Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie gasnący piecyk gazowy Junkers (terma)

13 Maj 2007 18:10 12733 18
  • Poziom 14  
    Witam.
    Posiadam kilku letni junkers.
    Od dłuższego czasu kapie woda z membrany.
    A ostatnio po zakręceniu wody, junkers w ogóle nie gaśnie.
    Jeszcze kilka dni temu, gasł po jakiś 20 sekundach po zakręceniu wody. A teraz wcale.
    Szczerze mówiąc nie znam się na tym, dlatego proszę o możliwe diagnozy, czyli co nie tak, co może być zepsute i co jest do wymiany.

Z góry dziękuję i pozdrawiam
  • Poziom 33  
    matmic napisał:
    Witam.
    Posiadam kilku letni junkers.
    Od dłuższego czasu kapie woda z membrany.

Czy to aby na pewno junkers?
    Poza tym czy tak ciężko wydedukować, że należy rozebrać zespół wodny i wymienić uszkodzone elementy np. oring iglicy?
    Aaa nie znasz się na tym, to po co się za to zabierasz?
    Wezwij jakiegoś fachowca bo wylecisz w powietrze razem z rodziną.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 30  
    Witam, w moim junkersie wyglądało podobnie, wymieniłem membranę, oczyściłem i nasmarowałem "iglicę" czy jak tam zwą ową oś, za pomocą której membrana otwiera przepływ gazu...
  • Poziom 14  
    DonRomano napisał:

Czy to aby na pewno junkers?
    Poza tym czy tak ciężko wydedukować, że należy rozebrać zespół wodny i wymienić uszkodzone elementy np. oring iglicy?
    Aaa nie znasz się na tym, to po co się za to zabierasz?
    Wezwij jakiegoś fachowca bo wylecisz w powietrze razem z rodziną.
    Pozdrawiam.

Tak, to na pewno junkers.
    Ciężko wydedukować, bo nie jestem w odróżnieniu od Ciebie "Specjalistą - systemy grzewcze", dlatego zwracam się z pytaniem do tak uprzejmych specjalistów jak Ty.
    Zabieram się do tego, ponieważ problem może być błahy.
    Fachowca wezwę w ostateczności, bo wiadome, że biorą dużo, tak więc czasami bardziej opłaca się kupić nowy junkers.
  • Poziom 33  
    Więc wyłącz gaz, wyciąg baterie o ile takie są bo nie wiemy jaki to junkers i do dzieła.
    Najprawdopodobniej to właśnie oring.
    Po wymianie nasmaruj iglicę i oring smarem ale nie ropopochodnym ponieważ oring znowu się uszkodzi i zablokuje iglicę.
    Przed ponownym uruchomieniem zanim odkręcisz gaz włącz kilkakrotnie wodę w kranie i skontroluj ruch iglicy.
  • Poziom 14  
    Tak, jest to junkers z baterią.
    A co to jest oging czy oring? Gdzie on jest?
  • Poziom 15  
    Parę lat temu miałem taką sytuację. Po zakręceniu wody grzał dalej aż wybuchł!!! tzn rurę wyrwało ze ściany a nagrzewnica wyprostowała się....Szczęście że nikogo nie było w kuchni zostałby oparzony parą. Naprawde to nie są żarty za wiele nie kombinuj...wymień na nowszy model.
  • Poziom 33  
    Junkersy nie rosną na drzewach i nie wymienia się ich ot tak dla kaprysu.
    No chyba, że się ma bogatego tatusia.

Wracając do tematu to oring (poprawnie o-ring)jest to uszczelka w tym przypadku iglicy otwierającej gaz,

Widzę jednak, że nie masz kompletnie żadnego pojęcia nawet technicznego, więc może sobie odpuśc?

Na rysunku przykładowy zespół wodny.
    Ten trzpień na górze to właśnie iglica a uszczelnia ją o-ring umieszczony w mosiężnej obudowie.

• Poziom 14  
    Byłem w kilku sklepach u siebie w mieście - nigdzie nie mają uszczelki o-ring. Mówią, że nie opłaca się im ją sprowadzać.
    Gdzie mogę kupić ową uszczelkę?
    Czy znacie jakieś sklepy, czy sklepy online?
  • Poziom 33  
    systemgaz, poszukaj w google jest taka firma.
  • Poziom 14  
    Już właśnie patrzałem, tylko, że u nic trzeba kupić opakowanie z 10 uszczelkami, a ja potrzebuje tylko jedną.
  • Poziom 22  
    Stary temat ale go odświeżę bo dzięki niemu znalazłem rozwiązanie a przy okazji zamieszczę foto jak wyglądają te części do junkers WR 275 i jak gdzie to się wymienia.

Komplet części nazywa się 8 703 204 048 0 PG 19 i zapłaciłem za niego 40zł w serwisie. Jest to iglica zespołu wodnego + oring (uszczelka o-ring) + to czym się dokręca:

fotka części zapasowej (po lewej) i wymontowanego zespołu wodnego(po prawej):

Ten piecyk ma 11 LAT!, membrana w stanie idealnym bez śladów zużycia.
    Wymontowanie zespołu wodnego jest bardzo proste, 2 śruby mocujące + odkręcić 4 wężyki wody. Rozebranie też pójdzie szybko: 3 śruby mocujące pokrywę membrany.
  • Poziom 23  
    [quote="=Grzegorz="]Stary temat ale go odświeżę bo dzięki niemu znalazłem rozwiązanie a przy okazji zamieszczę foto jak wyglądają te części do junkers WR 275 i jak gdzie to się wymienia.

Komplet części nazywa się 8 703 204 048 0 PG 19 i zapłaciłem za niego 40zł w serwisie.

Zapomniał Pan tylko dopisac, że serwis sprzedaje części zamienne wraz z usługa, bo w przeciwnym przypadku juz nie będą serwisem za rok w corocznej weryfikacji producentów. Numer katalogowy mógł Pan poznac tylko z opakowania, które zobaczył Pan na własne oczy, bo z nikad nie mogł Pan znać tej informacji, jesli nie był Pan gazownikiem z autoryzacją producenta. Logiczne, ze firmy handlowe nie będą sprzedawały części zamiennych do urządzeń gazowych w cenie serwisu :) ani 1 oringu :) bo nawet tego nie mogą zgodnie z obowiazującym prawem dot. UE, konkurencji i prawa producenta do ograniczania dostepności części zamiennych. Pana przechwałki sa poprostu głupie i nie na miejscu.
  • Poziom 13  
    WItam...

moze odswieze troche temat bo mam problem podobny zeby nie powiedziec identyczny, jak koledzy matmic oraz =Grzegorz= obiawy sa podobne z tym ze u mnie woda nie cieknie z nikad, i tylko dluuugo pali sie gaz po zakreceniu wody !!
    nadmienie iz iglica chodzi idealnie, czyli rowno i lekko, nic nie obciera, nic nie jest zasniedziale czy tez zatarte, ale piecyk wygasza sie bardzo powoli, cos okolo 4 sekund a przeciez powinno nastapic natychmiastowe odciecie gazu.. mimo to wszystko przeczyscilem przesmarowalem i nadal jest to samo !! ktos moze ma jakies pomysly ??

dodam moze jeszcze ze mam blok wodny identyczny jak ten kolegi: =Grzegorz=

i nie ma on sprezyny wspomagajacej zamykanie gazu czyli ma tylko sprezyne pod mebrana !!

na filmiku po slowach "zakrecam wode" zostala ona zakrecona a pali sie jeszcze jakies 4 sekundy

pozdrawiam Jan Fus
  • Poziom 20  
    Kolego matmic poproś lepiej serwis a będziesz spokojniejszy z gazem nie ma żartów, żeby naprawić takie urządzenie trzeba mieć trochę wiedzy a ty pytasz co to jest oring.A tak na marginesie to była kiedyś dyskusja na temat producentów tych urządzeń oraz dostępu do części ,jeden z kolegów krytykował Termet a właśnie ten oring w Termecie można kupić i to jedną sztukę za parę groszy , niby taka pierdoła a musi być.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Kolego siner powolne wygaszanie gazowego podgrzewacza wody użytkowej może być spowodowane dwoma czynnikami. Po pierwsze, zbyt mocno jest przytłumiony przepływ wody przez zwężkę Venturiego. Zężka Venturiego, to taki kanalik, który wytwarza podciśnienie nad przeponą i nadciśnienie pod nią. Wówczas zespół wodny powoli podnosi iglicę i powoli ją opuszcza. Należy wówczas przeczyścić zwężkę lub wyregulować przepływ wody śrubą regulacyjną. Po drugie, ktoś na instalacji wodnej, w swojej radosnej twórczości porobił kondensatory poprzez wstawienie na ciepłej wodzie rur o zbyt dużej średnicy i po zakręceniu zaworu woda jeszcze przepływa przez podgrzewacz by wyrównać ciśnienie w rurach.:)
  • Poziom 13  
    Moritouri: no kiedys bylo OK, czyli gasl duzo szybciej niz teraz.. ale kiedys doszlo do tego ze nie zgasl i zabezpieczenia wylaczyly piecyk i od tamtej pory wlasnie jest ten problem z dlugim wygaszaniem.

napisales:
    Należy wówczas przeczyścić zwężkę lub wyregulować przepływ wody śrubą regulacyjną.

ad1: ktora to jest ta sruba ?? czy ja widac na fotce ?? -> http://img503.imageshack.us/img503/5220/ss851160fk1.jpg

ad2: czyli aby wyczyscic zwezke venturiego musze rozbebeszyc caly blok wodny na czesci pierwsze.. do zrobienia.. :)

a co sie tyczy kondensatorow to raczej nie sadze gdyz od piecyka do kranu czyli zaworu jest tej rury moze metr... moze nawet mniej, a jest to rura 1/2" jedyny mankament to jest to iz piecyk do rur jest podlaczony wezem o dlugosci 20 cm takim jak na zdjeciu ponizej:

z gory dzieki za podpowiedzi

pozdrawiam Janek
  • Poziom 11  
    Witam,
    odgrzeję trochę temat.
    Mam ogrzewacz marki junkers typ WR 275-1 KP. Podobnie jak u kolegów wcześniej przecieka zespół wodny, z tym że nie jak to pisali poprzednicy przez iglicę, a przez "trzpień pokrętła temperatury" zgodnie z rysunkiem zamieszczonym przez @DonRomano.

Moje pytanie brzmi, czy w tym urządzeniu istnieją jakieś wymienne elementy (oringi) na tą przypadłość i gdzie można je kupić.

Pozdrawiam
    lewin65

• Moderator na urlopie...
    Niestety, ale występuje tylko cały element jako część zamienna.
    Tylko serwis:
    Infolinia:
    0 801 600 801
    Junkers Serwis:
    0 801 300 810