Program sam określa który port rozpoznał i ma do dyspozycji, więc przejściwka np. Atmela USB -LPT powinna się nadać :)

Co do kart EXpress trudno mi powiedzieć .

W ponyprog zwróć uwagę na proces kalibracji osi czasowej dokonywany na bazie rozpoznania twojego sprzętu PC.

• #66 16 Lis 2007 18:13
    AMRIF
    Poziom 13  

czy ktoś z Was ma CY7C68013A-56LFXC ? Padł mi taki scalak i szukam na wymianę. Mam nadzieję że sam się zaprogramuje z 24C16 :/

• #67 22 Lis 2007 10:46
    john_t
    Poziom 29  

Witam wszystkich.
    Mam ten sam problem i widzę że jest powszechny i niebanalny.
    Przeczytałem całe to forum 3 str. i poza dyskusją nic z tego nie wynika. Może czas na konkrety?
    Czy KTOŚ uruchomił z powodzeniem programator PonyProg lub Progat na jakiejś przejściówce USB->LTP ?! Chętnie kupię taką. Również istotna jest informacja czy na przejściówce da się uruchomić płytki bazowe - zestawy uruchomieniowe serii ZL... dla mikrokontrolerów podłączane właśnie za pomocą LPT.
    Czy przejściówka z prockiem CY7C68013A-56LFXC rzeczywiście działa z wyżej opisanym sprzętem wykorzystującym LPT ? (Czy jest to pełny emulator LPT?) I jeszcze jedno dlaczego nie ma (a może jest tylko ja nie znalazłem) gotowa do kupienia przejściówka na CY7C68013A-56LFXC np. na Allegro? Przyroda nie cierpi próżni, przecież gdyby to działało to już byłoby w sprzedaży.

• #68 22 Lis 2007 23:46
    Dulan
    Poziom 26  

Ktoś coś pisał, że PCMCIA z LPT daje rade. Tylko pytanie na jakim chipie ta karta?.

• #69 23 Lis 2007 09:50
    john_t
    Poziom 29  

PCMCIA ?
    ExpressCard to standard złącza stosowanego w komputerach PC, najczęściej w notebookach.
    Złącza tego typu są następcami standardu PCMCIA, zostały one również zaproponowane przez tę samą organizację (Personal Computer Memory Card International Association). Tak więc we współczesnych notebookach coraz częściej zamiast gniazd PCMCIA stosowane są gniazda ExpressCard. Widziałem takie przejściówki zakończone LPT. Ale czy to pełne LPT a nie tylko drukarka? Mam troche urządzeń na LPT i nie sposób zrezygnować z tematu USB->LPT. Myślę że trzeba się zainteresować stacją dokującą lub replikatorem portów.

• #70 23 Lis 2007 13:26
    Dulan
    Poziom 26  

Zdecydowanie bardziej interesuje mnie temat USB-LPT, bo to wszystkim na potrzebne ze względu na uniwersalność. W sumie nie wiadomo na czym to stanęło, bo jakoś brak nowych informacji od kolegów, którzy złożyli taki konwerter. Ja osobiście potrzebuje to pod Willem`a. Niestety w komputerze mam do dyspozycji jedynie port COM i USB, a w laptopie żadnego (jedynie USB).
    Ten kontroler nie działa z Willemem http://www.shift.sklep.pl/index.php?t=w&id=14103&idk=29
    Mam jedno wolne złącze PCI-Express na płycie. Kupiłem, przetestowałem i :cry:

Kupiłem to:
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=273366839

opis: "Adapter to świetne rozwiązanie dla osób, które nie posiadają portu LPT w swoim komputerze. Urządzenie jest bardzo stabilne. Nie będziesz miał problemów z zawieszaniem się ani blokowaniem portu Dzięki dołączonym sterownikom zainstalujesz sprzęt w kilka minut. Kabel obsługuje porty USB 1.0 i 2.0. Nasz adapter zbudowany jest na najnowszym na rynku chipsecie CH340S. Tylko ten chipset obsługuje standard EPP, niezbędny do obsługi najnowszych

Obsługiwane modele:

Drukarki
    Kasy fiskalne
    Interfejsy samochodowe
    Programatory

Sprzedawca twierdzi z przekonaniem, że urządzenie działa z programatorem Willem.
    To nawet nie emuluje LPT!, tak więc uwaga na to!.

