Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVD Manta prince 2 - brak działania

hewen 26 Maj 2007 19:52 7818 48
    hewen
    Poziom 14  
    Przyjrzyj się jeszcze raz-po kolei - Driver ,pamięć 8 nóżkowa Atmela w wersji SMD 24C02 i dalej SDRM -MK4S641632H.Pozdrawiam.
  • TermoPasty.pl
    michas
    Poziom 23  
    heven - czy rozwiązałes juz problem?
    Sprawdź jeszcze czy nie zlały sie nóżki flasha. Dziś próbowałem lutowac za pomocą pasty i powiem Ci ze jest duza tendencja do zwierania nóżek. Osobiscie wole lutowac nanosząc cyne na pola lutownicze, potem "sadzam" flasha, nanosze na nóżki flexa i dmucham hotem. Czasem tylko nie przylepi sie jakas nózka - ale to sporadycznie - dociskam ją wtedy lutownicą i gra.
    Pozdrawiam Michał.
    SONIK1
    Poziom 24  
    To dvd nie może działać bo kolega hewen programował pamięć podręczną która jest potrzebna do zapamiętanie ustawienia menu przez użytkownika
    hewen napisał:
    No właśnie Zrobiłem też odczyt z pamięci 24c02i różni się od tego który zciągnąłem z elektrody.Ale wydaje mi się ,że tak może być bo to przecież zapisane indywidualne nastawy.
    I zastanawia mnie jak zmieścił wielkość flesza około 1 mega ba taka jest wielkość flesza do tego typu dvd do pamięci podręcznej 24c02 około 2k.Twoje dvd i te modele ma pamięć 29lv800bb wylutuj i zaprogramuj i napisz o efektach na pewno pomożemy uruchomić
    michas
    Poziom 23  
    :arrow: sonik1 ... nie podejrzewałem Cię o takie niezrozumienie tematu. Kolega heven zaprogramował EEproma 24C02 dlatego ,że nadal był problem z uruchomieniem po zaprogramowaniu flasha 29lv800.
    Osobiscie odkreciłem swojego 015 Prince2 i owszem na PG znajduje sie eeprom 24C02. Nie wiem dlaczego obstajesz za tym, że go nie ma w Prince2.
    Nie wiem także skąd ci sie wziął pomysł wgrania zawartosci flasha do eepromu, przeciez nikt nigdy w temacie o tym nie wspomniał.
    Osobiscie uwazam, że dvd moze zadziałać pod warunkiem, że nie jest uszkodzony procesor główny.
    Pozdrawiam Michał.
    SONIK1
    Poziom 24  
    Kolega hewen nigdzie nie pisze że programował 29lv800. W cytacie podałem co pisze, że ściągnął z elektrody flesz do 24c02 i zaprogramował.
    Nie ma nigdzie, tym bardziej na elektrodzie, flesza do 24c02 bo jak pisałem jest to pamięć podręczna do zapisanie ustawień wpisanych przez użytkownika. Zrozumiałem dobrze i podtrzymuję moją wypowiedz, że w żadnym dvd manty nie ma pamięci 24c02 do zapisania "bank.30rom"
    hewen
    Poziom 14  
    Sonic 1 - faktycznie nieporozumienie. Nigdy do głowy by mi nie przyszło programować kości 24c02 wsadem z flesha. Po prostu odczytałem jego zawartość i porównałem z wsadem pamięci z elektrody. Mój Willem na pewno by tego nie zrobił ,bo się po prostu nie da. Teraz w pamięci jest to co na początku i to co powinno być. Programowałem flash 29lv800 plikiem 1.7 ze strony Manty.
  • TermoPasty.pl
    SONIK1
    Poziom 24  
    Moja rada - flesz 1,7 prawdopodobnie uszkadza laser, dokładnie nie sprawdzone ale lepiej dmuchać na zimne; sc. nie uznawał gwarancji jak stwierdzili ten flesz. Lepiej daj 1,6, napisz w jakiej obecnie masz dvd opisz dokładnie postaramy się coś doradzić.
    michas
    Poziom 23  
    Sonik1
    Dzieki za informacje o firmware 1,7 być może coś w tym jest.
    Wgrałem do swojego Princa firmware 1,6 i zaczęło ciąć strasznie divixy nagrane na DVD-RW . Okazało sie, że przy sofcie 1,6 trzeba było podregulowac laser. Gdy to juz zrobiłem okazało sie, ze odtwarzacz na sofcie 1,6 razi sobie lepiej z płytami dvd (ale byc moze tylko u mnie).
    Lecz napewno stwierdzam, ze w 1,7 są zupełnie inne procedury odczytu płyty niz w 1,6. U mnie dało sie to zauważyc od razu po wgraniu.
    Odnosnie uszkodzenia u kolegi heven - na firmware 1,7 prince2 też na 100% żyje wiec mysle, ze jest u ciebie problem sprzetowy nie softu. Jeszcze jedno, przeklejenie flasha i w granie softu 1,6 nie powinno zaszkodzić - a nawet moze pomóc bo moze tym razem lepiej uda sie go przylutować.
    Czy jestes na 100% pewny ze to jest elektronika od prince2 a nie od prince2 silk ? Może ktoś zdarł żółtą naklejkę !
    Jesli mogę poprosic kolegów o sugestie w moim przypadku. Mam problem taki, ze na divxach na płytkach dvd pojawiają sie "kwadracikowe" smugi za ruszającymi sie postaciami lub pojedyńcze białe kwadraciki - nie moge sobie z tym poradzić. Myslałem początkowo, ze to procesor sie przegrzewa ale dałem na niego radiator i dalej jest to samo :(
    Pomogła troche zmiana oprogramowania z 1,7 na 1,6 ale dalej albo są takie smugi albo ucina pare sekund filmu i film idzie dalej.
    Pozdrawiam Michał.
    SONIK1
    Poziom 24  
    Witam
    co do prince 2 to nie było modelu silk były przy 7 i 10.
    Co do tych kwadracików to podmieniłbym silniczki a w pierwszej kolejności silniczek płyty następnie sprawdz tasiemkę często robi podobny problem
    michas
    Poziom 23  
    Silniczek własnie był zatarty gdy go kupiłem wyciągnąłem silniczek ze starego napędu CD rom włożyłem go jako napęd suportu szuflady a ten od szuflady dałem jako spindle motor.Napusciłem do wszystkich 3 silników kontakt 40 , dvd ruszyło początkowo miałem problem z odczytem płyt dvd nawet oryginalnych lecz drgnąłem podkówką od lasera DVD i odtwarzacz zaczął czytac ,nawet ładnie, teraz znów zauważylem problem z czytaniem nosników dvd-rw dvd+rw (bo zacząłem ich używać) a dvd oryginalne i dvd r czyta- mysle, ze dlatego bo duzo tam danych o korekcji błędów.
    Przepraszam kolegę :arrow: heven ze tak mu sie wciąłem w temat ale problem dotyczy tego samego urządzenia.

