Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Head gitarowy 4W

kolu$ 13 Maj 2007 15:03 2969 5
  • Witam. Przedstawiam mój head gitarowy wykonany dla kumpla.
    Przedwzmacniacz składa się z dwóch kanałów przełączanych footswitchem, czysty to lekko zmodyfikowany fender, przester to zmodyfikowany jcm800 ze zwiększonym gainem. Końcówka mocy na tetrodzie strumieniowej 6p1p. Transformator głośnikowy to tg2,5-1-666, sieciowy został nawinięty na zamówienie przez kolegę KaKa. Wszystkie pojemności w zasilaczu to 47µF, takie akurat miałem. Każde kolejne 2 stopnie zasilacza mają swój osobny filtr rc, pierwsze dwa stopnie przesteru nawet podwójny. Jest to może przesada, ale podejrzewałem zasilacz o przyczynę wzbudzeń a potem nie chciało mi się już tego zmieniać.

Link

Head gitarowy 4W
    Head gitarowy 4W
    Head gitarowy 4W

Fajne!
  • #2 13 Maj 2007 19:56
    painlust
    Specjalista - wzmacniacze gitarowe

fajny tylko co ten wzmacniacz ma wspólnego z akustyką? Na upartego w tym dziale można zamieścić kombo bo ma głośnik, ale head jest przesadą.

• #3 13 Maj 2007 22:05
    yellow_
    Poziom 11  

zmiana kanalu odbywa sie typowo mechaniczne? tzn. przelacznik

• #4 13 Maj 2007 22:11
    kolu$
    Poziom 17  

Tak, za pomocą przekaźnika sterowanego przyciskiem nożnym. Chwilowo, z powodu braku tego przycisku, jego rolę pełni widoczny na zdjęciu jack z dolutowanym przełącznikiem.

• #5 16 Maj 2007 10:48
    jethrotull
    Specjalista - konstrukcje gitarowe

painlust napisał:
    fajny tylko co ten wzmacniacz ma wspólnego z akustyką?

Yym...wzmacnia dźwięk?

• #6 16 Maj 2007 16:27
    painlust
    Specjalista - wzmacniacze gitarowe

jethrotull napisał:
    painlust napisał:
    fajny tylko co ten wzmacniacz ma wspólnego z akustyką?

Yym...wzmacnia dźwięk?

mnie tam akustyka kojarzy się z propagacją dźwięku (głosniki, kolumny, subwoofery, paczki estradowe/gitarowe, monitory aktywne i pasywne) a nie z wzmacnianiem (wzmacniacze; przedwzmacniacze, końcówki), ale pewnie mam strasznie ciasny umysł, albo nie rozumiem słowa akustyka. generalnie idąc tokiem rozumowania niektórych pod akustykę można podciągnąć system zdalnego sterowania wzmacniaczem...

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson