Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Programy audio, do rejestrowania, obróbki i odtwarzania dĽwięku.

mmgryc 18 Jan 2005 22:01 87470 136
    Gr3YfoX
    Level 11  
    Sluchajcie :) zjade tycio z tematu :) ... Mam problem :P Jutro mam prowadzic dyskoteke szkolna ... bawie sie od kilku miesiecy programem Traktor Dj studio 2 ... jakos mi wychodzi :) Tylko chodzi o to ze chcial bym tez miec mozliwosc mowienia przez mikrofon zeby podgzac publike :) Czy ktos mi moze polecic program ktory by sprostal moim oczekiwaniom ? Wystarczy zeby mial funkcje echo i jej regulacje Pitch :)
    User removed account
    User removed account  
    brachu_sq8diett
    Level 16  
    witam
    je¶li masz program Steiberg Wavelab to puszczasz film np w bestplayerze i w Steinbergu dajesz aby dzwięk się nagrywał.
    Osobno głosu nie da się dokładnie oddzielić, ale mozesz poszukać jaki¶ filtrów, które przycisz± niektóre dĽwięki ale to pogorszy jako¶ć głosu
    slovik3
    Level 11  
    Ja polecam wszystkim sound forge. Cool edit pro. Sonara. Reasona i zestaw wtyczek waves maj±c te programy zrobisz wszytko przykład to dj kc www.djkc.com.pl posłuchajcie przykładów z tej strony to samo mówi za siebie
    KDteam
    Level 2  
    No to ja mam wła¶nie pytanie w sprawie cubase.
    No więc jest taki problem: po zainstalowaniu cubase i próbie uruchomienia wyskakuje bł±d:

Quote:
    Nie znaleziono punktu wej¶cia procedury SMapLS_IP_EBP_12 w bibliotece KERNEL32.dll.

Prosze was, pomóżcie
    User removed account
    User removed account  
    bocian90
    Level 27  
    Witam!Mam taki programik FL Studio,i niewiem za bardzo jak sie nim obsługiwać,czy był by kto¶ tak pomocny i wytłumaczył by mi po polsku o co w nim chodzi? POZDRAWIAM!
    mirekmiras
    Level 1  
    Witam. Czy istnieje jaki¶ program do poprawy jako¶ci dĽwięku w plikach MP3? Z góry dziekuję za odpowiedĽ.
    bartekgrucha
    Level 2  
    POLECAM GOLD WAWE fantastyczny program mozna w nim zrobic wiele ciekawych zeczy dla pocz±tkuj±cych moze sprawiac troche trudnosci ale po chcwili zabawy(pracy) staje sie fajny :] ma wiele opcji :]
    mpabisiak
    Level 1  
    Ma kto¶ może ENCORE. program do pisania nut na windows XP?? inaczej wyskakuje mi bł±d Nie znaleziono punktu wej¶cia procedury SMapLS_IP_EBP_12 w bibliotece KERNEL32.dll. z góry dzienx za pomoc
    szczuply_88
    Level 1  
    Ludzie ja od dawna pracuje w Cubase SX i wg mnie nie ma nic lepszego do obróbki Audio.Oczywi¶cie WL jest dobry ale tylko WL 5. Jest jeszcze jeden z programów który lubie to Nuendo. Tez jest niczego sobie. Popracujcie na tych programach i sami oceńcie :D

Dodano po 1 [minuty]:

Potrzebna mi wersja Pro Tools'a 5.1:D Jkby kto¶ był tak życzliwy to proszę o kontakt 6817012 gg:D:D
    survive99
    Level 11  
    ja polecam: REASON, ACID, SOUND FORGE
    Roggi
    Level 2  
    Czy ktos moze mnie poratowac?

Mam taki oto problem.Bawie sie troche dzwiekiem i probuje wyeliminowac roznego rodzaju trzaski na koncu i poczatku mp3-ek,ktore plynnie przechodza jedna w druga (sa takie utworu,plyty).Na wszelkie mozliwe sposoby katowalem Cool Editt ,ale efekt po odszumianiach ,oszczyszczniach dalej nie jest taki super.Dziala to tylko w przypadku niektorych plyt,mp3 - czyzby mial na to wplyw sposob uprzedniej konwersji?Jeazeli tak to jakim programem i w jaki sposob to robic by pozniej wszystko bylo git.Plynne wyciszenie w tym przypadku nie wchodzi w gre.
    Enterek
    Level 17  
    Witaj!

Cool Edit (obecnie Adobe Audition) jest wprost stworzony do wycinania wszelkiego rodzaju niechcianych rzeczy. Jednak nie jest to wcale proste zadanie i czasem trzeba się na prawdę sporo namęczyć aby uzyskać idealne rezultaty. Bardzo ważne jest idealne dobranie materiału Ľródłowego, czyli próbki samego szumu, trzasków, czy innego rodzaju dĽwięku zakłócaj±cego. Niestety wersje znane pod nazw± Cool Edit nie posiadaj± kilku istotnych funkcji, które pomagaj± selektywnie znaleĽć odpowiadaj±cy nam dĽwięk. Dlatego polecam zdobycie Adobe Audition w wersji co najmniej 1.5 i wykorzystanie funkcji edycji za pmoc± widma częstotliwo¶ci ... to skomplikowana technika ale bardzo, bardzo przydatna. Prywatnie mogę przesłać opis jak z tego korzystać .. niestety w języku angielskim, ale tłumaczenie nie powinno chyba być zbyt trudne :)

Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    El Diablo
    Level 20  
    witam mnie bardzo podoba sie cool edit 2000, ale mam tez inne pytanie bo robilem to pierwszy raz jak zgralem muzyke z cd easy cd extractor to tam jest cos zwiazane z baza utworow ze zamiast zmudnego wypelniania setek tagow ona sama to robi , no super to jest ale co jak mam duzo ripowanej muzyki ale nie na moim kompie i z czasem zapomnialem co to, czy jest jakis taki program jak ten co mi pokaze co to za artysci ?
    dee jay G
    Level 26  
    Ja jadę po staremu i jestem zadowolony ;)

Edytor - "SOUND FORGE"
    Sekwencer - "FRUITY LOOPS"
    Mikser - "ACID"

Pozdrawiam.

PS: Tak na marginesie. Rozwala mnie kiedy kto¶ mówi, że nie używa jakiego¶ programu (np. "FL"), bo ma "nie to" brzmienie... Zapomina chyba, że brzmienie zależy od zastosowanych przez niego sampli, przeważnie okazuje się, że go¶ć składa beaty na standardowych samplach, które s± w bibliotece programu... nie dziwota, że póĽniej wszystkie jego songi brzmi± tak samo :P

PS2: Je¶li chodzi o VST'ki (mam jaki¶ uraz do DX'ów... nie wiem, może dla tego, że SONY mi się "wiesza") to uważam, że jest tyle dobrych wtyczek w wersji FREE, że można złożyć sobie całe legalne domowe studio za darmo :)
    Ramon
    Level 11  
    Panowie, a jaki programik darmowy do ¶ci±gnięcia, dla kogo¶ bez do¶wiadczenia w obróbce cyfrowej dĽwięku i kiepskiego informatyka (w zasadzie tylko obsługa urz±dzeń biurowych :) ) Oczywi¶cie małe amatorskie miksery miewałem w rękach. Ale żeby obsługa probramu mnie nie zabiła. Parę ¶cieżek, korekcja widma częstotliwo¶ciowego (barwa tonu :) ) itp.
    dee jay G
    Level 26  
    MULTITRACK STUDIO LITE
    Jest FREE, oferuje w tej wersji tylko trzy ¶cieżki, ale od czego MIXDOWN ;) Można zapinać VST'ki... jechać z MIDI itd.
    Jak na FREE to dobry jest, lubię go ;)
    Ramon
    Level 11  
    Rzuciłem na niego okiem, ale nie mam tu nawet miktofonu więc pobawię się w domu -może się uda. Wygl±da nieĽle. Bardzo dziękuję.
    Zumo
    Level 21  
    Nie wiem czy było > Polecam Audacity
    Pozdrawiam
    beezer92
    Level 16  
    a ja używam proramów do obróbki dżwięku i remixowania takich jak (GoldWave - obcinanie dodawanie nakładanie efekty korekcja sampli) (FruityLoop Studio - ukladanie i składanie w cało¶ć sampli ustawianie bpm dodawanie efektów wokali sampli plus uboga baza gotowych instrumentów i sampli) to s± dwa podstawowe programy których używam do tworzenia muzyki :D

a tutaj znajduje się ostatni z moich remixów Zmontowany wlasnie w tych programach. zremixowałem wspanialy utwór Grzegorza Turnaua (Bracka) w utwór (typowo Europejski DANCE) utwór w wersji DANCE nosi nazwę ( DJ RA-V vs Turnau - Bracka ) mozna pobrać w eMule b±dż bezpo¶rednio z servera RADIOPARTY Podaję link do bezpo¶redniego pobierania więc oceńcie sami :)

(link DOWNLOAD) DJ RA-V vs Turnau - Bracka http://www.downloads.radioparty.pl/aras/DJ%20RA-V%20%20vs%20Turnau%20-%20Bracka.mp3

pozdrawiam...
    izzy
    Level 22  
    ja polecam do edycji prostych rzeczy wcze¶niej wspomniany audacity jest wersja na linuxa windowsa i mac'a
    opop2202
    Level 1  
    Jeżeli można się wtr±cić... Najlepszym moim zdaniem programem do obróbki midi, jest Evadeule, lub Cuebase SX. Nigdy tej tandety za 9,99zł. Już to kupiłem i bardzo dużo straciłem
    beezer92
    Level 16  
    kolejna wersja utworu Grzegorza Turnaua (Bracka - Juicy RMX) stworzony w programach 'FLstudio' oraz 'GoldWave' : http://members.lycos.co.uk/beezer92/BrackaJuicy.rar - plik MP3 jest spakowany

Kopiuj utwór stosuj±c polecenia: "zapisz element docelowy jako..." wtedy jest najszybciej :)

najeedż kursorem myszki na link powyżej i kliknij prawy przycisk myszy, wybieraj±c polecenie: "zapisz element docelowy jako..." i wybierz miejsce na dysku gdzie ma być zapisany plik (BrackaJuicy.rar)

pozdrawiam... :)