Co do prince2 015 faktycznie nie było silka - w takim razie czekamy na wiesci od heven'a

Pozdrawiam Michał.
    SONIK1
    Poziom 24  
    Piszesz że stosujesz wd40 to jest na kilka godzin a następnie wd wręcz uszkadza silniczek stosuj lepiej cleanser ipa
    michas
    Poziom 23  
    Witam po przerwie.
    Książe mi niestety zmarł :(
    Wyjechałem na 2 dni, po przyjeździe przestał czytac płyty - czasami cos przeczyta z CD audio ale rwie strasznie. Chyba dlatego, że zostawiłem sprzęt rozkrecony na stole. Moze laser sie przykurzył - czysciłem soczewkę ale bez skutku.
    Moze macie jakis pomysł co mogło sie stać.
    Pozdrawiam Michał.

Ps. Był przeze mnie "zewnętrznie" flashowany, jest mozliwe ze jakis lut popuscił we flashu?
    SONIK1
    Poziom 24  
    Witam
    fleszowi nic się nie stało napisz czy napięcia prawidłowe czy coś się dzieje czy silniczek rusza itp.
    michas
    Poziom 23  
    Silniczek rusza głowica laserowa szaleje na płytach CD "jeździ" na zewnątrz do srodka potem udaje mu sie złapać pare sekund utworu i znowu zaczyna głowica "jeździć". Na płytach dvd jest tak ze głowica stabilnie przesuwa sie przez pewien odcinek zwasze taki sam silniczek kreci sie po pewnym czasie wyswietla sie "no disc" a laserek w dalszym ciągu szuka płyty...nastawy lasera fabryczne CD podkówki od CD w ogóle nie ruszałem na podkówce od dvd precyzyjnie zaznaczyłem punkt fabryczny i do niego wróciłem. Tasiemka od lasera do PG sprawdzona.
    Chyba juz nastal kres tego lasera :(
    Pozdrawiam Michał.
    Ps napiecia na tranzystorze ss8550 C=3,41V ; B=2,66V ; E=1,99V
    napiecie - 12V zaniżone do watrosci -9,23V
    SONIK1
    Poziom 24  
    Rozumiem że nie czyta ani cd i dvd i jeszcze czy drajwer się grzeje? ale wg.mnie to wskazuje na laser ale mogę się mylić,napięcia na ss prawidłowe
    michas
    Poziom 23  
    Przypuszczam ze laser, driver sie nie grzeje zbytnio. Jeszcze jedno co zauwazyłem głowica laserowa podczas startu na płytach CD zabardzo dojezdza do srodka płyty, az słychac jest chrobotanie zębatek.
    Strasznie mnie to dziwi bo przed wyjazdem dvd czytało - musiał sie chyba laser zakurzyc bo obudowa była otwarta :( - to jedyne co przychodzi mi do głowy.
    Pozdrawiam Michał.
    Ps nie czyta ani CD ani DVD na CD zdarza sie ze odczyta 5 sek utworu na płytach CD audio.
    update 23.13
    Po konsultacjach z kolegą Sonik1 za które dziękuję - stwierdziłem zmatowienie soczewki lasera soczewka jest tam niestety plastikowa poprzedni własciciel pewnie naruszył jej powierzchnie czyszcząc jakimis niedozwolonymi srodkami
    a.dam
    Poziom 11  
    SONIK1 napisał:
    Witam
    czemu się tak upierasz w żadnym modelu manty nie ma tak małej pamięci jak jest 24C02 ta kostka ma tylko 8 nóżek, po prawej stronie procesora jest pamięć 29LV800BB którą się programuje,niżej procesora jest SDRM-MK4S641632H ale też występują też o innych oznaczeniach piszesz z nalepką pod procesorem,kość z radiatorem jest to drajwer np.cd5668,nad procesorem wn8766,a jeszcze nad tym układem są wzmacniacze,po lewej przy tasiemce jest ES6603S

Pamieć 24C02N jest np. w Prince 10 - symbol 'U3'
    Pozdrawiam, Adam
    SONIK1
    Poziom 24  
    Oj nie czyta się dokładnie wszystkich postów
    Calineczka*
    Poziom 31  
    Panowie, pozwole sobie podpiac sie pod temat.
    Mam wlasnie Mante DVD-015 w ktorej obraz wyglada tak, jak by nie bylo synchronizacji, strasznie "skacze, lata", widac na ekranie ze jakies logo jest, ale niestabilne bardzo - cos podpowiecie?
    Napiecia na wyjsciu prawidlowe, moze poza -12V, jest okolo -10,5V, ale chyba akurat -12(minus)V nie odgrywa tu az tak waznej roli.
    Czy jest gdzies dostepny schemat dokladnie tego modelu, czy opierac sie na blizniaczych, ktore leza na elektrodzie?

Ps. Nieaktualne - pomoglo naciskanie DISPLAY na pilocie w momencie gdy tacka jest wyciagnieta ;-)