• #71 06 Gru 2007 17:59
    tplewa
    Poziom 37  

Jak cos dolaczam sie do tematu... Nie jestem do konca pewny ale chyba przyszly mi sample Cypress-a (jak bede w domu na swiete to sprawdze czy to to).

Mi zalezy na odpaleniu Xilinx Impact na notebook-u...
    Nie wiem czy ktos testowal to rozwiazanie czy dziala na 100% jednak chyba pokusze sie o zamowienie plytek...

Mozna by bylo ruszyc wkoncu ten temat. Tak samo prosba - jesli ktos testowal jakies przejsciowki PCMCIA/LPT z w/w oprogramowaniem (wdziczeny byl bym za podanie chipsetu na jakim byly oparte)...

• #72 06 Gru 2007 18:40
    Dulan
    Poziom 26  

Sprzedawca napisał do mnie:

dzieki programowi Dosprn 1.8 lub i wyższym ustwisz sobie emulacje Lpt dowolny port czy tez tą przejściówkę .
    Przejściówka najważniejsza jest po to by mieć gniazdo LPT.

Może mi ktoś powiedzieć jak ten program ma zainstalować w menadżerze urządzeń LPT?.
    Nie ma nawet aktywnej opcji przechwytywania portu.

A może jest jakiś emulator LPT dla XP?.

• #73 06 Gru 2007 18:48
    tplewa
    Poziom 37  

Dulan napisał:
    Sprzedawca napisał do mnie:

dzieki programowi Dosprn 1.8 lub i wyższym ustwisz sobie emulacje Lpt dowolny port czy tez tą przejściówkę .
    Przejściówka najważniejsza jest po to by mieć gniazdo LPT.

Może mi ktoś powiedzieć jak ten program ma zainstalować w menadżerze urządzeń LPT?.
    Nie ma nawet aktywnej opcji przechwytywania portu.

A może jest jakiś emulator LPT dla XP?.

tylko ten dosprn z tego co widze to jest bardziej do obslugi drukowania, a niestety przy wspolpracy z programatorami bardziej istotne sa zaleznosci czasowe na pinach LPT (co w przypadku drukarek nie jest tak istotne)...

DODANE:

W sumie fajna karta jest http://www.transdigital.net/info.htm

Jednak sciaganie jednej sztuki z Japoni (clo VAT itp.) to wyjdzie kosmos cenowy... (taniej wyjdzie chyba kupic programator Xilinx-a pod USB)...

W sumie juz zaczynam sie zastanawiac nad wykonaniem sobie samemu takiej karty... Mozna uzyc obudowe i zlacze od jakiejs uszkodzonej karty PCMCIA...

• #74 06 Gru 2007 22:17
    atom1477
    Poziom 43  

Ja zbudowałem sobie ten konwerter z tej strony:
    http://www-user.tu-chemnitz.de/~heha/bastelecke/Rund%20um%20den%20PC/USB2LPT/index.html.en

I nie wyprowadzałem wszystkich pinów tylko te co trzeba do programatora do BASCOMa.
    I działa mi bardzo dobrze. Nigdy się nie zawiesił jeszcze. A inne urządzenia z programowym USB często to robią.

Umieściłem go w obudowie takiej w jakiej umieszcza się IRDY (w takiej czerwonej. Z43).

Programuje tylko kilka razy wolniej od standardowego programatora na LPT, a myślałem że będzie dużo gorzej.
    Taka ATMegę8 programuje w jakieś 60s.

Acha. Urzywam go w laptopie.

• #75 07 Gru 2007 00:10
    Dulan
    Poziom 26  

atom1477, masz może możliwość sprawdzenia czy działa to z Willem`em?
    Dzięki!

• #76 07 Gru 2007 08:42
    atom1477
    Poziom 43  

No ale Willemprog to programator. Jak programator ma działać z programatorem? Mogę sprawdzić czy będzie działał z jakimś programem.
    Ewentualnie programator z konwerterem. Ale nie bardzo mam jak bo mam wyprowadzone tylko 5 pinów a pewnie nie te same które potrzebuje WillemPorg.

PS. Ten konwerter jest widziany w systemie jako port LPT. Na moje oko nie będzie żadnych problemów.

• #77 07 Gru 2007 11:43
    Dulan
    Poziom 26  

Chodziło mi o przejściówkę USB-LPT, bo jak dobrze zrozumiałem, to taką zrobiłeś.

• #78 07 Gru 2007 17:52
    tplewa
    Poziom 37  

atom1477 ktora wersje robiles ?? W sumie mam nadzieje ze procki cypress-a mam juz w domciu to na swieta cos wymajstruje :)

Ale jak dziala z STK200 to juz jest jakas szansa... Jak masz mozliwosc wdzieczny byl bym za sprawdzenie z Xilinx Impact....

• #81 25 Gru 2007 21:46
    Dulan
    Poziom 26  

DEMkO, tam jest napisane, że nie działa z kluczami sprzętowymi, czyli prawie z niczym, to działać nie będzie.
    Też jestem ciekaw czy jest już coś nowego.

• #83 27 Gru 2007 13:54
    Dulan
    Poziom 26  

Kupiłem u nich kontroler LPT na PCI-E i niestety nie działał z programatorami. Myślę, że to podobny badziew jak te z Allegro.
    Przestrzegam też przed zakupem u tego oszusta:
    http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=4954629

Kłamie, że niby jego towary z programatorami działają. One nawet z drukarkami nie działają!.
    Ja kupowałem u niego i zapytałem czy na 100% to działa z programatorami. Odpowiedział, że tak, a w razie czego jakby nie działało, można wrócić - tak tylko komu jak nie odpowiada na "mejle" krętacz.

• #84 27 Gru 2007 14:17
    john_t
    Poziom 29  

Witam
    Przestrzegam przed tanimi przejściówkami USB<->LPT bo to wielka ściema.
    Kupiłem na Allegro coś takiego z takim opisem:

Replikator portów USB 2.0 na RS232/LPT/PS2/USBx2
    Uwaga: zaprogramujesz każdy tuner sat., działa z urządzeniami diagnostyki samochodowej oraz wiele innych!!!

jedyna na ALLEGRO wersja stacji dokującej dzięki której uzyskasz porty LPT oraz RS232 widziane przez system jako standardowe porty
    Można obejrzeć tu: http://www.allegro.pl/item284251150_replikator_portow_usb_lpt_com_ps2_wys24h.html
    Fajna rzecz, działa drukarka, port com itp...
    Niestety przez to LPT nie działa Progat (to pewnie i Willem) oraz STK200. Tak więc jest to dalej tylko drukarkowe LPT a nie pełna emulacja.

• #85 27 Gru 2007 14:24
    Dulan
    Poziom 26  

Dzięki za info, bo właśnie wczoraj pytałem tego sprzedającego czy LPT działa z programatorami. Niestety nie odpowiedzał. Liczy pewnie, że kupię, żeby się przekonać ;)

• #86 27 Gru 2007 14:43
    krzychS
    Poziom 29  

Czy można gdzieś kupić spełniające wymagania konwertery(LPT+COM) ?

• #88 31 Sty 2008 20:46
    gandap
    Poziom 10  

Ja zakupiłem właśnie w tej firmie co kolega powyżej podał PCMCIA -> LPT- port drukarki i działa pod Bascomem

• #90 22 Lut 2008 12:40
    emper
    Poziom 11  

No to widze, że porażka. Ja też się naciołem na "konwerter LPT->USB". Na szczęście tylko na kilkanaście złotych. Oczywiście dostaje port drukarki USB !

Ale jednego tu nie rozmiem. Dlaczego wyscy tutaj dywagują o rozwiązaniu sprzętowym? Przecież niezbędna jest konwersja softwerowa. jeżeli windows daje radę coś wydrukować to znaczy, że używa wszystkich pinów danych LPT!!! Trzeba go tylko zmusić, żeby te piny udostępnił.

Osobiście potrzebuje czegoś co zadziała z LabView. Adress portu może być dowolny.