Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Transformator toroidalny-brak danych

13 Maj 2007 15:47 1460 3
  • Poziom 12  
    Witam. Mam pewien problem. Spalił mi się transtormator toroidalny zasilający skrzynke z układami elektronicznymi w mniej więcej takim panelu do prysznica http://www.allegro.pl/show_item.php?item=190725738. Na trafie jest nalepka z jakimiś chinskimi symbolami i napisem CQC02001001914 Czy mógłby mi ktoś podać parametry tego transtormatora, wiem że, input 230V - uszkodzone uzwojenie; output - nieznane.
    Prosze o jakiekolwiek informacje na ten temat. Na zdjęciu transformator o którego parametry pytam. Pozdrawiam

Transformator toroidalny-brak danych
  • Poziom 10  
    Fajny prysznic :) choć jak widać chińczycy sie nie popisali skoro sie zjarał.
    Zobacz co zasilał ten transformator. W opisie jest podane ,że ten super-bajer prysznic ma radio i komputer, więc prawdopodobnie jest zasilany 5 voltami.
    Z drugiej strony mi nigdy nie udało sie spalić transformatora , musiał być albo zalany albo maksymalnie przeciążony, może ten generator pary coś namieszal jakieś zwarcie lub przepięcie ?

• VIP Zasłużony dla elektroda
    W ostateczności/ rozwijać/ liczyć/ przeliczyć na pierwotnym w stosunku do wtórnego/ + straty w rdzeniu i miedzi/ i wiadomo ;)
  • Poziom 26  
    Sprawdź najpierw czy czasami pod folią nie ma bezpiecznika, który wygląda jak kondensatorek.